Hatırlatma: Bitcoinlerinizi Borsadan Çekin

Hatırlatma: Bitcoinlerinizi Borsadan Çekin

bitcoinmagazine.com

5 saat

Okuma süresi: ~3 m


Aşağıdaki, Marty’s Bent’ten doğrudan bir alıntıdır. Sayı 1207: “Bitcoin’inizi borsadan çıkarmak için hatırlatmaBülten için buradan kaydolun.

Coinbase bugün bir kazanç raporu yayınladı ve bununla birlikte, bir iflas durumunda perakende kullanıcılarının yasal iddiaları hakkında 10-Q’larında yeni bir dil geldi. SEC’in yeni düzenlemelerine tepki gösteren Coinbase, bir iflas durumunda platformlarının perakende kullanıcılarının varlıklarını borsada iflas mülkünün malı olarak gösterebileceklerini bildiren bir dil eklemek zorunda kaldı.

Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, Twittersphere’e uzun bir mesaj göndererek, dünyaya bu maddenin yeni SEC kuralı nedeniyle açıklamaya eklendiğine dair güvence verdi, perakende müşterilere Prime ve Custody müşterilerinin sahip olduğu aynı güvenceleri vermeyi umuyorlar. ve bunun gibi hiçbir şeyin mahkemede yargılanmadığını ve hükümetin kullanıcı mülkünü Coinbase’in mülkü olarak kabul etmesinin olası olmadığını söyledi. Belki Marty amcan biraz çılgındır ama ben bu tartışmayı pek inandırıcı bulmuyorum. Hele de hükümetin geçmişte Amerikan vatandaşlarının mal varlıklarına el koyduğu gerçeğini göz önünde bulundurduğunuzda. ‘Üye İcra Emri 6102?

Söylemeye gerek yok, bugün olduğu gibi ve ilk bitcoin borsası başlatıldığından beri olduğu gibi, bitcoin’iniz borsalarda güvende değil. Bitcoin borsaları, insan hatasına, hack’lere ve hükümet zorlamalarına yenik düşebilecek tek başarısızlık noktaları olan üçüncü tarafları temsil eder. Kendi anahtarlarınızı tutarak servetinizin kontrolünü ele alarak bu üçüncü taraf riskini ortadan kaldırmalısınız. Elbette bu bazı riskleri de beraberinde getiriyor. Bu anahtarları koruma yeteneğine sahip olmalısınız, ancak anahtarlarınızı tutarken tek hata noktalarını azaltmanın yolları vardır. Çok imzalı cüzdanlar, kendi kendine saklamada tek başarısızlık noktalarını ortadan kaldırmanın iyi bir yoludur.

En azından, kendi anahtarlarınıza sahip çıkmalı ve kendi tek başarısızlık noktanız olma riskini almalısınız çünkü bir noktada, bitcoin son derece popüler hale geldiğinde ve daha yaygın olarak benimsendiğinde, hükümetler her zaman yaptıkları gibi yapacaklar ve totaliter olmak. Hedefleyecekleri ilk şey borsalardır. Temel durumunuz olarak bu varsayımla çalışmalısınız.

Ayrıca, anahtarlarınıza sahip çıkmalısınız, çünkü bitcoin ilk etapta yaratıldı: bireylerin kendi servetlerini elinde tutmalarını ve güvenilir üçüncü taraflara bağlı olmadan gönderip almalarını sağlamak için. Tembel olmakla ağa zarar veriyorsunuz. Özellikle borsalarda tutulan bitcoin’in yeniden varsayıldığı ve aktif olarak bitcoin’i açığa çıkaran tüccarlara ödünç verildiği teorisine abone olursanız. Süreçte fiyatı bastırmak. Anahtarlarınızı tutmak, bu aktivitenin daha azını yapmanın daha zor olduğu anlamına gelir.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.