IMF Yetkilisi: Kripto Varlıkların Düzenlenmesi Hindistan Gündeminde Yüksek

IMF Yetkilisi: Kripto Varlıkların Düzenlenmesi Hindistan Gündeminde Yüksek

haberler.bitcoin.com

4 saat

Okuma süresi: ~3 m


Uluslararası Para Fonu’ndaki (IMF) bir direktör, kripto düzenlemesinin Hindistan için “kesinlikle gündemin üst sıralarında” olduğunu söylüyor. “#kripto varlık düzenlemeleri için küresel standartlar oluşturmaya çalışıyoruz. IMF yetkilisi, bunun Hindistan’ın da benimsemesinin önemli olduğunu düşünüyorum” dedi.

Hindistan’da Kripto Düzenlemesi Üzerine IMF

Uluslararası Para Fonu (IMF) Para ve Sermaye Piyasaları Departmanı Mali Müşaviri ve Direktörü Tobias Adrian, Salı günü IMF ve Dünya Bankası’nın yıllık bahar toplantısında PTI ile yaptığı röportajda Hindistan’ın kripto düzenlemesini tartıştı.

Adrian, Hindistan için şunları söyledi:

Kripto varlıklarının düzenlenmesi kesinlikle gündemin üst sıralarında yer alıyor.

“Bu küresel olarak yapılan bir şey” diye vurguladı. “Finansal İstikrar Kurulu bünyesinde kripto varlık düzenlemeleri için küresel standartlar oluşturmaya çalışıyoruz. Bence Hindistan’ın da benimsemesi önemli.”

Hindistan Maliye Bakanlığı yetkililerinin, hükümet kripto varlıklarının nasıl ele alınacağı üzerinde çalışırken, kripto politikaları konusunda IMF ve Dünya Bankası ile görüştüğü bildiriliyor.

IMF direktörü daha sonra Hindistan’daki kripto işlemlerinin vergilendirilmesi hakkında yorum yaptı. “Elbette, Hindistan’ın kripto varlıklarının vergilendirmesini değiştirdiğini biliyorum ve bu hoş bir hareket.”

Hindistan hükümeti, 1 Nisan’da zarar mahsuplarına veya kesintilerine izin vermeden kripto para birimi gelirlerini %30 oranında vergilendirmeye başladı. Kripto ticaret hacimleri daha sonra ülkedeki borsalar arasında düştü. Kaynakta indirilen %1’lik bir vergi (TDS) yakında yürürlüğe girecek.

Adrian, IMF’nin Hindistan’a genel olarak “çok olumlu bir şekilde” baktığını kaydetti. “Bence birçok fırsat ve büyüme var (Hindistan’da geri geliyor). İyileşme var. Yeni büyüme fırsatları, yeni gelişmeler etrafında çok fazla heyecan var… Büyümenin kapsayıcı olduğuna ve tüm insanlara dokunduğuna her zaman değer veriyoruz. Ancak Hindistan’daki genel bakış açımız oldukça olumlu.”

IMF yetkilisi ayrıca merkez bankası dijital para birimini (CBDC) tartıştı. Hindistan’da merkez bankası, Hindistan Rezerv Bankası (RBI), Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman’ın bu mali yılda tanıtılacağını söylediği dijital bir rupi üzerinde aktif olarak çalışıyor.

Hindistan Başbakanı Narendra Modi daha önce “Dijital rupi, fiziksel rupinin dijital biçimi olacak ve RBI tarafından düzenlenecek” dedi. Modi, “Dijital rupi, fintech sektöründe devrim yaratmak istiyor” dedi. Bu ayın başlarında, RBI Başkan Yardımcısı T. Rabi Sankar, merkez bankasının “çok kalibre edilmiş, kademeli bir şekilde, tüm hat boyunca etkiyi değerlendirerek” bir dijital para birimi başlatmaya başlayacağını söyledi.

Hindistan’ın bir merkez bankası dijital para birimini keşfetmesi hakkında yorum yapan IMF direktörü şunları söyledi:

Bu, finansal katılım ve finansal gelişme için oldukça önemli olabilir ve Hindistan’ın ne yaptığını çok yakından izliyoruz. Bu politika gelişmelerini de memnuniyetle karşılıyoruz.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.