İngiltere Merkez Bankası PRA, kripto gibi ‘ortaya çıkan riskler’ için 31 milyon dolar bütçe artırdı

İngiltere Merkez Bankası PRA, kripto gibi ‘ortaya çıkan riskler’ için 31 milyon dolar bütçe artırdı

cointelegraph.com

5 saat

Okuma süresi: ~2 m


İngiltere Merkez Bankası’nın düzenleyici kolu, artan sorumlulukları ve “finansal sistemde ortaya çıkan risklere” yönelik hazırlıklar nedeniyle maliyetlerin arttığını söyleyerek önümüzdeki mali yıl için bütçesini 31,6 milyon $ (24.3 milyon £) artırdı.

İhtiyati Düzenleme Kurumu (PRA) tarafından 20 Nisan Çarşamba günü yayınlanan en son iş planına göre, 2022/23 mali yılı için bütçe geçen yıla göre %8.2 artışla 320,9 milyon £ (418 milyon $) seviyesinde bulunuyor.

PRA İcra Kurulu Başkanı Sam Woods, önümüzdeki yıl için planını şöyle açıkladı:

“Finansal hizmetlerin devam eden dijitalleşmesi ve kripto varlıklarının büyümesi de dahil olmak üzere yeniliklere ve ortaya çıkan risklere ayak uydurmaya kararlı.”

PRA, Birleşik Krallık’ın Avrupa Birliği’nden çekilmesinin ve ülkenin finansal sistemi için risk olarak gördüğü şeylere “proaktif olarak hazırlanmanın” operasyonel maliyetleri artırdığını belirtiyor. Regülatör ayrıca personel sayısına 100 denetleyici risk uzmanı ekleyecektir.

Önümüzdeki yıl için iş planını detaylandıran PRA, firmaların kripto para birimlerine maruz kalmasından veya iş seviyelerinin artmasından kaynaklanan riskleri denetleyeceğini söyleyerek şunları ekliyor:

“PRA ayrıca firmalardan kripto varlık risklerini, tedavilerini ve gelecekteki yatırım planlarını bildirmelerini isteyecek ve kripto varlık risklerinin tedavisi için ortak, uluslararası bir çerçeve oluşturmak için Basel Bankacılık Denetleme Komitesi de dahil olmak üzere uluslararası ortaklarla ilişki kuracak.”

Düzenleyici, “stabilcoinler gibi yenilikler” için düzenleyici bir çerçeve geliştirme çalışmalarına devam edeceğini söyledi. Bu ayın başlarında, Birleşik Krallık Ekonomi ve Maliye Bakanlığı, kabul edilen bir ödeme aracı olarak stablecoin’leri eklemek için düzenlemeleri değiştireceğini söyledi.

Mart ayında Woods, düzenleyicilerin alana artan ilgileri ışığında mevcut politikalara ve düzenlemelere uyma beklentilerini hatırlatmak için bankaların ve diğer belirlenmiş yatırım firmalarının CEO’larına kripto varlıklarına maruz kalmalarıyla ilgili bir mektup yazdı.

Mektupta, aynı ay İngiltere mali düzenleyicileri tarafından ülkenin finansal istikrarına yönelik kripto para birimleri ve merkezi olmayan finansın (DeFi) oluşturduğu riskleri tartışan bir dizi rapora atıfta bulundu.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.