İlk Hareket Eden Asya: BitMEX Destanı, Temel Düzenleyici Sorunları Çözülmeden Bırakmaya Devam Ediyor; Bitcoin Düşüyor

İlk Hareket Eden Asya: BitMEX Destanı, Temel Düzenleyici Sorunları Çözülmeden Bırakmaya Devam Ediyor;  Bitcoin Düşüyor

www.coindesk.com

6 m


Günaydın. İşte neler oluyor:

Fiyat: Yatırımcılar artan faiz oranları ve durgunluk olasılığı hakkında endişelenmeye devam ederken, Bitcoin ve eter hafta sonu düştü.

Öngörüler: BitMEX davası, düzenleyici sorunları çözümsüz bırakıyor.

Teknisyen alımı: BTC için 36.247 doların altında bir haftalık kapanış, daha fazla aşağı yönlü hedefler sağlayabilir.

En son bölümlerini yakalayın CoinMasa TV kripto endüstrisi liderleri ve analizler ile anlayışlı röportajlar için. diğer ilk hareket edenler için kaydolun, Günlük haber bültenimiz, kripto piyasalarındaki en son hamleleri bir bağlama oturtuyor.

Fiyat:% s

Bitcoin (BTC): 34.444 $ -%2.1

eter (ETH): 2.553 $ -%2,9

En Büyük Kazananlar

Bugün CoinDesk 20’de kazanan yok.

En Büyük Kaybedenler

varlık hisse senedi İadeler DACS Sektörü
solana SOL -5.2% Akıllı Sözleşme Platformu
Evren ATOM -4.7% Akıllı Sözleşme Platformu
çokgen MATIK -4,4% Akıllı Sözleşme Platformu

Piyasalar

S&P 500: 4.123 -%0.5

DJIA: 32.899 -%0.2

Nasdaq: 12.144 -%1.4

Altın: 1,881 $ +%0,3

Kriptolar için zor bir hafta sonu

Daha yüksek faiz oranlarının ve artan durgunluk korkularının yeni gerçekliği, hafta sonu kripto piyasalarında dalgalanmaya devam etti.

Bitcoin son zamanlarda yaklaşık 34.200 dolardan işlem görüyor, %2’den fazla bir düşüş ve geçen Temmuz’dan bu yana en düşük seviyesi. O zaman bile, piyasa değerine göre CoinDesk ilk 20’deki çoğu büyük altcoinden daha iyiydi. Ether, aynı dönemde yaklaşık %3 düşüşle ve Mart başından bu yana en düşük noktasında yaklaşık 2.550 dolardan el değiştiriyordu. Terra’nın luna tokeni bir noktada %8.5’in üzerine düştü ve SOL ve CRO’nun her biri yaklaşık %5 düştü. AXS ve TRX, sırasıyla %1,5 ve %5,5’in üzerine çıkarak kırmızı denizde parladı.

Kripto fon yöneticisi BitBull Capital’in CEO’su Joe DiPasquale CoinDesk’e, “BTC, makro baskılar ve genel piyasa hissiyatı tarafından tartılmaya devam etti” dedi. “FOMC oynaklıkla sonuçlandı, ancak yukarı yönlü hareket kısa sürdü.”

Crypto’nun düşüşleri, geçen Cuma günü teknoloji devi Nasdaq’ın %5 düştükten sonra günde %1.4 düşmesiyle kapanan hisse senedi piyasalarıyla uyumluydu – ikincisi 2020’den bu yana en kötü performansı. S&P 500 ve Dow Jones Endüstriyel Ortalaması daha küçük artışlarla düştü ancak düşüşlerini sürdürdü ABD merkez bankasının geçen Çarşamba günü yaptığı geniş çapta beklenen yarım puanlık faiz artırımının ardından. Bir gün sonra, İngiltere Merkez Bankası (BoE) kendi daha şahin para yolunu sürdürdü ve faizleri çeyrek puan artırarak 13 yılın en yüksek seviyesine çıkardı.

Bu, BoE’nin Aralık ayından bu yana üst üste dördüncü faiz artırımı oldu. Dünyanın diğer bölgelerindeki merkez bankaları, 40 yılın en yüksek seviyelerine ulaşan ve Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin ardından daha da yükselmekle tehdit eden enflasyonu dizginlemek için benzer stratejiler izledi.

Bu arada Cuma günü, Nisan ayında beklenenden daha iyi bir 428.000 istihdam artışı gösteren ABD Çalışma Bakanlığı’nın en son iş raporu, tarihsel olarak sıkı bir iş piyasasının ücretleri artıracağı ve enflasyonu hızlandıracağı endişelerinin altını çizdi. Rapora göre, bu yılın ilk çeyreğinde ABD’li işverenler, işçilere önceki üç aylık döneme göre ortalama %1.4 daha fazla ödeme yaptı. Bu, son yirmi yılın en büyük sıçramasıydı.

DiPasquale, özellikle para politikası daralmaya devam ettikçe, bitcoin’in daha da düşmesini bekliyor” ancak piyasa değerine göre en büyük kripto paranın, bir gerileme aşırı oranlara ulaşsa bile 25.000 ila 30.000 $ aralığının altına düştüğünü görmüyor. Ancak, “bir sıçrama” olduğunu da kaydetti. Mayıs’ın opsiyonları, Bitcoin vadeli işlem borsası Deribit’e yaklaşırken yaklaşık 1,3 milyar dolarlık sona erdiği için yakın vadede göz ardı edilemez.

içgörüler

BitMEX kurucu ortakları davaya karşı onlara karşı savaşmalı mıydı?

arthur hayes diğer BitMEX her ikisi de ayrı ayrı, önlerindeki suçlamaları kabul etmeye ve ilgili davalarını federallerle, Hayes ve BitMEX’in diğer kurucu ortaklarıyla birlikte çözmek için para cezası ödemeye karar verdiler. sipariş ediliyor geçen haftanın sonunda 10 milyon dolar para cezası ödemek.

Bu, daha önce tartıştığımız gibi, çok kötü, çünkü onlara karşı dava Banka Gizliliği Yasası’nın yeni bir yorumuna ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) gerçekten bölge dışı yetkiye sahip olduğuna dair bir onaya güvendi. Bu tür bir dava pahalı ve streslidir ve bu nedenle birinin devam etmek yerine neden davayı bırakmak isteyebileceği anlaşılabilir.

Ancak şimdi, Hayes cezayı beklerken, düzenleyici netlik elde etmede eskisinden daha ileri değiliz. Terraform Labs’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na açtığı dava kendi yolunda çalışıyor hukuk sistemi aracılığıyla, ancak bir hakimin önüne çıkması daha uzun değilse aylar alacak. Bu arada FTX kripto borsasının kurucusu Sam Bankman-Fried olarak, Yakın tarihli bir röportajda belirtildiği gibi, CFTC ve SEC arasındaki “güç mücadelesi” düzenleyici ortamın durmasına neden oldu.

Blockworks’e verdiği demeçte, “Aslında bir yıl öncesine göre daha fazla federal gözetime sahip bir yerde değiliz” dedi ve SEC ve CFTC’nin kripto para birimi borsalarının lisanslanmasından kimin sorumlu olduğu konusunda anlaşabilirse bunun “%60’ını çözeceğini” savundu. sorun.”

CFTC, 1934 tarihli Emtia Borsası Yasası’nın kendisine para birimi dediği kripto üzerinde yetki verdiğini ve böylece kripto için türev piyasasını düzenlemesine izin verdiğini iddia ediyor (BitMEX’in uzmanlaştığı şey budur). Aynı zamanda, SEC’in düzenleyici görevi, belirli bir kripto para biriminin veya madeni parayı içeren bir ürünün bir menkul kıymet oluşturup oluşturmadığını test etmekten gelir.

Ohio merkezli bir menkul kıymetler avukatı olan Bo Howell, “Kripto para birimleri gibi dijital varlıkların SEC’in düzenleyici çerçevesine tam olarak uymadığı gerçeği devam ediyor” dedi. itiraz edilen otoriteyi açıklayan bir gönderide kripto üzerinde.

Teoride, piyasalar düzenlenmeli ve metanın kendisi düzenlenmeli, ancak önce bir yol belirlenmelidir. SEC Başkanı Gary Gensler geçen ay söyledi bunun devam eden bir çalışma olduğunu, ancak “iç içe geçmiş” piyasayı düzenlemek için bir mutabakat zaptı gibi bir şeyin ne zaman yayınlanacağına dair bir yol haritası verilmediğini söyledi.

İdeal olarak, bu mevzuat yoluyla olacaktır – önceki görüşmelerde, eski CFTC icra avukatı Braden Perry, tanımlanmış bir düzenleyici çerçevenin aksine, icra yoluyla düzenlemenin tehlikeleri konusunda uyarmıştı – ancak başka bir alternatif, yasal emsal yoluyla olabilir.

Hayes veya BitMEX federallerle savaşmaya karar vermiş olsaydı, kripto pazarını düzenleme konusunda hangi kurumun başı çektiği konusunda gerçekten bir kararı zorlamış olabilirlerdi.

Teknisyen almak

Bitcoin Yıkılıyor, 30 Bin Dolar Desteği

Bitcoin haftalık fiyat grafiği, desteği/direnci gösterir (Damanick Dantes/CoinDesk, TradingView)

Bitcoin (BTC) momentum sinyallerinin negatife dönmesiyle kısa vadeli bir yükseliş trendinin altına düştü. Kripto para birimi, bir yıllık ticaret aralığının altına yakın olan 30.000 dolara doğru daha fazla düşüş görebilir.

BTC, son birkaç ayda 40.000 doları tutamadı ve geçen Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 69.000 dolardan %47 düştü. Uzun vadeli yükseliş trendi zayıfladı, bu da yukarı yönlü hareketin bu yıl sınırlı kaldığını gösteriyor.

Haftalık grafikte BTC, 100 haftalık 36.247 dolarlık hareketli ortalamasının altına düşme riskiyle karşı karşıya. Bu seviyenin altında ikinci bir haftalık kapanış, 30.000 dolara ve ardından 17.823 dolara (2018 kripto ayı piyasası ile eşit olarak kabaca %80 tepeden dibe düşüş) doğru aşağı yönlü hedefler getirebilir.

Yine de, Mayıs tipik olarak mevsimsel olarak güçlü dönem hisse senetleri ve kriptolar için. Bu, kısa vadeli alıcıları daha düşük destek seviyelerinde aktif tutabilir, ancak fiyattaki son düşüş eğilimini değiştirme inancından yoksundur.

Önemli olaylar

08:30 HKT/SGT (12:30 UTC): Jibun (Japonya) banka hizmetleri PMI (Nisan)

10:00 HKT/SGT(02:00 UTC): Çin ithalat/ihracatları (yıllık/Nisan)

10:00 HKT/SGT(02:00 UTC): Çin ticaret dengesi (Nisan)

Dedi ve duydum

“Tabii ki, metaverse’ler taklitçi çoğalma sorunuyla karşı karşıya kalacak. Şu anda dönen düzinelerce metaverse projesi var ve Multicoin Capital’den Tushar Jain’in yakın zamanda işaret ettiği gibi, hepsi ‘arazi’ satabilir. Ancak son günlerde Nir ve diğerleri tarafından gündeme getirilen konular çok daha temeldir ve rekabet ortamından bağımsız olarak modeldeki kusurlara işaret edebilir. Her şeyden önce, sanal bir dünyadaki coğrafi alanın, aynı şekilde değer kazanacağı fikri, gerçek dünya ülkesi bazı gerçekten temel ayrımları gözden kaçırıyor gibi görünüyor (CoinDesk köşe yazarı David Z. Morris) … “27 AB ülkesinin tamamı bu dramatik hareketi kabul etmeli. Rusya’nın enerjisine en çok bağımlı olan iki ülke olan Macaristan ve Slovakya, anlaşmadan çekiniyor. Bu ulusların tam bir yasak için çok daha uzun bir zaman çizelgesi alması muhtemeldir. Daha da önemlisi, son AB hamlesi Rusya’dan doğal gaz ithalatını yasaklamakla ilgili hiçbir şey söylemiyor, bu da şimdilik bol miktarda AB parasının Putin’e akacağı anlamına geliyor. Ancak AB, petrol yasağını yürürlüğe koymak için bu hafta hızlı ve kararlı bir şekilde hareket etmeli ve Putin’e Rusya’nın Ukrayna’da gerçekleştirdiği vahşetlerin kabul edilemez olduğuna dair bir mesaj göndermeli.” (Washington Post) … piyasanın vahşi dalgalanmaları, cevap basit: Finans piyasaları, Federal Rezerv tarafından yapılan çarpıcı bir politika değişikliği ile mücadele ediyor. Son yirmi yılda, finans piyasaları Fed’in teşvikine o kadar alışmış olabilir ki, şimdi merkez bankası ekonomiyi yavaşlatmak için elinden geleni yaptığına göre, nasıl tepki vereceklerini bilemiyorlar.” (The New York Times) )


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.