Hacked stablecoin Beanstalk, kendini canlandırmak için 77 milyon dolar borç istiyor

Hacked stablecoin Beanstalk, kendini canlandırmak için 77 milyon dolar borç istiyor

www.theblockcrypto.com

2 saat

Okuma süresi: ~2 m


Hızlı alma

  • Beanstalk stablecoin, özel yatırımcılardan tezgah üstü bir krediyle 77 milyon dolar toplamayı umuyor.
  • Ekip, Nisan ayında milyonlarca fon tüketen bir flaş kredi açığından kurtulmayı hedefliyor.

Stabilcoin Beanstalk’ın arkasındaki ekip, geçen ay büyük bir hacklemenin ardından projeyi canlandırmak için özel yatırımcılardan tezgah üstü bir krediyle 77 milyon dolar topluyor.

7 Mayıs’ta, projeyi denetleyen merkezi olmayan özerk kuruluş olan Beanstalk DAO, çekirdek ekibin borç alıp projeyi yenilemek için kullanmasını sağlayan bir yönetim oylamasını onayladı. Bu, yeni bir stablecoin tokeninin verilmesine yol açacak ve zamanla proje, 17 Nisan saldırısından etkilenen yatırımcılara başka bir tokenin verilmesi yoluyla geri ödemeye çalışacak.

Teklife göre ekip, kredi tamamen geri ödenene kadar %500 getiri ödeyeceğini iddia ederek OTC kredi verenlere yeni bir token çıkarmayı planlıyor. Beanstalk’a kimin borç verebileceği belli değil.

Projenin kurucusu Publius Pazartesi günü yaptığı bir açıklamada, borç sermayesinin, çeşitli kripto varlıklarında 182 milyon doların çalındığı geçen ayki flaş kredi saldırısından etkilenen herkese gideceğini söyledi. Beanstalk ekibi, hacklenmiş tüm stabilcoinlerini dondurup yaktıktan sonra, yatırımcıların uğradığı zararları tazmin etmek için 77 milyon dolara ihtiyacı olduğunu hesapladı.

Para toplama girişimi, Terra’nın algoritmik stabilcoini TerraUSD’nin (UST) sıkıntıları olarak ortaya çıktı ve piyasaya dikkat çekti. UST Pazartesi günü dolara karşı sabit değerini kaybetti ve yazının yazıldığı an itibariyle 0.90 dolara toparlanmadan önce 0,61 dolara kadar düştü.

Algoritmik stabilcoinlerin veya teminata dayananların aksine Beanstalk, değerini desteklemek için kredi kullandı ve yatırımcılar “pod” olarak bilinen Beanstalk borç varlıklarına yatırım yapacaktı. Kapsüller, Stalk adı verilen yerel bir yönetişim belirtecinde yüksek yıllık faiz ödeyen, zamana bağlı tahviller gibi işlev görür.

Beanstalk, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

© 2022 The Block Crypto, Inc. Tüm Hakları Saklıdır. Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.