İlk Hareket Eden Asya: UST Çöküşü ‘Algo’ Stabil Paraların Risklerini Gösterirken 16 Ayın En Düşük Seviyesinde Bitcoin

İlk Hareket Eden Asya: UST Çöküşü ‘Algo’ Stabil Paraların Risklerini Gösterirken 16 Ayın En Düşük Seviyesinde Bitcoin

www.coindesk.com

1 saat

Okuma süresi: ~7 m


Günaydın. İşte neler oluyor:

Fiyat: Bitcoin, UST’nin patlamasının ortasında Aralık 2020’den bu yana en düşük noktasına ulaştı.

Öngörüler: Algo stablecoin’ler çok iyi bir fikir olmayabilir.

Teknisyen alımı: BTC aşırı satıldı, ancak yukarı yönlü sınırlı görünüyor.

En son bölümlerini yakalayın CoinMasa TV kripto endüstrisi liderleri ve analizler ile anlayışlı röportajlar için. diğer ilk hareket edenler için kaydolun, Günlük haber bültenimiz, kripto piyasalarındaki en son hamleleri bir bağlama oturtuyor.

Fiyat:% s

Bitcoin (BTC): 28.550 $ -%8.1

eter (ETH): 2.050$ -%12,8

En Büyük Kazananlar

Bugün CoinDesk 20’de kazanan yok.

En Büyük Kaybedenler

varlık hisse senedi İadeler DACS Sektörü
internet bilgisayarları ICP -%30,9 bilgi işlem
çokgen MATIK -28.0 Akıllı Sözleşme Platformu
solana SOL -%27.5 Akıllı Sözleşme Platformu

LUNA patlamasının ortasında kriptolar düşüyor

Ah.

Kripto piyasalarında Çarşamba günü yapılan işlemler hakkında söylenecek başka neler vardı?

Bitcoin bir noktada 27.700 dolara düştü ve 16 ayın en düşük seviyesine geriledi, ancak yine de terraUSD tarafından tetiklenen dijital varlıkların toplu satışının bir parçasıydı (KDV) 1:1 dolarlık sabitleyiciye karşı stablecoin patlaması.

Oanda Americas Kıdemli Piyasa Analisti Edward Moya, “Tartışmalı stablecoin UST’nin çöküşünün ardından kripto piyasalarında çok gergin bir zaman ve geçen yıl yatırım yapan kurumsal kripto yatırımcılarının çoğunluğu artık para kaybediyor” dedi.

Terra blok zinciri LUNA UST stablecoin’in oynaklığına karşı bir tampon olarak oluşturulan token token, Terra ağını desteklemek için kurulan kar amacı gütmeyen Luna Foundation Guard’ın dolar sabitini savunmak için rezervlerini bitcoin borsalarına taşımasından sonra bir noktada %96 düştü. UST, günün ilerleyen saatlerinde 77 sente toparlanmadan önce 23 sente kadar düştü. Stabil değildi.

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, diğer büyük kripto paralardan daha iyi sonuç vermesine rağmen son zamanlarda yaklaşık %7 düşüşle 28.500 dolardan işlem gördü ve daha geniş dijital varlık piyasası için çalkantılı zamanlarda daha az riskli bir seçenek olarak statüsünün altını çizdi. Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto olan Ether, aynı dönemde yaklaşık %11 düşüşle kabaca 2.050 dolara düştü.

Grafikler daha da koyu kırmızıydı ve dahil edildi AVAX, SOL diğer KUMson zamanlarda sırasıyla %36, %33 ve %31 düştü. Popüler meme paraları SHIB diğer KÖPEK sırasıyla yaklaşık %29 ve %26 düştü.

Yatırımcılar, Nisan ayında biraz daha düşük seyreden ancak kırk yılın en yüksek seviyesinde kalan ABD’deki en son enflasyon haberlerini sindirirken, hisse senedi piyasaları da sefalete ortak oldu. Bakkaliye ve diğer tüketim malları, havayolu seyahat ve hizmet sektörlerinin fiyatları, artan enerji maliyetleri ve Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik sebepsiz saldırısıyla şiddetlenen tedarik zinciri yavaşlamaları arasında yükseldi.

Teknoloji odaklı Nasdaq %3’ün üzerinde ve S&P 500 ve Dow Jones Endüstriyel Ortalaması %1’in üzerinde düştü. Bu arada, riske karşı geleneksel güvenli liman olan altın yaklaşık yüzde 1 arttı.

Moya, “Bugünün enflasyon raporuna piyasa tepkisi, hala kenarda olan herhangi bir yatırımcıyı çekmeyi zorlaştıracak” dedi. “Wall Street’teki riskler artıyor ve şimdi bir Fed politika hatası, likidite ve kredi riskleri ve büyüme endişelerini içeriyor.”

Bitcoin’in “daha fazla satış baskısına karşı çok savunmasız kaldığını ve 28.500 dolar seviyesi kırılırsa daha fazla teknik satış görebileceğini” ekledi.

Piyasalar

S&P 500: 3,935 -%1,6

DJIA: 31.834 -1%

Nasdaq: 11.364 -%3.1

Altın: 1.852 $ + %1

içgörüler

Algoritmik stablecoin’ler çok iyi bir fikir olmayabilir

Singapur merkezli Terraform Labs’in tokeni ve sabit parası olan LUNA ve UST, yükselişe devam etti. UST’nin kilit tasarımı patladı ve LUNA çevresindeki tüccar hissiyatı düştü.

Etki, internetin niş bölgeleriyle de sınırlı değildi. intihar yardım hatları trend oldu Terra merkezli topluluk forumlarında.

ABD dolarına sabitlenmiş bir stabilcoin olan UST, Three Arrows Capital ve Luna Foundation Guard (LFG) gibi büyük kripto girişim fonları tarafından desteklenmesine rağmen Çarşamba günü 28 sente kadar düştü.

Bununla birlikte, de-pegging şaşırtıcı değildi. Birkaç algoritmik stabilcoin, son iki yılda çoğunlukla başarısız oldu ve hiçbiri başarılı olmadı. son iki yılda yayınlandı. Çoğu başarısız oldu, bazıları hayatta kaldı ve hiçbiri başarılı olamadı.

örnekler Iron Finance ve TITAN tokenlerini içerirTemel Nakit, Boş Set Doları, Dinamik Set Doları ve daha fazlası. Bunlar yatırımcılar için milyonlarca dolarlık kayıp anlamına geliyordu.

UST gibi algoritmik sabit paralar, bu varlıkları elinde tutmak için herhangi bir merkezi üçüncü tarafa bağlı olmaksızın LUNA ve bitcoin (BTC) gibi bir dizi varlık tarafından desteklenir. bu farklı ip diğer USD madeni paralarana firmaları sırasıyla USDT ve USDC değerlerini yeterince desteklemek için gerçek dolarları arka hesaplarda tuttuklarını iddia ediyor.

UST gibi jetonlar, bir dizi zincirleme darphane ve yakma mekaniği kullanarak 1 $’lık bir fiyatı korumak için LUNA’ya bağlıdır. Tüccarlar her zaman 1 $ değerinde UST’yi 1 $ değerinde LUNA ile değiştirebilir ve bunun tersi de geçerlidir – LUNA’nın artan değeri UST fiyatı için bir amortisör görevi görür.

Bununla birlikte, UST gibi algoritmik olarak yönetilen sabit paraların mekanizması, onları duyarlı argo banka koşusu için.

Örnek olarak, Terra’nın LUNA ve UST belirteçlerini düşünün. LUNA fiyatlarındaki ani düşüş, UST’nin tüm dengeleme mekanizmasını etkiler çünkü kullanıcılar artık 1$’lık UST’lerini 1$’lık LUNA karşılığında kullanamazlar. Düşen UST fiyatları LUNA çevresindeki hissi etkilediğinden ve LUNA satışları daha düşük UST fiyatlarına yol açtığından, bu aşağı yönlü bir sarmal yaratır.

Bunun bir örneği, Çarşamba günkü fiyat hareketidir. LUNA, Salı gününden bu yana %96 düşüşle 6 doların altına düşerken, UST 28 sente geriledi.

Analistler ve piyasa gözlemcileri, algoritmik stabilcoinlerin şu anda endişe kaynağı olmaya devam ettiğini söylüyor.

Risk yönetimi platformu Apostro’nun kurucu ortağı Kate Kurbanova, bir Telegram sohbetinde, “Bugün piyasada gördüğümüz algoritmik stabilcoinler, tasarımları nedeniyle doğuştan kırılgan” dedi. “Farklı algoritmalar, piyasa teşvikleri vb. kullanarak sabit tutmaya çalışıyorlar – ancak yine de son derece savunmasızlar ve piyasaya ve referans varlık fiyatına güveniyorlar.”

Kurbanova, popülerliklerini gerekçelendirerek, “Ancak bu tür deneyler, stabil coinlere talep olduğu için işe yarıyor – özellikle de söz konusu sulu APY olduğunda.”

Götürmek? Pek çok başarısız deneyin (ve dolar kayıplarının) kanıtladığı gibi, perakende katılımcılar belki de henüz prime time için hazır olmayan algoritmik stabilcoinlerden uzak durmalıdır. Kripto piyasasının zaten yeterince riskli bir varlık sınıfı olmadığı söylenemez.

Teknisyen almak

Ilk Hareket Eden Asya UST Cokusu Algo Stabil Paralarin Risklerini

Bitcoin günlük grafiği, altta RSI ile destek/direnci gösterir. (Damanic Dantes/CoinDesk, TradingView)

Bitcoin (BTC) son 24 saatte %6 düştü ve bir yıllık fiyat aralığının altında işlem görüyor. kripto para bulabilir destek 27.000 ila 30.000 $ arasında, ancak olumsuz momentum sinyalleri ek arızalara işaret ediyor.

Göreceli güç endeksi (RSI) günlük grafikte derinden aşırı satılmış, bu yıl 24 Ocak’ta ve geçen yıl 20 Mayıs’ta olanlara benzer. Yine de, bir düşüş trendinde, aşırı satım koşulları, fiyatta bir yükseliş meydana gelmeden önce birkaç hafta devam edebilir.

Haftalık grafikte RSI, güçlü bir ralliden önce gelen Mart 2020’den bu yana en çok satılan. Ancak bu sefer, uzun vadeli momentum kötüleşti ve üst 40.000-45.000 $’ın ötesinde sınırlı bir yukarı yönlü hareket olduğunu gösteriyor. rezistans Alan.

Şimdilik, özellikle geçen hafta 35.000 doların altındaki güçlü kırılma göz önüne alındığında, bir yardım rallisi kısa olabilir.

Önemli olaylar

09:00 HKT/SGT(01:00 UTC): Avustralya tüketici enflasyon beklentileri (Mayıs)

13:00 HKT/SGT(05:00 UTC): Japonya eko gözlemcileri mevcut/görünüm anketi (Nisan)

14:00 HKT/SGT(06:00 UTC): Birleşik Krallık ticaret dengesi (Mart)

Dedi ve duydum

“Birkaç güncel ve eski [Federal Reserve] Yetkililer son günlerde, geriye dönüp bakıldığında, geçen sonbaharda merkez bankasının daha hızlı ve güçlü tepki vermesi gerektiğini, ancak hem geleceğe ilişkin derin belirsizliğin hem de Fed’in politika belirleme yaklaşımının bankayı yavaşlattığını öne sürdüler.” (New York Times) … “Rusya merkez bankası tarafından 13.000’den fazla işletmeyle yakın zamanda yapılan bir anket, birçoğunun mikroçipler, araba parçaları, ambalajlar ve hatta düğmeler gibi malları ülkeye getirirken sorun yaşadığını ortaya koydu. Hammadde veya parça kıtlığı bazı firmaları fabrikaları geçici olarak kapatmaya veya başka yerlere bakmaya zorluyorlar.” (BBC) … “Bireylerin bu yılki satışlar boyunca piyasaları durdurmaya istekli olmaları, grubun – şimdilik – analistlerin ve ticaret profesyonellerinin beklediğinden daha dayanıklı olduğunu gösteriyor.” (Wall Street Journal)


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.