Irene Zhao’nun etkileyici platformu SO-COL, 100 milyon dolarlık bir değerlemeyle fon topluyor

Irene Zhao’nun etkileyici platformu SO-COL, 100 milyon dolarlık bir değerlemeyle fon topluyor

www.theblockcrypto.com

3 saat

Okuma süresi: ~3 m


Hızlı alma

  • SO-COL, Blockchain Capital liderliğindeki bir turda yeni finansman sağlıyor.
  • Turla ilgili haberler, Animoca Brands ve DeFiance Capital tarafından ortaklaşa yürütülen başlangıç ​​aşaması zammından sadece birkaç ay sonra geldi.

Kripto fenomeni Irene Zhao tarafından ortaklaşa kurulan bir girişim, Blockchain Capital liderliğindeki özel bir turda yeni finansman sağlıyor.

Konuya aşina olan kişilere göre, Zhao’nun etkileyicilerin çıktısını değiştirilemez tokenler (NFT’ler) ile ‘güçlendirmeyi’ amaçlayan SO-COL’nin yuvarlak değerleri 100 milyon dolardır. Zhao, The Block ile yaptığı röportajda bu detayları doğruladı. Yatırımcılarla görüşmeler devam ettiği için turun kesin boyutu henüz belirlenmedi.

“Tamamen web2 olan tüm yaratıcılara ve etkileyicilere çok basit bir kullanıcı arayüzü vererek web3’e girmelerine yardımcı oluyoruz” dedi. “Platformumuzda herhangi bir şey satın almak için sahip oldukları herhangi bir cüzdan olan Apple Cüzdanlarını kullanabilirler.”

Bir Instagram modeli ve girişimcisi olan Zhao, bu yılın başlarında IreneDAO adlı bir koleksiyonu bıraktığında NFT’lerin bir sosyal medyadan para kazanmak için nasıl kullanılabileceğini gösterdi. Zhao’yu kripto sloganları eşliğinde çeşitli pozlarda tasvir eden yaklaşık 2.600 eter (kabaca 6,5 ​​milyon dolar) OpenSea’de el değiştirdi.

Zhao, IreneDAO projesini SO-COL platformu için bir konsept kanıtı olarak nitelendirdi.

Sosyal koleksiyon

Zhao ve kurucu ortak Benjamin Tang tarafından kurulan SO-COL, 1,75 milyon dolarlık başlangıç ​​turunu bu yılın Şubat ayında kapatmıştı. Animoca Brands ve DeFiance Capital, Three Arrows Capital, Mechanism Capital, Global Founders Capital, Double Peak Group, Antifund, Genblock Capital ve Kronos Research ile birlikte artışa liderlik etti.

Zhao, SO-COL’ü bir ‘web2.5’ oyunu olarak tanımlıyor – kripto yerlileri ile henüz NFT’ler gibi araçlara aşina olmayan internet kullanıcıları arasındaki boşluğu dolduruyor. Şirket, hayranlar için geleneksel ödeme yöntemleri sunmak için Stripe ile ve içerik oluşturucu ücretlerini azaltmak için Ethereum ölçeklendirme platformu StarkEx ile birlikte çalışıyor.

SO-COL henüz resmi olarak piyasaya sürülmedi, ancak Zhao bunun önümüzdeki ay içinde değişeceğini düşünüyor. Artıştan elde edilen gelir, geliştiricileri işe almak, uygulamayı geliştirmeye devam etmek ve pazarlama için kullanılacak.

Zhao, promosyon amaçlı bir kampanyaya yardımcı olmaları için ünlüleri çoktan işe aldı ancak isimlerini vermeyi reddetti. Bir ortaklık, sahiplerine restoranlarında özel üyelikler sağlayan NFT’leri sunmak için SO-COL kullanacak olan Michelin yıldızlı bir şefi içerir.

SO-COL, hem teknoloji hem de danışmanlık hizmetleri sağlayarak içerik oluşturuculara çok çeşitli NFT tabanlı projelerde yardımcı olacaktır.

Blockchain Capital’den Sterling Campbell yaptığı açıklamada, SO-COL gibi web3 teknolojilerinin, etkileyicilerin “daha derin erişim, özel ürünler, ustalık sınıfları ve daha fazlasını belirlemesine” izin verdiğini gördüğünü söyledi.

“Daha derin katılım için ödeme yapma isteği, birçok web2 platformunun sağladığı değerden daha yüksek ve web3 bu katılımı doğrudan hayrana getiriyor” diye devam etti.

© 2022 The Block Crypto, Inc. Tüm Hakları Saklıdır. Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.