Kan Banyosu Uyarısı: Bitcoin (BTC), Dört Yıldır İlk Kez 100 DMA Altında Haftalık Bir Kapanış Verdi

Kan Banyosu Uyarısı: Bitcoin (BTC), Dört Yıldır İlk Kez 100 DMA Altında Haftalık Bir Kapanış Verdi

coinape.com

2 saat

Okuma süresi: ~2 m


Geçen hafta sonu boyunca, Bitcoin (BTC) ve daha geniş kripto pazarı, Bitcoin ve daha geniş kripto pazarının yaklaşık %10 kaybetmesiyle acımasız bir satışa tanık oldu. Son üç gün içinde, daha geniş kripto piyasası 250 milyar dolarlık yatırımcı servetini aşındırdı.

Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), geçen haftaki kapanış itibariyle 33.500 doların altına düştü. Twitter kolu Blockchain Backer, Bitcoin’in 100 günlük hareketli ortalama (DMA) kritik desteğini kaybetmesinin daha fazla satışa yol açabileceğini söylüyor. Kripto analisti şöyle açıklıyor:

“Bitcoin, haftayı 100 haftalık hareketli ortalamanın altında kapatıyor. Daha önceki her iki zaman da 2014 ve 2018’de 200 haftalık hareketli ortalamaya kapitülasyona yol açtı. Bugünkü grafiğin bu iki zamandan birçok farkı var ve bu iki zaman birbirine çok benziyordu. Yarın büyük dalış!”

Kan Banyosu Uyarisi Bitcoin BTC Dort Yildir Ilk Kez 100

Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment ayrıca, tüccar duyarlılığının bir kez daha negatif seviyelere düştüğünü açıklıyor. Belirtir: “İle #Bitcoin şimdi tüm yolu 33.9 bin dolara gerileyen trader hissiyatı altı haftanın en düşük seviyelerine geriledi. Gerçekten dikkate değer bir sıçrama için genellikle gerekli olan şey, alanı terk eden zayıf eller olduğundan, tipik olarak böyle kapitülasyon işaretleri görmeyi tercih ediyoruz”.

Bugünkü düzeltmeyle, BTC fiyatı bugüne kadar yaklaşık %30 düştü.

Altcoin Piyasası Satışta, LUNA Crash

Ethereum (ETH), Bitcoin’i yakından takip etmeye devam ediyor ve ETH fiyatı şimdi 2.500 doların altına düştü ve 2022’nin en düşük seviyesi olan 2.200 dolara yaklaşıyor.

Geçen hafta boyunca Terra, UST stablecoin’inin büyük satışlarının ortasında LUNA’nın fiyatının tek bir günde %20 düşmesiyle büyük bir fiyat düzeltmesiyle karşı karşıya kaldı. UST stabilcoin fiyatı olarak öne çıkan bir de-peg endişesi 1.0 doların altına itildi. Kripto analisti Colin Wu’nun açıkladığı gibi: “LUNA’nın dolaşımdaki arzı tek bir günde 957.201 artarak 91.357 milyona ulaştı ve 8 Nisan’dan bu yana tek bir günde LUNA’nın dolaşımdaki arzı için yeni bir rekor kırdı”.

Luna Vakfı’nın, Bitcoin’in UST sabitini korumak için önlemler üzerinde çalıştığı bildiriliyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.