İşte Terra’nın Potansiyel Olarak Bitcoin’i 35.000 Dolara Nasıl Düşürdüğü

İşte Terra’nın Potansiyel Olarak Bitcoin’i 35.000 Dolara Nasıl Düşürdüğü

u.bugün

2 saat

Okuma süresi: ~2 m


Mart ayında kripto para piyasasının kurtarıcısı olarak kabul edilen Terra Vakfı, ilk kripto para birimini milyarlarca değerinde satın alma çılgınlığıyla, şimdi dijital altının 34.500 dolara düşmesinin arkasındaki neden olabilir.

Anchor’da UST’den büyük çıkışların ardından, stabilcoin sahipleri kısa bir de-pegging’e tanık olmak zorunda kaldılar ve bu da stablecoin’in fiyatının 1 doların altına düşmesine neden oldu. Durağan varlıkların fiyatlarını düzenlemek için vakıf, BTC varlıklarının bir kısmını satmak zorunda kaldı ve bu da kötü performans gösteren varlığa daha da fazla baskı ekledi.

Terra Vakfı’nın fonlarının ne kadarını sattığı henüz belli değil, ancak Anchor’ın istikrarlı varlıktan büyük çıkışlar olduğunu gösteren 2.3 milyar dolarlık çıkış bildirdiği için farkedilmeyecek bir miktar olmayacak.

İnsanlar neden UST’den uzaklaşıyor?

Artan çıkışların arkasında en az iki neden olsa da, ana neden kripto para piyasasında artan oynaklığa ve ardından çıkış likiditesindeki artan talebe bağlı.

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri daha da düşerken, panik hissi piyasayı ele geçirdi ve hem istikrarlı hem de normal dijital varlıklardan büyük çıkışlara neden oluyor. CoinMarketCap’e göre, piyasa kapitalizasyonda en az 200 milyar dolar kaybetti.

Çıkışları körükleyen ikinci neden, Tron tarafından, projenin başlangıcında likidite sağlanması için daha yüksek oranlar sunacak olan USDD stablecoin’inin serbest bırakılmasına bağlanabilir. Ancak bazı tüccarlar daha fazla kar ararken, diğerleri temkinli olmaya devam ediyor ve piyasadan tamamen ayrılmayı tercih ediyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.