Halka açık blok zinciri Kadena, 100 milyon dolarlık Web3 hibe programını başlattı

Halka açık blok zinciri Kadena, 100 milyon dolarlık Web3 hibe programını başlattı

cointelegraph.com

3 saat

Okuma süresi: ~2 m


Proof-of-work (PoW) blok zinciri Kadena, platformunda Web3 gelişimini teşvik etmek için 100 milyon dolarlık bir hibe programı başlattı ve potansiyel olarak birinci katman protokolü için daha fazla kullanım örneğine kapı açtı.

Hibe programı, Kadena ekosistemini oyun, metaverse, nonfungiable token (NFT), merkezi olmayan finans (DeFi) ve Web3 projelerinin geliştirilmesi yoluyla büyütmek için tasarlanmış bir girişim olan Kadena Eco’nun bir uzantısıdır.

Kadena’nın kurucusu ve CEO’su Stuart Popejoy, firmasının protokolün uzun vadeli sürdürülebilirliğini güçlendirmek için “hazine kaynaklarını” kullanacağını söyledi.

Web3 katılımcıları, çeşitli alanlarda katılımda devrim yaratma potansiyelini kabul etmelidir. https://t.co/pf6seKA2hc

— Cointelegraph (@Cointelegraph) 14 Mart 2022

Blok zinciri destekli internetin bir sonraki yinelemesi için bir tür her şeyi yakalama ifadesi haline gelen Web3, risk sermayedarlarından büyük ilgi gördü. Cointelegraph kısa süre önce, KuCoin ve CoinDCX kripto borsalarından sırasıyla 100 milyon dolar veya 135 milyon dolar değerinde iki Web3 geliştirici fonunun piyasaya sürüldüğünü bildirdi.

Bu arada, merkezi olmayan düğüm sağlayıcıları, Web3 işlevlerini geliştirmek için gereken altyapıyı sağlamak için hızlanıyor. Ancak, Amazon Web Servisleri, Azure ve Infura dahil olmak üzere eski Web2 sağlayıcıları Web3 ekonomisinin ilk altyapı oyuncuları olarak ortaya çıktıklarından, rekabet şiddetlidir.

İlişkili: Kadena fiyatı, yeni protokol lansmanı ve büyük bir borsa listelemesinin ardından %40 arttı

Kadena, platformunda Web3 geliştirmeyi desteklemek için, Chainweb adlı bir PoW konsensüs mekanizması tarafından desteklenen ölçeklenebilir mimari ve akıllı sözleşmeler sunar. Teorik olarak Chainweb’in, ikinci katman ölçeklendirme çözümlerini dağıtmak zorunda kalmadan yüksek işlem hacmini desteklediği söyleniyor.

Kadena’nın yerel kripto para birimi KDA, CoinMarketCap’te ilk 100’de yer alıyor ve bu yazının yazıldığı sırada yaklaşık 925 milyon dolarlık toplam büyük harf kullanımıyla. KDA, yeni bir birlikte çalışabilirlik protokolünün ve bir Binance listesinin başlatılmasının ardından bu ayın başlarında keskin bir şekilde yükseldi.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.