Instagram ortaklığı Polygon’un geleceği için ne anlama geliyor?

Instagram ortaklığı Polygon’un geleceği için ne anlama geliyor?

invezz.com

4 saat

Okuma süresi: ~2 m


Polygon MATIC/USD, Ethereum blok zinciri ağının yanında çalışan bir Katman-2 ölçekleme çözümüdür.

Hızlı işlemlerin yanı sıra düşük ücretler sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır.

MATIC, ağa güç sağlamak için kullanılan yerel kripto para birimi belirtecidir.

Büyüme için bir katalizör olarak NFT’lerin Instagram’a eklenmesi

9 Mayıs 2022’de Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg, Meta’nın Instagram’ın kullanıcılarının bu hafta en kısa sürede takas edilemez tokenleri (NFT’ler) yayınlamasına ve paylaşmasına nasıl izin vereceğini tartıştığı bir video paylaştı.

Bu hamle, Polygon olarak bilinen Ethereum Layer-2 Scaling çözümü tarafından desteklenecek ve belirli içerik oluşturucuların kullanımına sunulacak.

Ayrıca Zuckerberg, sosyal medya devinin Instagram ile başlayacağını ve zamanla Facebook’a taşınacağını belirtti.

Meta’nın diğer ürünlerinden bazıları da sıraya dahil edilecek.

Ek olarak, Meta’ya ait bir artırılmış gerçeklik efekti yazılımı olan Spark AR aracılığıyla Instagram hikayeleri için artırılmış gerçeklik NFT’leri oluşturmanın mümkün olacağını söyledi.

Başlangıçta MATIC’in karbon nötr hale gelmeyi taahhüt ettikten sonra nasıl değer kazanabileceğini ele alırken, bundan sonra daha da tırmanabilir.

Bu gelişme, Polygon ağının ve MATIC kripto para biriminin genel kullanımında bir artışa yol açabilir.

Poligon (MATIC) satın almalı mısınız?

10 Mayıs 2022’de Poligon (MATIC) 0,94 ABD doları değerindeydi.

Bunun MATIC kripto para birimi için ne tür bir değer noktası olduğuna dair daha iyi bir bakış açısı elde edebilmemiz için, tüm zamanların en yüksek değerini ve önceki aydaki performansını gözden geçireceğiz.

Jetonun tüm zamanların en yüksek değerine baktığımızda, 27 Aralık 2021’de Polygon (MATIC) 2,92 $ değerindeydi. Burada, ATH’sinde jetonun değerinin 1,98 $ veya %210 daha yüksek olduğunu görebiliriz.

Ancak, bir önceki ay boyunca performansına baktığımızda, Polygon (MATIC) en yüksek değerini 2 Nisan’da 1,72 dolarla, en düşük noktasını ise 30 Nisan’da 1,08 dolarla gördü.

Burada tokenin 0,64 dolar veya %37 değer kaybettiğini görebiliriz.

Bunu akılda tutarak, bu özelliğin Instagram kullanıcıları tarafından tam olarak uygulanması ve kullanılmasından sonra, Polygon’un (MATIC) Mayıs 2022 sonunda 1,6 değerine yükselebileceğini görebiliriz.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.