İlk Taşıyıcı Asya: Terra’nın Gezegensel Çöküşü Kripto Kredisini Düşürüyor; Altcoinler düştü

İlk Taşıyıcı Asya: Terra’nın Gezegensel Çöküşü Kripto Kredisini Düşürüyor;  Altcoinler düştü

www.coindesk.com

4 saat

Okuma süresi: ~7 m


Günaydın. İşte neler oluyor:

Fiyat: Bitcoin mücadeleleri; altcoinler daha kötü.

Öngörüler: Terra’nın patlaması kripto kredi protokollerini tehdit ediyor.

Teknisyen alımı: BTC aşırı satıldı ve kısa vadeli bir rahatlama hareketi görebilir.

En son bölümlerini yakalayın CoinMasa TV kripto endüstrisi liderleri ve analizler ile anlayışlı röportajlar için. diğer ilk hareket edenler için kaydolun, Günlük haber bültenimiz, kripto piyasalarındaki en son hamleleri bir bağlama oturtuyor.

Fiyat:% s

Bitcoin (BTC): 29,127 $ +%1

eter (ETH): $1,968 -%5.1

En Büyük Kazananlar

varlık hisse senedi İadeler DACS Sektörü
Bitcoin BTC +%1.0 Para birimi
bitcoin nakit BCH +0.4% Para birimi

En Büyük Kaybedenler

varlık hisse senedi İadeler DACS Sektörü
solana SOL -%10,2 Akıllı Sözleşme Platformu
Evren ATOM -%9.1 Akıllı Sözleşme Platformu
EOS EOS -%9.0 Akıllı Sözleşme Platformu

Kriptolar için unutulabilir bir gün daha

Bitcoin unutulmaz bir Perşembe günü geçirdi. Altcoinler hakkında ne kadar az konuşulursa o kadar iyi.

Günün erken saatlerinde 16 ayın en düşük seviyesine ulaştıktan sonra, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, son 24 saatte biraz artarak 29.100 dolardan işlem görüyordu. Bu, son birkaç gün içinde diğer dijital varlıklarla birlikte düşüşünü izleyen ve terraUSD (UST) stablecoin’inin 1:1 dolarlık sabit para birimine karşı çöküşünün ardından yatırımcı korkularıyla dolup taşan yatırımcılar için pek rahat değildi. Bitcoin, yüksek enflasyon ve jeopolitik kargaşa ile ilgili daha geniş endişelerden zaten sarsılmıştı.

Yine de, diğer kripto para birimleri çok daha kötüydü, yatırımcıların bir risk kokusuyla herhangi bir varlıktan hızla uzaklaşmasına neden olan riskten uzak ortamın bir işareti. Ether, günün erken saatlerinde 1.800 doların altına düştükten sonra yaklaşık %5 düşüşle yaklaşık 1.960 dolardan işlem gördü, geçen Temmuz’dan bu yana ilk kez 1.800 doların altına düştü. Büyük bir kripto kırmızısı denizinde, SOL, CRO, ADA ve MATIC bir noktada kabaca %10 düştü. SAND ve ATOM sırasıyla %14.5 ve %9 kapalıydı.

Bu arada, Terra blockchain’in tokeni LUNA Perşembe günü 2 sentin altına düştü ve doğrulayıcıların yeni aktörlerin üzerinde durmasını önleyecek bir yama uygulamak için ağı kısaca durdurmasını istedi. Sadece bir ay önce, LUNA 120$’a ulaşmıştı. UST son zamanlarda yaklaşık %54 düşüşle yaklaşık 33 sentten işlem görüyordu.

Hisse senedi piyasaları, güne başladıkları yerden biraz aşağıda bitirmek için geç toparlanarak daha iyi performans gösterdi. Yine de, Perşembe günü yayınlanan bir rapor, ipotek oranlarının 2009’dan bu yana en yüksek oranı olan %5,3’e yükseldiğini ortaya çıkardığı için yükselen fiyatlar büyük önem taşıyor.

Perşembe günü halka açık radyo iş programı Marketplace ile yaptığı röportajda, ABD merkez bankası Başkanı Jerome Powell, Fed enflasyonu dizginlemek için faiz oranlarını artırdığı için yumuşak bir ekonomik inişi garanti edemediğini söyledi. Powell, “Yumuşak bir iniş gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceğimiz, aslında kontrol etmediğimiz faktörlere bağlı olabilir.” Dedi.

BDSwiss Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesi CEO’su Daniel Takieddine, “ABD’de beklenenden yüksek enflasyon rakamları, yatırımcıları riskli varlıkları satmaya yöneltti ve bu süreçte kripto para birimlerini de etkiledi” dedi. e-posta göndermek için. “Faiz oranlarında hızlı bir artışa doğru hareket, yatırımcılar daha güvenli varlıklara geçtikçe kripto para birimlerini daha uzun bir süre boyunca kayma eğiliminde tutabilir.”

“Bu düşüş eğilimi, USD’ye sabitlenmesini büyük bir farkla kaybeden TerraUSD’nin son çöküşüyle ​​daha da kötüleşti. Değerindeki düşüş, yatırımcıların kripto piyasalarına ve özellikle stablecoin konseptine olan güvenini aşındırdı. “

Piyasalar

S&P 500: 3,930 -%0,1

DJIA: 31.730 -%0.3

Nasdaq: 11.370 -%.06

Altın: 1.820 $ -%1.8

içgörüler

Terra’nın patlaması kripto kredi protokollerini tehdit ediyor

Kripto kredisi, belkemiği merkezi olmayan finans (DeFi), Mart 2020’de COVID-19 kaynaklı çöküşün molozları üzerine inşa edildi. Kripto kredilerinin arkasındaki hakim mantık, fiyatları düşüren hızlı satıştan daha yumuşak bir çıkış rampası sağlamaktır.

Ama Terra’nın çöküşü gibi LUNA diğer KDV belirteçler, sektör genelinde şok dalgaları göndererek bitcoin fiyatının düşüşünü hızlandırdı, ip Kurumların ve düzenleyicilerin varlık sınıfının yaşayabilirliği konusundaki endişelerini yineleyen ve yinelenen endişelerini ortadan kaldıran kripto kredisi, bir sonraki kurbanı gibi görünüyor.

Veriler şimdi, bir çıkış arayan insan süvarileri olduğunu gösteriyor.

Glassnode verilerine göre, DeFi için toplam kilitli değer, yıl başında 240 milyar doların biraz altında ve bir ay önce 230 milyar dolardan 150 milyar dolara düştü.

Veriler, birçok yatırımcının kriptolarını DeFi protokollerinden çıkarıp, USDC (USDC ve USDT gibi sabit paralar talep üzerine ABD doları olarak kullanılabilir).

Ilk Tasiyici Asya Terranin Gezegensel Cokusu Kripto Kredisini Dusuruyor Altcoinler

Toplam değer kilitli (cam düğüm)

Mevzuata uyumu nedeniyle kurumlar ve ABD merkezli tüccarlar tarafından kullanılan USDC arzı, Mart başında 53 milyar dolardan şimdi 48.5 milyar doların biraz altına düştü. Glassnode’un döviz net pozisyonlarına ilişkin verilerinde de benzer bir eğilim görülüyor. Nisan ortasından bu yana, kırmızıya döndü ve şimdi Glassnode’un 2 milyar dolar aralığında günlük çıkışlar bildirmesiyle hızlanıyor.

Aynı zamanda, Bileşik gibi borç verme protokolleri büyük düşüşler bildiriyor stabilcoin arzında. Bileşik, örneğin, USDC arzında %11’lik bir düşüş bildiriyor. bu arada gaz takip cihazları bunu geçen hafta göster gaz ücretleri USDC’den %175 artarken, kredi protokolü Aave’de gaz kullanımı geçen hafta %705 arttı.

Borç verme protokolü fiyatları bu çıkış için pek iyi gitmiyor. Genel olarak, büyük borç verme protokollerinin belirteçleri düştü aave geçen hafta %53 düştü. Santigrat geçen hafta %55,6 düştü ve birleştirmek Bu süre zarfında %49 düştü.

1652417356 254 Ilk Tasiyici Asya Terranin Gezegensel Cokusu Kripto Kredisini Dusuruyor Altcoinler

En çok ödünç verilen/borçlanan paralar

Dolaşımda daha az USDC olmasına rağmen, buna yönelik talepte belirgin bir artış yok gibi görünüyor. Önümüzdeki ayı piyasası göz önüne alındığında, ticaret temposu muhtemelen düşecek ve kripto altyapısına planlanan yatırım yavaşlayabilir. Bunun nedeni ve noktası Alameda Research’ün sendikasyon kredilerinin sunduğu getiridir. Maple Finance protokolü tarafından desteklenmektedir.

1652417356 296 Ilk Tasiyici Asya Terranin Gezegensel Cokusu Kripto Kredisini Dusuruyor Altcoinler

Kredi tutarları (Akçaağaç)

Alameda’nın geçen hafta Luna krizinin ortaya çıkmasıyla birlikte başlatılan en son USDC cinsinden kredisi, şimdi sadece %6.5 getiri sunuyor. Proje geçen Kasım ayında başladığında, mevcut verim %8.5 idi. Daha az USDC mevcut olmasına rağmen, Alameda bir yavaşlama bekliyor ve buna aynı şekilde ihtiyaç duymuyor.

Bu krizden gelen iyi haber, kriptoyu çevreleyen altyapının birçok parçasının tutmaya devam etmesi. USDC ve Binance’in BUSD’si hala $ seviyesinde ve itfalar – kısa bir süreliğine sabitlenen ipten bile – talep üzerine işleniyor.

Teknisyen almak

1652417356 287 Ilk Tasiyici Asya Terranin Gezegensel Cokusu Kripto Kredisini Dusuruyor Altcoinler

Bitcoin’in günlük grafiği, altta RSI ile destek/direnç gösterir. (Damanic Dantes/CoinDesk, TradingView)

Bitcoin (BTC) görünüyor aşırı satılmış Genellikle fiyatta kısa vadeli bir yükselişten önce gelen grafiklerde.

Kripto para birimi Perşembe öğleden sonra 25.400 dolara düştü ve hızla 27.000 doların üzerine çıktı. destek seviye.

Göreceli güç endeksi (RSI) günlük grafikte, %30’luk bir rahatlama rallisinden önce gelen Ocak ayından bu yana en fazla aşırı satım oldu. Ancak bu sefer, olumsuz uzun vadeli momentum, 35.000 dolar civarındaki yukarı yönlü hareketleri sınırlayabilir. rezistans seviye.

Ayrıca, BTC, günlük grafikte bir karşı trend dönüş sinyali kaydetti. DeMARK göstergeleri. Bu, alıcılar kenardan döndükçe önümüzdeki birkaç gün içinde satış baskısının düşebileceği anlamına geliyor. 30.000 doların üzerinde bir başka günlük kapanış, bu noktadan itibaren önemli bir yükseliş ihtimali düşük olsa da, karşı trend sinyalini teyit edebilir.

Dedi ve duydum

“Web 3, on yıldan daha kısa bir sürede benzeri görülmemiş esneklik ve yaratıcılığa sahip paralel bir finans sistemi oluşturarak dünyayı hayrete düşürdü. Kriptografik ve ekonomik ilkeller veya açık anahtar kriptografisi, akıllı sözleşmeler, iş kanıtı ve kanıt gibi yapı taşları -of-of-stake, finansal işlemleri ifade etmek için sofistike ve açık bir ekosisteme yol açmıştır. Yine de, finans ticaretinin üzerinde durduğu ekonomik değer, insanlar ve onların ilişkileri tarafından üretilir. Web 3, bu tür bir sosyal kimliği temsil edecek ilkellerden yoksun olduğundan, temelde ona bağımlı hale gelmiştir. aşmayı amaçladığı çok merkezi Web 2 yapıları, sınırlarını çoğaltıyor.” (CoinDesk için “Radikal Piyasalar” kitabının ortak yazarı Glen Weyl) … “Ekonomi ancak aşırı ısınmadan çok hızlı gidebilir. Şu anda büyük bir sorun, bunun ne kadar hızlı olduğundan kimsenin emin olmaması.” (Wall Street Journal) … “Rusya’nın ezici savaşı Doğu Ukrayna’yı paramparça ederken ve küresel ekonomiyi yiyip bitirirken, saldırganlığı Avrupa’da daha güçlü, Batı ile uyumlu bir güvenlik mimarisine yol açan Başkan Vladimir V. Putin için de istenmeyen sonuçlar yaratıyor, Rus liderin zayıflatmayı umduğu şey.” (New York Times)


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.