Kevin O’Leary’nin Kripto Yatırım Başucu Kitabı

Kevin O’Leary’nin Kripto Yatırım Başucu Kitabı
Kevin O'Leary'nin Kripto Yatırım Başucu Kitabı

Kevin O’Leary’nin Kripto Yatırım Başucu Kitabı

Kevin O’Leary’nin Kripto Yatırım Başucu Kitabı Geçen yıl bugüne kadarki en büyük yükseliş sırasında kripto piyasasına büyük hamleler yapmak için halka açık profillere sahip çok sayıda geleneksel yatırımcıdan biri. Salı sabahı CoinDesk TV’de yaptığı açıklamada, startup’lara yatırım yaptığını, istikrarlı paralarını stake ederek getiri elde ettiğini ve 32 farklı kripto para biriminde tahsisi olduğunu söyledi.

O’Leary, “First Mover” sunucularına “Birden çok hisse senedi, birden çok jeton, birden çok madeni para, birden çok blok zinciri” dedi. “Birçoğuna sahibim.”

Bu makale, CoinDesk’in blockchain ve kripto haberlerindeki en önemli hikayeleri günlük olarak topladığı The Node’dan alınmıştır. Tamamını almak için abone olabilirsiniz haber bülteni burada.

67 yaşındaki ve Kanada doğumlu O’Leary, kariyerini yatırım dışında yaptı. Ama bu sadece onun işi değil, onun kişiliği. Hey’in “Bay. Müthiş “. O kek şirketlerine yatırım yapan bir köpekbalığı. O, onu gördüğü gibi çağıran adam: Yatırımlar ya kazanır ya da kaybeder. Bu “ikili”.Kevin O’Leary‘nin Kripto Yatırım Başucu Kitabı

Yine de, kripto söz konusu olduğunda, O’Leary çeşitlendirmenin bir savunucusudur. Bugün en büyük holdinginin Ethereum ağının yerel para birimi olan ETH olduğunu ve ayrıca BTC, SOL, MATIC ve 28 başka madeni para satın aldığını söylüyor. Aynı şekilde, kripto borsalarını potansiyel olarak kazançlı olarak görerek, hem merkezi olmayan hem de merkezi borsaların kazanabileceği bir dünya görüyor.

Geçen hafta, merkezi olmayan finans oyunu WonderFi, nakit ve hisse senedi anlaşmasıyla düzenlenmiş bir Kanada borsası satın aldı.Kevin O’Leary’nin Kripto Yatırım Başucu Kitabı

“Benim dünyamda, kriptoda %20’ye kadar gidebilirim ve bu alt kümede hiçbir pozisyon %5’ten büyük olmayacak” dedi. “Bu çok sağlam bir çeşitlendirme talimatı. Kripto yükselişini alacaksınız. Hepsi eşit olmayacak. …% 5’lik bir pozisyon sıfıra giderse mahvolmayacağım. ”

Geniş bir alana yayılmış olmasına rağmen, O’Leary bu yatırımların rastgele olmadığını söylüyor. Microsoft ve Google ile bir karşılaştırma yaparak kripto para birimlerini “üretkenlik yazılımı” olarak görüyor. Bitcoin bir madeni para değil, fiziksel karşılığı yok, kodudur dedi. Aynı şekilde, Ethereum’un cansız verimini artırmaya çalışan Polygon gibi araçlar için. O, “gerçek üretkenliği” destekleyen paraları ile “oynamaz”.

“Bu platformlardan hangisinin kazanacağını bilmiyorum. Bu yüzden hepsine sahibim” dedi. “Küresel bir girişimin uzun vadeli geleceğine yatırım yapıyorum.”Kevin O’Leary’nin Kripto Yatırım Başucu Kitabı

Bu, bir milyoner için güzel bir açıklama ama muhtemelen kripto üzerine bahis oynamak isteyen sıradan insanlar için gerçekçi değil. Ama Bay Harika’nın sektöre bakış açısıyla tutarlı. Kripto fanatikleri arasında, bitcoin’in bir kişisel sorumluluk aracı olduğuna büyük bir vurgu var. Bitcoin kullanıcıları, kendine güvenmeyi, kendini korumayı ve zaman ufkunun kendi kendini yönetmesini savunur.

Ancak O’Leary için kripto, en büyük ekonominin bir alt sektörü olarak görülüyor. Kitlesel benimseme vizyonu için Standard & Poor’s 500 hisse senedi endeksine atıfta bulunarak “S&P’nin 12. sektörü” ifadesini önerdi. “Kriptoların gerçek potansiyeli sadece bir bireyin değil, kurumsal sermayedir” dedi. “Onu çekmen gerek.”

Gerçekten de, O’Leary‘nin belirttiği gibi, “klavyedeki en akıllı eller artık kriptoda.” Girişim ve sıradan eski kapitalistler, son iki yılda kriptoya “milyarlarca dolar” akıttı.

Son zamanlarda, bu eğilime karşı popülist bir isyan var. Block CEO’su Jack Dorsey, Signal’in kurucusu Moxie Marlinspike ve sayısız diğerleri, pazarda ölçeği değiştiren ve merkezileşmeyi sözde merkezi olmayan teknolojiye potansiyel olarak yeniden dahil eden büyük kripto para sahiplerinin varlığına karşı çıktılar. Zengin olmalarına rağmen, gerçek bir görüşü temsil ederler.

 

Bin yıllık piyasa yorumcusu Kyla Scanlon daha dün bu “anlatı” hakkında yazdı. Web 3 ayrıca, teknolojinin sunduğu web’in “adil, işbirlikçi ve erişilebilir” bir versiyonu olarak “zenginlik gezintisi” olarak yorumlanabilir.

O’Leary, yine ikiliyi aşıyor. Merkezi olmayan finans piyasaları daha şeffaf, esnek ve daha ucuz hale getirebilir, ancak faydaları muhtemelen zirveye ulaşacak. “Ekonomik değeri nedeniyle büyük miktarlarda kurumsal sermayenin buraya geldiğini göreceksiniz” dedi.

Yani, biraz düzenleyici netlik elde edebilirsek, dedi O’Leary. Piyasadan çıktıktan sonra gayrimenkul yatırımından elde ettiği sermaye kazancına ne olduğunun hikayesini paylaştı. Nakit parasını enflasyon nedeniyle satın alma gücünü kaybedeceği bir bankaya park etmek yerine, FTX’te (yatırım yaptığı ve ücretli bir sözcü olduğu bir kripto borsası) dolara sabitlenmiş USDC’de bir hisse istedi.

Düzenlemeyi ayarlamak altı ay sürdü ve hala idealden daha az. “Benim uyum departmanımda, stabilcoinleri nakit olarak kabul etmiyorlar, bunu eşitlik olarak görüyorlar” bu yüzden uyum endişeleri nedeniyle %5’ten fazlasını tutamıyor.Kevin O’Leary’nin Kripto Yatırım Başucu Kitabı

Tekil olarak varlık sınıfına atıfta bulunarak, “Şu anda stabilcoin üzerinde politika yapmak için düzenleyiciye ihtiyacım var, gerçekten ihtiyacım var” dedi.Kevin O’Leary’nin Kripto Yatırım Başucu Kitabı

Bu, O’Leary’nin ilk kez düzenleme çağrısı yapması değil. Geçen yıl, kurumların dahil olması için ESG dostu bir seçeneğe ihtiyaçları olduğunu söyleyerek, bitcoin’e karşı çevresel endişeleri artırmada önemli bir rol oynadı. Temiz ve kirli bitcoin’in farklı versiyonlarını oluşturmak için çevre dostu madenciler gibi düzenlemeye ihtiyaç vardır.Kevin O’Leary’nin Kripto Yatırım Başucu Kitabı

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.