Japon Aracı Kurum Devi Nomura, Asya’da Bitcoin (BTC) Türevleri Sunmaya Başladı

Japon Aracı Kurum Devi Nomura, Asya’da Bitcoin (BTC) Türevleri Sunmaya Başladı

coinape.com

4 saat

Okuma süresi: ~2 m


Japon aracı kurum devi Nomura Holdings, yüksek talep nedeniyle kurumsal müşterilerine Bitcoin türevleri sunmaya başladı. Karar, Bitcoin’in (BTC) zorlu bir aşamadan geçtiği ve 30.000 doların altında işlem gördüğü bir zamanda geldi.

Nomura, Bitcoin’i teslim edilemeyen vadeli işlemler ve nakit olarak ödenen teslim edilemeyen seçenekler sunacak. Böylece müşterileri piyasada Bitcoin vadeli işlemleri ve opsiyon ticareti yapmaya başlayabilir.

Bloomberg raporuna göre Nomura, bu hafta başlarında CME Group Inc.’in platformunda ilk ticareti gerçekleştirdi. Ayrıca piyasa yapıcı Cumberland DRW LLC ile ortaklık kurmuştur. Asya eski Japonya’da forex yapılandırma başkanı Tim Albers şunları söyledi:

Son zamanlarda önemli bir oynaklık var. Ortalık yatıştığında, değerlemeler kurumsal müşteriler için daha çekici hale gelecektir. Lansman, küresel pazarlar işi için “uzaya yolculuğumuzun başlangıcını işaret ettiğinden” bunu hayata geçirmekten oldukça heyecanlıyız.

Nomura’nın Kriptoya Genişlemesi

Bu yılın başlarında, Japon bankacılık devi Nomura, kriptoya girme niyetlerini açıkladı. Küresel pazarlarda kripto genişlemesi için “Singapur merkezli döviz içindeki kaynakları kullanmak” ile aynı çizgide hareket etmek.

Ancak küresel pazarlara açılma kararı çok kritik bir zamanda geliyor. Kripto piyasası, son 45 gün içinde 300 milyar dolardan fazla yatırımcının servetini aşındırdı. Sonuç olarak, kriptonun dünya genelindeki politika yapıcıların artan incelemesiyle karşı karşıya kalması muhtemel.

Öte yandan, küresel makroekonomik koşullar kripto yatırımcıları için uygun değil. Federal Rezerv, yükselen enflasyonu kontrol etmek için bu yıl faiz artırımlarıyla agresifleşecek gibi görünüyor. Aynı zamanda, art arda ikinci çeyrekte negatif GSYİH rapor ederse, ABD’de resesyon olasılığı daha yüksektir.

Albers, “Sektörün zaman içinde olgunlaşmasını, daha düzenli hale gelmesini bekliyoruz, bu da onu kurumsal yatırımcılar için daha çekici kılıyor” dedi. “Sonuç olarak, oynaklık zamanla azalmalıdır.”


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.