Hong Kong’un metro operatörü metaverse’de sanal istasyon planlıyor

Hong Kong’un metro operatörü metaverse’de sanal istasyon planlıyor

forkast.haberler

4 saat

Okuma süresi: ~2 m


Hong Kong demiryolu operatörü MTR Corporation Perşembe günü yaptığı açıklamada, metro temalı bir sanal dünya tema parkı inşa etmek için bir metaverse projesinde The Sandbox ile ortak olacağını duyurdu.

Hızlı gerçekler

  • Demiryolu operatörü, “oyunlaştırma yoluyla benzersiz, eğlenceli ve sürükleyici deneyimler yaratmak için demiryolu odaklı bir sanal alan oluşturmak” için Animoca Brands’ın bir yan kuruluşu olan The Sandbox ile ortak olacağını söyledi.
  • MTR, oyuncuların tren kullanabilecekleri ve bir tren istasyonu işletebilecekleri oyunlar sağlamak için sürükleyici bir sanal istasyon inşa etmek için The Sandbox metaverse’de bir arsa satın aldığını söyledi.
  • Site aynı zamanda “MTR’nin Hong Kong toplulukları ve kültürleriyle kesiştiği anları sergilemek için” bir demiryolu müzesini de içerecek ve bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik eğitimini teşvik etmek için sanal ortamı kullanacak.
  • MTR, projenin yol haritasını tamamlamak için Studio Collective ile işbirliği yapacağını söyledi.
  • Kentin su temalı parkı Ocean Park ve ikonik Star Ferry de dahil olmak üzere birçok Hong Kong dönüm noktası binası The Sandbox’a getirildi.
  • Bloomberg tarafından bu hafta başlarında yayınlanan bir rapora göre Sandbox, 4 milyar ABD dolarından fazla bir değerlemeyle 400 milyon ABD doları artırmayı hedefliyor.
  • Kasım ayında Sandbox, SoftBank liderliğindeki bir bağış toplama anlaşmasında 93 milyon ABD doları topladı.

 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.