Haftanın En Kötü Performans Gösteren 5 Kriptosu – 18. Hafta

Haftanın En Kötü Performans Gösteren 5 Kriptosu – 18. Hafta

kriptoticker.io

4 saat

Okuma süresi: ~5 m


Son birkaç gün içinde kripto piyasası, farklı tokenler arasında düşen performans nöbetleri yayınlamaya devam etti. Piyasa bir geri dönüş girişiminde bulunsa da, tokenler hafif bir yükseliş hareketi belirtileri gösteriyor. İlk on tokenin yaklaşık sekizi, son birkaç gün içinde azalan bir koşu görüyor. Tipik bir örnek, bir süredir düşüş bölgesinde olan ancak yavaş yavaş zirveye doğru ilerlemekte olan Bitcoin’dir. Bununla birlikte, diğer jetonlar geçen haftayı tamamlamak için daha kötü performanslar görüyor. Bu makale, son yedi gün içinde kripto pazarındaki en kötü performans gösteren 5 tokeni inceleyecek.

Haftanın En Kötü Performans Gösteren 5 Kriptosu

Kripto piyasasındaki çoğu token, bir süredir düşüş bölgesinden ayrılmaya çalışıyor. Ancak, piyasa tepkisi de dahil olmak üzere çeşitli faktörler, bu amaca ulaşmalarına yardımcı olmadı. Analistler, önümüzdeki haftalarda daha iyi bir performans sergilemeleri için tokenlere bahşiş vermiş olsalar da, tokenlerin ne tür bir performans göreceği henüz belli değil. Bu bağlamda, son yedi gün içinde en kötü performansı sergileyen ilk 5 token aşağıdadır;

#1 ApeCoin (APE; -%45,15)

ApeCoin tokeni, son yedi günde %45.15’lik bir düşüş performansı kaydederek bu hafta için en kötü performans gösteren kriptolar listesinin başında yer alıyor. ApeCoin, Yuga Labs tarafından başlatılan merkezi olmayan bir projedir. ApeCoin belirteci, APE Ekosisteminin yerel belirteci olarak işlev görür. Jeton, faaliyetlerini denetleyen vakıf tarafından tasarlanan ekosistem genelinde pek çok kullanıma sahiptir. Jeton sahipleri, izinsiz hale getirmek için vakıf tarafından sağlanan sistem aracılığıyla işbirliği yapabilir. Ayrıca, sahiplerinin ekosistemdeki DAO’ya dahil olmasına izin verir. Tutucular ayrıca yabancıların girmesine izin verilmeyen diğer parçalara da açıktır. Bu yönler, platformdaki oyunları, hizmetleri ve diğer projeleri içerir. Belirteç, Ethereum’da mevcuttur ve blok zinciri tarafından kullanılan çalışma kanıtı mekanizmasını kullanır. ApeCoin şu anda 12.85 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte %3.52 düşüş kaydetti. Tokenin son 24 saatte 3.660.648.254 $ piyasa değeri ve 975.141.792 $ işlem hacmi var.

#2 Nexo (NEXO; -%29,85)

Bu haftanın en kötü performans gösteren kriptolarında ikinci sırada yer alan Nexo, son yedi günde %29,85 düşüşle karşımıza çıkıyor. Nexo, tüccarlara piyasadaki çeşitli dijital varlıklar tarafından desteklenen krediler sunan bir blok zinciri platformudur. Platformda kredi almakla ilgilenen tüccarların, krediyi almak için desteklenen bir varlık yatırması gerekir. Platform, stabil paralarda kredi sağlar ve BTC, LTC ve diğer tokenlerde teminatı destekler. Kullanıcılar, Nexo jetonunu kullanarak, onu platforma kilitleyerek ödüller kazanabilirler. Avantajları elde etmek için platform, kredilerde indirim sağlar. Platformun yerel tokeni NEXO, son 24 saatte %0,37 düşüşle şu anda 1,97 dolardan işlem görüyor. Tokenin piyasa değeri ve işlem hacmi sırasıyla 1.102.883.477$ ve 26.772.560$’dır.

#3 Stepn (GMT; -%28,72)

Bu hafta için en kötü performans gösteren kripto için üçüncü sırada, %28,72 düşüş performansıyla STEPN projesine sahibiz. Stepn projesi, Solana blok zinciri üzerine kurulmuş bir web3 uygulamasıdır. Platform, olağan kazan-kazan teknolojisini yeni bir fitness planıyla birleştiriyor. Alışılmış P2E sisteminden çok farklı olan bu yeni konsept, kazanmak için hareket olarak bilinir.Oyunu oynamak için kullanıcılar, koşu ve koşu gibi fiziksel sağlık aktivitelerini gerçekleştirirken kendilerine para kazandıran spor ayakkabı şeklinde NFT’ler satın alacaklardır. Proje, kullanıcıların dijital varlıklar kazanırken sağlıklı yaşam tarzlarını artırmalarını istiyor. Uygulama, kullanıcıların hareketleri yaptıklarını göstermek için GPS’lerini uygulamaya eklemelerini zorunlu kılarak hareket kanıtı adı verilen bir kavram kullanır. Platformun yerel tokeni GMT, son 24 saatte %10.72 kazançla şu anda 2.68 dolardan işlem görüyor. Son 24 saatte piyasa değeri 1.596.842.324$ iken işlem hacmi 1.766.428$ civarındadır.

#4 Kronlar (CRO; -%24,41)

Cronos, son yedi günde %-24,41’lik bir performans kaydederek bu hafta dördüncü sırada yer alıyor. CRO, Cronos zincirinde geliştirilen yerel dijital varlıktır. Ünlü kripto borsası Crypto.com blok zincirini tasarladı. Proje, insanların nakde olan bağımlılığı azaltırken daha fazla dijital varlığı benimsemelerini sağlamayı amaçlıyor. Ayrıca kullanıcı kimliklerinin ve verilerinin korunmasını artırmak istiyor. Blok zinciri ayrıca, kullanıcıların işlem yapmak için kullandıkları mobil uygulamanın arkasındaki temel teknoloji olarak da işlev görür. Yerel token CRO, son 24 saatte %1.27’lik bir artış görerek şu anda 0.278 dolardan işlem görüyor. Tokenin işlem hacmi 37.769.170 $ iken, piyasa değeri 7.030.865,744 $ civarındadır.

#5 Filecoin (FIL; -%22,87)

Filecoin, son yedi gün içinde -%22,87 düşüş performansıyla bu haftanın listesini tamamladı. Filecoin projesi, piyasada merkezi olmayan bir depolama ortamı görevi görür. Zincirdeki en önemli bilgilerin tümünü depolayabilmeyi amaçlar. Proje, çoğu merkezi depolama zincirini kırmak ve insanların kullanıcı bilgisi istemeden bilgi depolamasına yardımcı olmak istiyor. Merkezi olmayan platformda depolanan bilgiler de herhangi bir yerde kurtarılabilir. Blok zincirinin yerel tokeni FIL, son 24 saatte %1.35’lik bir kazanç görerek şu anda 13.74 dolardan işlem görüyor. 450.383.559$ işlem hacmine ve 2.747.447.004$ piyasa değerine sahiptir.

Piyasa Düşüşü Sırasında Yapmanız Gerekenler

Token fiyatlarının bazı faktörlere bağlı olarak artma ve azalma eğiliminde olması nedeniyle kripto piyasasının çok değişken olduğu bilinmektedir. Bununla birlikte, bazı tüccarlar tokenler tarafından gönderilen düşüşlere rağmen para kazanabildi. Tüccarların fiyatlar düşükken jeton satın almaları her zaman tavsiye edilir. Bunun nedeni, tüccarların varlıkları satabilmeleri ve jetonların maliyeti sonunda bir artış gösterdiğinde büyük karlar elde edebilmeleridir. Bununla birlikte, diğer tüccarlar piyasada kar elde etmek için stratejilerine bağlıdır. Bazı belirteçler diğer faktörlerden dolayı asla büyük bir artış göstermeyebileceğinden araştırma yapmanız da tavsiye edilir.

Çözüm

Kripto piyasası, büyük bir düşüşten geri dönmeye çalışmaya devam ediyor. Geçen haftaya göre iyi bir iş çıkarmasına rağmen, pazar hala yaklaşık %0,6 oranında kısa. Ancak, önümüzdeki günlerde sektöre tüccar akını ile işlerin değişebileceğine dair işaretler var. Bu yeni tüccarların çoğu DeFi sektörüne giriyor olsa da, tüm piyasanın moralini yükseltmek için iyi olabilir. Tüccarlar, bu piyasa düşüş döneminde yatırımlarını kurtaracağı için çeşitlendirmeyi unutmamalıdır. 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.