Just-In: Circle Mints 7 Gün İçinde 8,4 Milyar USDC, Neden?

Just-In: Circle Mints 7 Gün İçinde 8,4 Milyar USDC, Neden?

coinape.com

4 saat

Okuma süresi: ~2 m


Dijital stabilcoin USDC’nin arkasındaki ödeme teknolojisi şirketi Circle, bir blog gönderisinde, geçtiğimiz hafta içinde sırasıyla 99.3 milyar USDC ve 61,1 milyar USDC basılarak ve itfa edilerek 6,7 milyar USDC itfa ettiğini ve 8,4 milyar USDC bastığını açıkladı. tüm 2021 boyunca.

Circle şeffaf olmakla övünür

Blog gönderisinden edinilen bilgilere göre (“İstikrar Nasıl Olunur — USDC Şeffaflığı ve Güven”), 13 Mayıs 2022 Cuma günü öğle vakti (EST) itibariyle toplam USDC rezervi 50,6 milyar dolardı ve bunun %77,1’i 39 dolardı. milyar, ABD Hazine menkul kıymetlerinde olmak; ve %22,9’u nakit olarak 11,6 milyar ABD Doları tutarındadır.

USDC veya USD Coin, tarafından başlatıldı. Daire vermek için Eylül 2018’de ABD doları tarafından desteklenen bir stablecoin olarak [institutional] tüccarlar, para basma yoluyla kripto borsalarında alım satım yapmak için itibari paralarını sorunsuz bir şekilde USDC’ye çevirme ve ayrıca gerektiğinde itfa ederek USDC’lerini itibari paraya geri çevirme fırsatı sunar.

Circle, stabilcoin USDC ücretlerinin nasıl olduğu ve varlığı çevreleyen mevcut piyasa durumuyla ilgili denetimlerinde ve raporlarında şeffaf olmaktan gurur duyar. Sonuç olarak firma, USDC’nin sabit kaldığını sürekli olarak hatırlatan müşterilerin güvenini korumak için periyodik analizler sağlar.

Circle, yatırımcıları UST çöküşü sırasında USDC’nin istikrarı konusunda güvence altına almaya çalışıyor

Bu, algoritmik bir stabilcoin olan TerraUSD’yi (UST) rahatsız eden mevcut kriz durumu göz önüne alındığında özellikle önemlidir. Varlık, 10 Mayıs’ta aniden 0,68 $’lık rekor düşük bir seviyeye düştü ve kripto alanına kafa karışıklığı getirdi ve o zamandan beri iyileşmek için mücadele ediyor.

Akım KDV Bu durum, varlığı stake eden veya kripto borsalarında tutan yatırımcılar için özellikle sorunludur, çünkü bu, onu fiat olarak kullanmaya çalışırlarsa büyük kayıplara neden olur – bu, sabit paralarda olmaması gereken bir ikilemdir.

CEO Do Kwon ile birlikte Terra geliştirme ekibi, diğer şeylerin yanı sıra 1.4 milyar jeton yakma da dahil olmak üzere varlığı stabilize etmek için alınan önlemleri açıkladı. Ne olursa olsun, varlık hala düşüyor ve basın zamanında olduğu gibi 0.16 dolardan işlem görüyor. Bunu göz önünde bulundurarak Circle, yatırımcılara USDC’nin istikrarı konusunda güvence vermeye çalışıyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.