İngiltere Mahkemesi, Boss Beauty Hırsızlık Davasında NFT’leri ‘Mülkiyet’ Olarak Tanıdı

İngiltere Mahkemesi, Boss Beauty Hırsızlık Davasında NFT’leri ‘Mülkiyet’ Olarak Tanıdı

beincrypto.com

2 saat

Okuma süresi: ~2 m


Boss Beauty NFT koleksiyonundan iki dijital eser, hırsızlık iddialarının ardından Birleşik Krallık Yüksek Mahkemesi tarafından “mülkiyet” olduğuna karar vererek, NFT’lerin Birleşik Krallık’ta ilk kez “mülk” olarak tanınmasına işaret ediyor.

Mart ayında, Women in Blockchain Talks kurucusu Lavinia Osbourne, Boss Beauty NFT koleksiyonundan iki dijital eserin çevrimiçi cüzdanından çalındığını iddia etti. NFT projesi, sektör genelinde “fırsatlar yaratma” ve kadınlar için fon toplamaya yardımcı olmasıyla tanınmaktadır.

Karara göre yargıç, çalınan varlıkların “mülk” olarak kabul edildiğine ve bu nedenle yasal korumaya erişim hakkına sahip olduğuna karar verdi. Barodaki davada, Ozone Networks’teki hesaplara, varlıkların dondurulmasına ve OpenSea’nin şu anda çalınan NFT’leri elinde bulundurduğuna inanılan iki hesap sahibi hakkında mevcut tüm bilgileri göndermeye zorlaması için bir ihtiyati tedbir uygulandı.

İngiltere ve Galler için bu karar, NFT’lerin ihtiyati tedbir yoluyla da dondurulabilecek bir mülk olduğuna dair herhangi bir belirsizliği ortadan kaldırmak için bir dönüm noktasıdır.

Racheal Muldoon, “Dünyada ilk kez (bildiğimiz kadarıyla) bir hukuk mahkemesinin bir NFT’nin ihtiyati tedbir yoluyla dondurulabilecek bir mülk olduğunu kabul etmesi son derece önemlidir” dedi. , davaya göre bir avukat, Sanat Gazetesi. “Bu nedenle, bu karar, NFT’lerin (koddan oluşan belirteçler olarak), İngiltere ve Galler yasalarına göre temsil ettikleri şeyden (örn.

OpenSea, o zamandan beri platformda NFT’lerin satışını engelledi, ancak son kararla ilgili olarak oldukça sessiz kaldı. Hermes v. Mason Rothschild davası.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.