IMF, Bahamalar’ın ‘Kum Doları’nın Geliştirilmiş Siber Güvenliğe İhtiyacı Olduğunu Söyledi

IMF, Bahamalar’ın ‘Kum Doları’nın Geliştirilmiş Siber Güvenliğe İhtiyacı Olduğunu Söyledi

www.coindesk.com

3 saat

Okuma süresi: ~2 m


Uluslararası Para Fonu (IMF) Pazartesi günü yayınlanan bir incelemede, Bahamalar’ın kum doları olarak bilinen merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) hedeflerine ulaşmak için daha fazla erişime ve daha fazla güvenliğe ihtiyacı olduğunu söyledi.

Karayip ulusunun ekonomik ve mali politikasına ilişkin bir ankette IMF, kum doların dolaşımdaki para biriminin yalnızca %0,1’ini temsil ettiğini kaydetti.

IMF, ülkenin merkez bankasının “siber güvenlik ve kum doları ile ilişkili sistemlerin dayanıklılığı da dahil olmak üzere iç kapasiteyi güçlendirmeye devam etmesi gerektiğini” belirterek, şu anda “kum dolarını kullanmak için sınırlı yollar” olduğunu da sözlerine ekledi.

IMF’nin bu ülkeden sorumlu direktörü Philip Jennings, Bahamalar yetkililerinin rapora yanıt olarak CBDC hakkında kamuoyunu bilgilendirme kampanyalarını genişletmeyi planladıklarını söyledi.

Nijerya ve Çin’in yanı sıra Bahamalar, bir CBDC’yi ilerletmede öncü olmuştur ve bunu takımadaları oluşturan yüzlerce uzak adadaki insanlara ulaşmanın iyi bir yolu olarak görmektedir. Ülke kısa süre önce vatandaşların vergilerini ödemek için kullanabileceğini doğruladı.

Belki de kendi gücünün bitcoin (BTC) tarafından tehdit edildiğini hisseden IMF, El Salvador ve Arjantin gibi ülkelerde özel kripto kullanımı konusunda büyük ölçüde şüpheci oldu. CBDC’ler gibi hükümet tarafından kontrol edilen kriptoya daha sıcak bir bakış açısı getiriyor. Uluslararası Ödemeler Bankası tarafından yakın zamanda yapılan bir anket, 10 merkez bankasından dokuzunun kendi CBDC’lerini düşündüğünü söyledi.

daha fazla oku: BIS, 10 Merkez Bankasından 9’unun Dijital Para Birimi Keşfettiğini Söyledi


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.