İtalyan bankalarının kripto Yasağı Hakkında Görüşü

İtalyan bankalarının kripto Yasağı Hakkında Görüşü

İtalyan bankalarının kripto Yasağı Hakkında Görüşü

İtalyan bankalarının kripto Yasağı Hakkında Görüşü Toplam varlığı 811,1 milyar avro olan Milano merkezli bankacılık grubu UniCredit, Çarşamba günü yayınlanan bir açıklamaya göre, müşterilerinin kripto para ticareti yapmasını yasaklamayı reddetti.

Bankacılık devi bir “yanlış anlaşılma” olduğunu söylüyor.

Ayrıca, mevcut politikasına göre, müşterileri adına veya kendi fonlarıyla kripto para birimine yatırım yapmadığını da teyit etmektedir.

İtalyan kripto Twitter, bankanın kripto ticaret platformlarını kapatmak için fon transferi için hesaplarını geri çekmekle tehdit ettiğini iddia eden bir müşteriye yanıt olarak müşterilerin kripto para birimi ihraççıları ve borsaları ile işlem yapmasını yasakladığını açıkladıktan sonra geçen hafta UniCredit’e kızmıştı.

Birçok kripto para meraklısı, bankanın yeni teknolojiye meydan okuyarak ve Nokia, Kodak ve Blockbuster kadar eski insanların kaderini tekrarlayarak tozun içinde durmayacağını iddia etti. Twitterati, UniCredit’in kasten müşteri kaybetmeye çalıştığını ve hesapları kapatmakla tehdit ettiğini iddia etti.

Hoşnutsuz müşteriler şimdi bankanın kripto para yasağını geri takip ederek itibarını kurtarmaya çalıştığını varsayıyor.

Katılımsız bir endüstri

Haziran ayında, İtalya’nın önde gelen finansal düzenleyicisi Consob, ülkedeki kripto para birimi sektörünün dizginsiz büyümesiyle ilgili endişelerini dile getirdi. Başkan Paolo Savona, Avrupa Birliği içinde uyumlu çabalar olmasaydı İtalya’nın kripto için kendi düzenleyici çerçevesini geliştirebileceğini söyledi:

Avrupa düzeyinde bir çözüm bulunması çok uzun sürerse (İtalya) kendi önlemini almak zorundadır.

Kripto son yıllarda büyük ölçüde olgunlaşmış olsa da, birçok geleneksel bankacılık kurumu hala onu benimseme konusunda isteksiz. Geçen Haziran ayında, İngiltere bankası TSB, dolandırıcılık endişeleri nedeniyle müşterilerinin kripto para ticaretini yasakladı.İtalyan bankalarının kripto Yasağı Hakkında Görüşü

Ancak İtalya’nın önde gelen özel bankası Banca Generali, kısa süre önce müşterilerinin Bitcoin satın almasına ve elinde tutmasına izin verdi.


daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.