Hash Oranının Politize Edilmesi Bitcoin Madencilerine Bir Saldırı Vektörüdür

Hash Oranının Politize Edilmesi Bitcoin Madencilerine Bir Saldırı Vektörüdür

bitcoinmagazine.com

7 saat

Okuma süresi: ~3 m


Aşağıdaki, Marty’s Bent’ten doğrudan bir alıntıdır. Sayı 1195: “Hash oranının politize edilmesi, madencileriniz için bir saldırı vektörüdür.

ABD Hazinesi bugün çıktı ve büyük madenciler adına madencilere ev sahipliği yapan bir Rus bitcoin madenciliği şirketi olan Bitriver’ı onayladı. Madencilerini Bitriver’da ağırlayan veya şirkette önemli miktarda öz sermayeye sahip olan herhangi bir Amerikalı, Bitriver ile etkileşimi derhal durdurmalı, birinin altyapısını kontrol etmediğinde aldığı riski vurgulayarak ve madencilerini artışa tabi alanlarda barındırdığında. politik risk. Politik risk birçok farklı biçimde gelir.

Burada Amerika Birleşik Devletleri’nde, Bitcoin’in kendi sınırları içinde gelişmesini engellemeye kararlı, özgürlükten nefret eden Malthusçular tarafından yönetildiği için madencilerinizi New York eyaletinde ağırlamak politik olarak risklidir. 2010’ların ortalarında Quebec’te madencilik yapmanın politik olarak riskli olduğu kanıtlandı, çünkü oradaki hükümet çıldırdı ve Hydro Quebec tarafından üretilen fazla elektriği kullanan bitcoin madencilerini ikinci sınıf vatandaşlar gibi seçerek ve elektrik oranlarını artırarak tedavi etmeye başladı. ve satış vergisi Faaliyetlerini kârsız ve dolayısıyla yaşayamaz hale getirmek. Ve şimdi, ABD vatandaşıysanız madencinizi Rusya’da ağırlamanın politik olarak riskli olduğunu öğreniyoruz çünkü hükümet, Ukrayna’nın işgaline tepki olarak Rusya’nın batı dünyasıyla bağlantısını kesmeye kararlı görünüyor.

Hazine Bakanlığı bugün siparişlerini verdikten sonra şimdi madencileriyle ne yapacaklarını bulmaya çalışan birçok Amerikan vatandaşı ve şirketi var. Bitriver onlara makinelerini geri verecek mi? Bitriver etik bir işletmeyse ve bunu yapmaya kalkışırsa, ABD hükümeti bu kişilerin makinelerini almasına izin verecek mi? Bunlar şu anda cevabını bilmediğim sorular, ancak madencilerin operasyonlarını üçüncü taraf riskleriyle doldurmadan önce kendilerine sormaları gereken sorular.

Bitcoin büyümeye devam ettikçe – ve onunla birlikte arkadaki hedef – bitcoin madencileri bu üçüncü taraf risklerinin aşırı farkında olmalı ve bunları ellerinden gelen en iyi şekilde azaltmaya çalışmalıdır. Bu nedenle Marty Amcanız, daha fazla dağıtılmış, özgürlük ve mülkiyet haklarına saygı duyan ve hükümet kaçınılmaz olarak onların öfkesini odaklamaya karar verdiğinde tespit edilmesi ve kapatılması önemli ölçüde daha zor olan eyaletlerde barındırılan dikey olarak entegre edilmiş şebekeden bağımsız madencilik operasyonları konusunda çok iyimser. Bitcoin madenciliği endüstrisindeki manik anti-insan çılgınlığı.

Burada, ABD ve Kanada’da büyük ölçekli madencilerin yaptığı inanılmaz çalışmanın büyük bir hayranıyım, ancak ABD ve Kanada’daki federal hükümetlerin bunları gelecekte seçilebilecek kolay siyasi hedefler olarak görmelerinden endişe ediyorum. Gerçekten bunun meyve vermemesini umuyorum, ancak çılgın federal hükümetlerin saldırmaya çalışabileceği büyük hedeflere oturmadıklarını iddia etmek zor.

Bitriver ve müşterilerinin siyasi bir bok şovuna sürüklenmeleri ve şimdi mali olarak zarar görmeleri nedeniyle kendimi çok kötü hissediyorum çünkü siyasi sınıftakiler, büyük Derin Devlet çük ölçme yarışmasına devam ederken artan jeopolitik gerilimlere can atıyorlar. dünya. Dürüst, çalışkan insanlar, savaşan süper güçler arasındaki vekalet savaşı devam ederken zarar görüyor.

Madencilik operasyonu yürütüyorsanız, Derin Devlet çük ölçme yarışmalarını, yerel yönetiminizin siyasi ortamını ve operasyonunuzun boyutunu inşa ederken göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun. Mevcut tüm başarısızlık noktaları ve riskinizi tek bir alanda yoğunlaştırmak istemezsiniz.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.