IOHK, Cardano’nun Vasil Sert Çatalına İlişkin Teknik Brifingi Paylaştı: Ayrıntılar

IOHK, Cardano’nun Vasil Sert Çatalına İlişkin Teknik Brifingi Paylaştı: Ayrıntılar

u.bugün

3 saat

Okuma süresi: ~2 m


Cardano ve akıllı sözleşmeler platformu Plutus, Haziran ayındaki hard fork’ta önemli iyileştirmelerden geçecek. Bunun ışığında, Cardano’nun ana şirketi IOHK, Plutus’un temel ayrıntılarını ve Plutus Core komut dosyalarını kullanarak akıllı sözleşmelerle etkileşimi açıklayan bir teknik brifing paylaşıyor.

#Cardano ve akıllı sözleşme platformu #Plutus, Haziran ayındaki HF’de önemli iyileştirmelerden geçecek.

@JohnAlanWoods’un Plutus açıklayıcısındaki bu dizi dizi anlamanıza yardımcı olacaktır:

Plutus Çekirdeği
EUTXO
CIP’ler ve iyileştirmeler
Determinizm, paralellik ve eşzamanlılık

🧵⤵️ pic.twitter.com/6nDi5vQJSb

— Giriş Çıkışı (@InputOutputHK) 21 Nisan 2022

Bir tweet dizisinde açıklayan Plutus Core, Haskell ile komut dosyaları oluşturmak için güvenli bir programlama ortamı sağlayan Cardano’nun yerel akıllı sözleşme dilidir.

Plutus Core komut dosyaları, blok zincirinde dApp’lerin ve çoklu varlık desteğinin oluşturulmasını sağlar (yani, herkes kendi jetonlarını oluşturabilir). Bir Plutus sözleşmesiyle etkileşim, bir Ethereum sözleşmesiyle etkileşimden farklıdır, çünkü Plutus Core komut dosyaları bir işlemde kullanılana kadar zincirleme gitmez.

Kurucu Charles Hoskinson kısa süre önce, Haziran ayında yapılacak olan Vasil Hard Fork yükseltmesinin “Cardano’ya büyük bir performans artışı” ve akıllı sözleşme yetenekleri sağlayabileceğine dair olumlu beklentileri dile getirdi. Vasil hard fork’un 29 Haziran’da yapılması planlanıyor ve bir kez uygulandığında Cardano geliştiricileri için akıllı sözleşme yeteneklerini ve kullanıcı deneyimini geliştirmeyi hedefliyor.

Cardano blok zincirinde birlikte çalışabilirlik

Daha önce U.Today tarafından kapsandığı gibi, SingularityNET ile işbirliği içinde geliştirilen AGIX ERC-20 Converter Bride bu hafta yayına girdi ve kullanıcıların Cardano’da kullanım için Ethereum tabanlı ERC-20 tokenleri arasında köprü oluşturmasını sağlıyor. ağın DeFi sektörünün önemli bir yararlanıcı olması bekleniyor.

Cardano tabanlı varlıklar artık zincirler arasında sorunsuz bir şekilde hareket edebildiğinden, Cardano birlikte çalışabilirlikte başka bir adım daha bildiriyor. Milkomeda, varlıkların Milkomeda C1’den Cardano’ya transferini sağlayan yeni bir güncelleme duyurdu. Buna USDC ve USDT gibi sabit paralar dahildir.

IOHK tarafından paylaşılan son güncellemelerde, ağ üzerinde geliştirilmekte olan yaklaşık 900 proje var. Rakam, IOHK Başkan Yardımcısı Tim Harrison’ın toplamın 500 civarında olduğunu paylaşmasının ardından Mart ayından bu yana yaklaşık 400 arttı.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.