Hindistan’ın en eski deposu tahviller için blok zinciri başlattı

Hindistan’ın en eski deposu tahviller için blok zinciri başlattı

forkast.haberler

2 saat

Okuma süresi: ~2 m


Hindistan Ulusal Menkul Kıymetler Deposu Ltd. (NSDL), tahvillerin izlenmesini geliştirmek amacıyla Cumartesi günü Tahvil Sözleşmesi İzleme sistemi için dağıtılmış bir defter teknolojisi platformunu tanıttı.

İlgili makaleye bakın: Hindistan piyasa düzenleyicisi, mevduat sahiplerinden blockchain kullanmalarını istiyor

Hızlı gerçekler

  • Tahvil Sözleşmesi İzleme sisteminin merkezi olmayan defteri, tahvil mütevellileri ve ihraççılar arasındaki işlemlerin değişmez ve doğrulanabilir bir denetim izini sağlayacaktır.
  • Ülkenin iki depozitosu, NSDL ve Central Depository Services Ltd. (CDSL), ağ bakımından sorumlu iki düğümü kontrol edecektir.
  • Hindistan Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu (SEBI) başkanı Madhabi Puri Buch, diğer düzenlenmiş kuruluşların düğümleri gelecekte ekosistemin bir parçası haline getirmelerine izin verilebileceğini söyledi.
  • NSDL, Hindistan’ın en eski emanetçisidir ve menkul kıymet varlıklarının değerinde ölçülen pazar payının %89’unu kontrol eder.
  • Teminat varlıkları ve varlık teminat oranı gibi daha önce merkezi veri tabanlarında saklanan tahvillere ilişkin tüm bilgiler kriptografik olarak imzalanacak, zaman damgası vurulacak ve deftere eklenecektir.
  • SEBI, geçen yıl Ağustos ayında mevduat sahiplerini menkul kıymetler ve sözleşmeler için blok zinciri kullanmaya yönlendirdi.

İlgili makaleye bakın: Hindistan’ın ikinci blockchain fonu için Navi dosyaları


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.