InvestAnswers’a Göre Solana (SOL) Neden Hala Bir Numaralı Ethereum (ETH) Rakibi?

InvestAnswers’a Göre Solana (SOL) Neden Hala Bir Numaralı Ethereum (ETH) Rakibi?

Dailyhodl.com

5 saat

Okuma süresi: ~2 m


Popüler bir kripto analisti, Solana’nın (SOL) hala en iyi Ethereum (ETH) meydan okuyucusu olduğuna inanmasının nedenlerini vurguluyor.

InvestAnswers’ın anonim sunucusu, 436.000 YouTube abonesine “Birinci Gün Tezi”nin, Solana’yı tek potansiyel “ETH katili” olarak gördüğü için SOL’nin Ethereum hedge’si olduğunu söylüyor.

SOL’un ETH’nin piyasa değerinin 1/12’sinden daha azına sahip olduğunu ancak “çok şey yapıyor” diye belirtiyor.

Analist ayrıca Solana’nın Ethereum’a göre potansiyel avantajlarını da özetliyor.

Solana’nın gücü ve onu hala sevmemin nedeni, en geniş DApp’lere sahip olmaları. [decentralized applications] oradaki herhangi bir zincirin. Üstel bir benimsemeleri var. Hızlı, ucuz, ölçeklenebilir. Kesintiye rağmen…

Ayrıca, herhangi bir zincirde en fazla geliştirme faaliyetini yürüten, en çok tercih edilen geliştirme dili olan Rust’a sahiptir. 65.000 [transactions per second]. Katman-2’lere gerek yok ve SOL DApp’lerin Ethereum DApp’lerinden daha fazla günlük aktif kullanıcısı var, bu biraz şaşırtıcı çünkü Ethereum’da yaklaşık 3.000 DApp’ler ve SOL’de yaklaşık 750’dir.”

Analist, Solana’nın kesintilerinin potansiyel bir sorun olduğuna dikkat çekiyor. Solana Labs’e göre, Nisan ayı sonlarında projenin ana ağ beta kümesinin “duran fikir birliğinin bir sonucu olarak blok üretmeyi bıraktığı” zaman Solana bir ağ kesintisi yaşadı.

Kesinti, Solana’nın Aralık ve Ocak aylarında halka açık ağ ve performans sorunlarının yanı sıra geçen Eylül ayında bir önceki kesintiyle uğraşmasının ardından geldi.

InvestAnswers sunucusu ayrıca Solana’nın Ethereum’dan daha yüksek enflasyona sahip olduğunu belirtiyor.

Ethereum’un avantajlarının daha büyük boyutu, daha erken lansman tarihi ve daha yüksek benimseme oranı olduğunu belirtiyor. Ethereum’un da en fazla doğrulayıcıya sahip olduğunu ve daha merkezi olmadığını ve daha az düzenleyici riskle ilgilendiğini ekliyor.

Solana’nın yerel varlığı SOL, yazı yazılırken 65.51 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre yedinci sıradaki kripto varlığı, son 24 saatte %14’ten fazla düştü.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.