Hodl Ethereum için En Önemli Nedenler

Hodl Ethereum için En Önemli Nedenler

kriptoknowmics.com

5 saat

Okuma süresi: ~3 m


Ethereum (ETH), piyasa değeri açısından ikinci en büyük kripto para birimidir. 10 Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 4.878.26$’a ulaştı. Şu anda yazı yazılırken 2.688.55$ civarında işlem görüyor. Şu anda CoinMarketCap’e göre dünyada 19320’den fazla kripto para birimi var. Bu, yatırımcıların uzun vadede hangilerinin karlı olabileceğini bilmelerini zorlaştırıyor. Uzun vadede kripto para birimlerini almamda, Ethereum aşağıdaki nedenlerden dolayı listede en üst sıralarda yer alıyor:

Fungible Tokens (NFT’ler) ile olumlu olanaklar

Kripto para birimi alanındaki mantar olmayan belirteçlerin (NFT’ler) evrimi birçok şeyi değiştirdi. CoinMarketCap’e göre bu yazı yazılırken, NFT’lerin piyasa değeri son 30 günde %145’in üzerinde arttı. Ethereum, bilinen en iyi paraya çevrilemez tokenlerin çoğunun piyasaya sürüldüğü ana blok zinciridir. Emergenresearch tarafından yapılan bir araştırma verisine göre, NFT’ler için pazar tahmininin 2030 yılına kadar yaklaşık 130 milyar dolara ulaşması ve tahmini yıllık %33’lük bir büyüme olması bekleniyor. Bu, OpenSea gibi merkezi olmayan platformlarda belirteçlerin oluşturulması veya satın alınması için ücret ödenmesi gerektiğinden Ethereum’un yüksek talep göreceği anlamına gelir.

Tarihle olan macerası

Sadece yakın zamanda kripto alanına katılan veya Ethereum tarihi hakkında çok az bilgisi olan kişiler bu mevcut düşüş trendinden korkacak. Şu anda, Ethereum (ETH) için yatırım getirisi, son altı yıl ve yedi ayda %619791’dir. Aralık 2017’de Cryptocurrency piyasasının patlamasından sonra, Ethereum 2018’e kadar 90 doların altına düştü. Birçok kişi bunun 0 dolara bile düşebileceğini düşündü. Bununla birlikte, Merkezi Olmayan Finans evrimi tarafından geliştirilen piyasa düzeltmesi, fiyatının 2020’de tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaşana kadar yükselmeye başladığını gördü. O zamandan bu yana fiyat %45’in üzerinde düşmüş olsa da, yakında tüm zamanların en yüksek fiyatını kırmasını sağlayacak başka bir güçlü yükseliş hareketi beklemeliyiz.

Gaz ücretlerinde artış olasılığı

Madencilere ödenen gaz ücretleri, kullandığı hisse ispatı konsensüs mekanizması nedeniyle Ethereum blok zincirini aktif tutan faktörlerden biridir. Gaz ücretleri arttıkça, Ethereum blok zincirindeki belirteç sahiplerinin ağ üzerinde işlem yapması için Ethereum’u almaları gerektiğinden, Ethereum’un fiyatı da artacaktır. Analyticinsight’ta bulunan araştırma verileri, Ethereum gas ücretlerinin önümüzdeki iki yıl içinde %500 artmasının beklendiğini gösteriyor. Bu artışın Ethereum fiyatı üzerinde orantılı bir etkisi varsa, 2024’ün sonuna kadar minimum 15.000 $ ‘lık bir fiyatla işlem görmesini beklemeliyiz. Sonuç olarak, balinaları tarafından kontrol edilen en iyi Ethereum cüzdanlarının çoğu uzun vadeli yükselişte olduğundan. -vadeli tahmin, mevcut piyasa düşüşünden bağımsız olarak, onu elde tutmak karlı olabilir.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.