Hindistan’ın Mal ve Hizmet Vergisi Konseyi, Bitcoin için %28 vergi almayı düşünüyor

Hindistan’ın Mal ve Hizmet Vergisi Konseyi, Bitcoin için %28 vergi almayı düşünüyor

finbold.com

2 saat

Okuma süresi: ~2 m


Hintli yetkililerin, yaklaşan GST Konseyi toplantısında kripto para birimlerine %28 oranında mal ve hizmet vergisi getirmeyi keşfetmeleri bekleniyor.

Hindistan’ın dolaylı vergiler konusunda en üst düzey karar alma organı olan Mal ve Hizmet Vergisi (GST) Konseyi, tarafından hazırlanan bir rapora göre dolaylı vergilerin geleceğini tartışmaya hazırlanıyor. CNBC-TV18.

Kaynaklara göre, teklifi resmi onay için GST Konseyi’ne sunulacak olan GST Konseyi tarafından atanan bir yasal komite, kripto para birimleriyle bağlantılı hizmetler ve diğer faaliyetler için %28’lik bir GST tahsil etme fikrini en kısa sürede ele alacak. mümkün.

Önergenin, tarihi henüz belirlenmeyen bir sonraki GST Konseyi toplantısında sunulması bekleniyor.

Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman tarafından Birlik Bütçesi 2022’de kripto para birimleri ve diğer varlıklardan elde edilen kazançlara %30 vergi önerildi. Satın alma maliyeti dışında hiçbir kesintiye izin verilmeyecek ve işlemlerdeki hiçbir zararın karı mahsup etmek için kullanılmasına izin verilmeyecektir. 1961 Gelir Vergisi Yasası, sanal dijital varlıklar için geçerli olan yeni bir Bölüm 115BBH’yi içerecek şekilde değiştirilmiştir.

Kriptonun yasal statüsü hala belirsiz

Bitcoin gibi kripto para birimlerinin yasal statüsü, ülkedeki mevzuat eksikliği nedeniyle hala belirsiz. Yatırımcılar, kripto para birimleri üzerindeki Birlik Bütçe vergi planını esasen kripto ticaretini yasallaştırdığını savundu. Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman’a göre kriptoyu vergilendirmek onları meşru kılmıyor. Sorun şu anda inceleniyor.

Başka yerlerde, Hindistan’daki büyük emtialar için artan maliyetlere rağmen, GST Konseyi şu anda 143 üründe oranları yükseltmek için devlet girdisi arıyor. Kaynaklara göre, GST Konseyi, belirli kitlesel pazar ürünlerini %3’e ve geri kalanını %8’e aktararak potansiyel olarak %5 slabın kaldırılmasını önerebilir.

Raporlar ayrıca önümüzdeki iki yıl içinde GST’yi artırmak ve slab sayısını en aza indirmek istediğini söyledi. Sonuç olarak, hükümet daha fazla vergi toplayabilir ve 17 ayın en yüksek seviyesine ulaşan enflasyonu azaltabilir.

Daha yüksek uyumluluk ve daha hızlı ekonomik toparlanma nedeniyle, GST gelirleri Nisan ayında 1.67.540 crore Rs’ye yükseldi. Mart ayında 25.000 crore daha yüksek olan 1.42.095 crore vardı.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.