Tek bir kod satırı olmadan kendi kripto para biriminizi oluşturun

Tek bir kod satırı olmadan kendi kripto para biriminizi oluşturun

Tek bir kod satırı olmadan kendi kripto para biriminizi  oluşturun

kendi kripto para biriminizi oluşturun Kendi Kripto Paranızı Yaratın: BeInCrypto editörleri, tek bir kod satırı yazmadan kendi tokeninizi nasıl çıkaracağınızı anladılar.

Yazma sırasında, jeton ve kripto para birimlerinin sayısının 11.000 ila 20.000 arasında olduğu tahmin ediliyor. Bunların büyük çoğunluğu jetondur ve sadece birkaçı gerçek kripto para birimi olarak kabul edilir.

Burada bu iki terim arasındaki farkların inceliklerine girmeyeceğiz. Ancak bu kadar çok sayıda varlığın nasıl ortaya çıktığını bulmaya çalışacağız.

Her jeton bağımsız bir blok zinciri midir?

Blockchain seçimi, geliştirici için kişisel bir meseledir. Ağlar hem komisyon maliyetleri hem de topluluk boyutu açısından farklılık gösterir.

Şunu anlamak önemlidir: Bir ağda oluşturulan bir belirteç diğerinde çalışmayacaktır. Bir belirteci “aktarmanın” tek yolu, sözde “köprüleri” kullanmaktır.

Kendi Kripto Paranızı Yaratın: Neye İhtiyacınız Var?

 • Zamanınız (bir saatten fazla değil);
 • MetaMask kripto cüzdanının, Coinbase cüzdanının veya Trust cüzdanının tarayıcı uzantısı (bizim durumumuzda MetaMask);
 • Cüzdanda kredi (test için ücretsiz bir jeton oluşturmak istiyorsanız bu noktayı atlayın).

Bir kripto para birimini (belirteç) nasıl oluştururum?

İdeal olarak, elbette, oluşturmaya çalıştığınız jetonun temel mekaniğini anlamalısınız. Ayrıca, kodun bu bölümünün neden sorumlu olduğu hakkında bir fikir edinin. Ama diyelim ki temel bilgileri öğrenmek istemiyorsunuz ve elleriniz işleri en kısa sürede ve en düşük maliyetle halletmek için can atıyor.

Blok zinciri piyasası az ya da çok gelişmeye başladığından, meraklılar token oluşturmak için bir dizi platform başlattı.

Bu, kayıt olmadan sizin için tüm teknik bileşenlerle ilgilenmeye hazır birkaç site olduğu anlamına gelir. Bunlardan bazıları:

 • vittominacori.github.io;
 • Cointool.app;
 • createmytoken.com;
 • guarda.co.

Dikkat! Editörler, yukarıda listelenen web kaynaklarında verdiğiniz kararlardan sorumlu değildir. Üzerinde belirteçler oluşturmadan önce sitenin güvenli olduğundan emin olun. Bugünün sonucu, gelecekteki hizmetlerin kalitesini garanti etmemektedir.

Tek bir kod satiri olmadan kendi kripto para biriminizi belirtec

Kaynak: cointool.app

Cointool.app

Yukarıda listelenen hizmetlerin tümü, şu veya bu şekilde yüzeysel olarak benzerdir. Jeton adı, hisse senedi, madeni paraların hacmi ve akılda kalan her şey için bir alan var. Örneğimizde cointool.app hizmetini kullandık, ancak başka herhangi bir hizmeti kullanabilirsiniz. kendi kripto para biriminizi oluşturun

Bir jeton oluşturmaya başlamadan önce, cüzdanınızı siteyle senkronize etmeniz gerekir. Tarayıcınıza zaten yüklediğiniz varsayılmaktadır. Cüzdan, sitenin bağımsız olarak belirteçleri yayınlamak için kullanılabilecek bir akıllı sözleşme oluşturabilmesi için gereklidir. Bu hizmet, gerçek bir belirteç oluşturduğunuzda ödenir. Sadece ücretsiz olarak denemek istiyorsanız, bunun hakkında daha fazla konuşacağız.

cointool.app ile senkronize etmek için sağ üst köşedeki düğmeyi tıklayın. “Cüzdanını bağla“Cüzdan pencereniz düşecek. Şartları kabul ediyoruz ve bağlanıyoruz. Ardından, belirteç için bir ağ seçerek başlayalım.

Ağ seçimi ve kripto para birimi (token) oluşturma maliyetleri

Cointool.app’deki formun mavi bölümü, blockchain ağı / ölçekleme protokolü seçimidir. Zaten bölümden farkı biliyorsunuz”Herkes simgedir bağımsız bir blok zinciri?“Eğer kaçırdıysanız, geri dönüp okumanızı öneririz.

Bu yazının yazıldığı sırada, cointool.app aracılığıyla gerçek bir token oluşturmak oldukça pahalıya mal oluyor. Kesin olmak gerekirse 0.1 ETH (~ 400 $). Gerçek belirteç ile test belirteci arasındaki fark nedir? Gerçek bir jeton oluşturduktan sonra, onu yerde listeleyebilir ve takas edebilirsiniz. Bir listelemeyi bir test listesiyle öne çıkarmak pek mümkün değildir. kendi kripto para biriminizi oluşturun

Gerçek ve test belirteci oluşturma süreci aynıdır. Bir test senaryosunda bile, yine de bir ücret ödemeniz gerekiyor! (ücretsiz jetonlarla). Bizim durumumuzda, bir test senaryosuna bakalım. oluşturmak ERC20 Ethereum test ağındaki belirteç aranan Ropsten .

Kendi kripto para biriminizi yaratın: cüzdanı ağa bağlayın

Varsayılan olarak, MetaMask ana ağa bağlanır ve ilgili bakiyeyi görüntüler. buna geçiş yapmalıyız Ropsten test ağı. Elbette diğer zincirleri de seçebilirsiniz: Kovan, Rinkeby ve Goerli.

Test ağına bağlanmak için, MetaMask’i aç > tıklayın”Ethereum Ana Ağı”Yukarıdan düğme> tıklayın“Ropsten test ağı“Açılır listede.

MetaMask’te kripto para biriminiz varsa, bakiyeniz şimdi sıfırlanmıştır. Sorun değil: cüzdanınız az önce başka bir ağa bağlandı. Yukarıda açıklanan yöntemi kullanarak eski ağa geri dönebilirsiniz ve bakiye geri yüklenecektir.

Ropsten’e bağlanıldığında, cointool.app sitesi yeniden yüklenmeli ve “Eth Ropsten”Ağ sağ üstte. Bu olmadıysa, cüzdanınızın siteye bağlı olduğundan emin olun. kendi kripto para biriminizi oluşturun

Yani test ağına bağlıyız, bunu ne zaman oluşturacağız? işaret öz? Yakın zamanda. Son nokta kaldı – ücretsiz jetonlar alın. Bunu belirteçlere dokunarak yapabilirsiniz.

Deneme amaçlı kullanım için ücretsiz jetonlar veren bazı hizmetler şunlardır:

 • faucet.ropsten.be;
 • hahn.metamask.io;
 • faucet.egorfine.com.

Herhangi birini seç. Web sitesine girdikten sonra, genel adresinizi yapıştırın. MetaMask’i açıp Hesap 1 sütununa tıklayarak alabilirsiniz. Ücretsiz jeton almak için bir istek gönderdikten sonra beklemeniz gerekecek. Test ETH 5-10 dakika içinde cüzdanınıza ulaşır. kendi kripto para biriminizi oluşturun

Dikkat! Siteler hiçbir şekilde başarılı bir ETH gönderimini göstermiyor. ETH için birkaç kez başvuru göndermeye başlarsanız, cüzdanınız 24 saat boyunca kara listeye alınır. Sadece isteğinizi gönderin ve bekleyin. Cüzdan, krediyi 5-10 dakika içinde günceller.

Kripto para birimi (belirteçler) için ayarları yapın

Test ETH’sini aldıktan sonra, jetonun kendisini oluşturmaya devam edeceğiz. cointool.app’deki form aşağıdaki alanları içerir:

 • Belirteç Adı – belirtecin adı (örnek: Bitcoin, Ethereum, Dogecoin);
 • Sembol – jeton senedi (örnek: BTC, ETH, DOGE);
 • İlk Arz – başlangıçtaki maksimum jeton miktarı;
 • Ondalık sayılar – hesaplama sistemi (tokeninizin ne kadar az bölünebileceği. Örneğin, BTC 8 ondalık parçaya bölünür ve ETH 18’e bölünür);
 • Yanık – jeton yakma (bunun hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz);
 • Nane – ek jeton oluşturma yeteneği (miktar ilk stoka eklenecektir);
 • Duraklatma – belirteçle tüm işlemleri durdurma yeteneği (kritik bir güvenlik açığı tespit edildiğinde işlev);
 • Deflasyon – bir jetonla yapılan her işlem için bir komisyon alınır ve daha sonra yakılır;
 • Süper Deflasyon – deflasyon fonksiyonunun hızlandırılmış modu.

Tüm alanların doldurulması isteğe bağlıdır. Bizim durumumuzda, testi adlandırdık işaret Paprika madeni para ve PPK senedi. Ayarların geri kalanı varsayılan değerlerinde bırakıldı.

Akıllı bir sözleşme oluşturmak için ödeme yapıyoruz

Gerekli tüm ayarları yapar yapmaz> aşağı kaydırın ve “Jeton oluşturJetonunuzla bir sözleşme oluşturmak için sizden ETH göndermenizi isteyen bir cüzdan ile bir pencere açılacaktır.Bizim durumumuzda 0.01 ETH testi yapıldı. kendi kripto para biriminizi oluşturun

“Onayla”ya tıklayın. Bundan sonra, ETH test kredisinden düşülecek, ancak yeni jetonlar hiçbir yerde görünmeyecek. Bu iyi. Cüzdanınız büyük olasılıkla henüz yeni jetonlarla akıllı bir sözleşmeyi desteklemiyor.

Akıllı sözleşmenin ayrıntılarını öğrenin

Bunu görmek için önce jetonları oluşturan akıllı sözleşmenin adresini bulmamız gerekiyor. Bunu yapmak için “aktivite”Sekme ve “adlı bir işlem arayın”Sözleşme işleme“, Bunun için daha önce 0.1 ETH ödediler. İşleme tıklayın ve ayrıntılı olarak “üzerine tıklayın.Blok gezgininde göster

1641285921 455 Tek bir kod satiri olmadan kendi kripto para biriminizi belirtec

Kaynak: etherscan.io

Yukarıda görüldüğü gibi etherscan.io sayfasına yönlendirileceksiniz. Simgeniz için akıllı sözleşmenin nasıl oluşturulacağına ilişkin tüm ayrıntılar burada açıklanmaktadır. “Sözleşme” yazan yere “Kime” satırını ve sözleşmenin adresini buluyoruz ve bu adresi kopyalıyoruz. Ardından, açın MetaMask ana sayfası > aşağı “Jetonları içe aktar”>“Token sözleşme adresi“Ve kopyalanan adresi yapıştırın.

Cüzdan, token ticker ve hesaplama sistemi dahil olmak üzere içe aktarılan akıllı sözleşmenin verilerini otomatik olarak almalıdır. Tıklamak “Özel jeton ekle

Ve şimdi üretilen jetonlar (bizim durumumuzda Paprika Coin) artık cüzdanınızda gösteriliyor. Kendi kripto para biriminizi mi yaratıyorsunuz? Kolay.

Bu kadar! Simgenin görünümü (logo, açıklama, sosyal sayfalara bağlantılar) “Jeton oluştur”>“Belirteç görünümü oluştur“cointool.app bölümü. Test jetonu daha sonra Ropsten ağındaki diğer cüzdanlara gönderilebilir ve bu cüzdanlar da akıllı sözleşme ayarlarını içe aktarmak zorundadır. Kesinlikle benzer bir senaryoya göre gerçek bir jeton oluşturabilirsiniz. Ancak denemelere değil gerçek ETH’ye ihtiyacınız var.daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.