Halka açık blok zinciri KuCoin, Ethereum’daki yüksek gaz ücretlerini çözmeyi hedefliyor

Halka açık blok zinciri KuCoin, Ethereum’daki yüksek gaz ücretlerini çözmeyi hedefliyor

cointelegraph.com

3 saat

Okuma süresi: ~4 m


Merkezi olmayan finans (DeFi) patlama yaşıyor. Ancak, muhtemelen DeFi’nin ana hızlandırıcısı olan Ethereum’un (ETH) dünyanın en programlanabilir blok zinciri olma hedefine ulaşmasına rağmen, yaygın kullanımı ağın en büyük zayıflığını –– ölçeklenebilirliğini de vurguladı. Ağda tıkanıklık olağan hale geldi ve yüksek gaz ücretleri ile sonuçlandı ve projelerin Ethereum üzerinde mikro işlem ödemeleri yürütmesini imkansız hale getirdi.

Bunun getirdiği sınırlamaları kabul eden DeFi alanı, zincir üstü köprü teknolojisinin artan benimsenmesinde görülen doğrudan bir korelasyon ile aktif olarak alternatifler aradı. Bu modelle, Ethereum gibi pahalı bir ağdaki işlemler, daha ucuz işlem maliyetleri sağlayan bir köprü ile daha ucuz bir ağ üzerinden yönlendirilebilir. Sonuç olarak, dünya, kullanım durumlarının ağ ölçeklenebilirliği ile sınırlı kalmamasını sağlamak için bir zamanlar izole blok zincirlerinin artık bağlandığı, özenle hazırlanmış köprüleme teknolojileriyle daha verimli bir alanla tanışabilir.

KuCoin ve kendi yerel tokenleri olan KCS etrafında inşa edilen topluluk arasındaki birleşik çaba, yüksek performanslı bir blok zinciri olan KCC oluşturarak bu çabaları ele alıyor.

KuCoin, insanlar için bir teklif olarak tanınan tanınmış bir borsa olarak var. Buna karşılık, KCS ekosisteminin geliştirici topluluğu, KuCoin topluluğu ve KCS sahiplerinden kaynaklanmaktadır. Bu ekipler birlikte bilgilerini KCS teknik incelemesini yayınlamak için kullanıyorlar.

Teknik inceleme, Ethereum’daki yüksek gaz ücretlerinin daha büyük bir ekosistem aracılığıyla nasıl ele alınabileceğini özetliyor. Bu ekosistemde, DeFi, NFT’ler, oyunlar ve Web3 ile ilgili uygulama projeleri dahil olmak üzere birkaç farklı proje ve platform, KuCoin’in yerel tokeni olan KCS için senaryo sayısını artırmak için bir araya getirilecek.

KCS tanıtım belgesinin yayınlanmasının ayrıca KuCoin çekirdek ekibini, yatırım kurumlarını, melek yatırımcıları ve topluluktaki diğer temsilcileri KCS Yönetim Vakfı’nın kurulmasında uyumlu hale getirdiği söyleniyor. Bu çabalar, kapsamlı proje hedeflerinin gerçekleştirilmesine yardımcı olan yeni teklifler geliştirmede KCS’nin araştırma, finansman, yatırım ve kaynak entegrasyonunu denetleyecektir.

Çok zincirli 3.0 ekosistemine geçiş

Halka açık blok zinciri, blok onay süresini azaltmak için Hisse Kanıtı (PoSA) konsensüs mekanizmasını kullanır. Maliyetler, KCS’nin zincir üstü gaz ücretleri olarak benimsenmesiyle karşılanır. Sonuç olarak, ekip topluluk kullanıcılarına daha hızlı, daha uygun ve daha düşük maliyetli deneyimler sunabilir. Bir konsensüs algoritması olarak PoSA’nın güvenlik ve istikrarı da artıracağını belirtmekte fayda var.

Piyasadaki diğer halka açık blok zincirlerin aksine, KCC zinciri, Ethereum Sanal Makinesi (EVM) uyumlu zincirlere benzer şekilde çalışır. Kamu zinciri, hem EVM hem de ERC-20 akıllı sözleşmeleriyle tamamen uyumlu olacak ve projelerin geçiş maliyetlerinin düşük olmasını sağlayacak. Bununla birlikte, zincirdeki gaz ücretleri için KCS belirteci kullanıldığında, maliyetler daha da düşerken, her üç saniyede bir blok üretimi, işlem onay sürelerini iyileştirecektir.

KCC blok zinciri geliştikçe, kademeli olarak EVM uyumluluğu 1.0’dan 2.0’a geçecek ve farklı zincirler ve varlıklar arasında uyumluluk ile çok zincirli bir 3.0 ekosisteminde fayda sağlayacaktır. Bu noktada, KCC blok zincirinin, zincir içi ve zincirler arası protokollerle tamamlanmış, büyük ölçekli kullanım ve geliştirmeye uygun altyapı oluşturma çabalarına daha fazla odaklanması çok önemli hale gelecektir.

Burada kcc hakkında daha fazla bilgi

Özünde, bu teknolojik yenilikler blok zinciri endüstrisinin arkasındaki ana itici güç olmaya devam edecek. Bu nedenle ekip, KCS hayran topluluğu ve KCC’deki KuCoin değişim ekosisteminden yararlanırken kaynakların erken yenilikçi projelerde geliştiricileri desteklemeye ayrılacağını taahhüt etti. Bu nedenle, teknik inceleme, KCC’nin sıradan bir zincirden daha fazlası olduğunu ve bunun yerine endüstrinin büyümesi için bir doğum yeri olarak kapalı döngü bir teknoloji, ürün ve kullanıcı ekosistemi olduğunu kanıtlıyor.

Ana ağda canlı

KCC projesi Haziran 2021’de ana ağda konuşlandırıldı ve daha büyük KCC ağına erişim noktası haline geldi ve KCS belirtecinin doğal değerini daha da hızlandırdı. KCC ekosisteminde, KCS jetonu, kullanımların gaz ücretlerinde görülmesiyle ağın temel yakıtı haline gelir.

KCC ana ağında dağıtımın ardından ekip, hibelerin ve büyükelçi programlarının ilk aşamasını da yayınladı. KCC, o zamandan beri, KCC blok zinciri, çoklu imza cüzdanları ve GoDAO web siteleri üzerinde bir zincirler arası köprünün konuşlandırılması gibi zincir üstü ekosistemin altyapısının tamamlanması da dahil olmak üzere, projenin hedeflerinin ilk aşamasını başarıyla gerçekleştirdi. Bugün, zincir üzerinde TVL 70 milyon dolara yaklaşan ve cüzdan adresleri 300.000’in üzerinde olan düzinelerce proje ekosistemde konuşlandırıldı.

Şimdi, teknik incelemenin yayınlanmasının ardından, KCS belirteci, KCC blok zinciri ekosistemi ve KuCoin ile olan işbirliğini güçlendirmek için ikinci geliştirme aşamasına giriyor. Ekip, bu işbirlikçi çabaların gelecekteki değer keşiflerinde çeşitliliği artırmaya devam edeceğine inanıyor.

KuCoin hakkında daha fazla bilgi edinin

Sorumluluk Reddi Cointelegraph, bu sayfadaki hiçbir içeriği veya ürünü onaylamamaktadır. Size elde edebileceğimiz tüm önemli bilgileri sağlamayı amaçlamakla birlikte, okuyucular şirketle ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalı ve kararlarının tüm sorumluluğunu taşımalıdır ve bu makale yatırım tavsiyesi olarak kabul edilemez.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.