Güvenilirlik Endişeleri — Gallop Anketi, Fed Başkanının Güven Derecelendirmelerinin Çift Rakamlarla Kaydığını Gösterdi

Güvenilirlik Endişeleri — Gallop Anketi, Fed Başkanının Güven Derecelendirmelerinin Çift Rakamlarla Kaydığını Gösterdi

haberler.bitcoin.com

39 m

Okuma süresi: ~3 m


2 Mayıs’ta yayınlanan bir Gallop anketine göre, halkın Amerika’nın mevcut ekonomik liderlerine olan güveni kötüleşiyor. ABD başkanı Joe Biden’ın ABD ekonomisini yönettiğine olan güven %57’den %40’a düştü ve Federal Rezerv başkanı Jerome Powell’a olan inanç %55’ten %43’e düştü. Ülkenin on yıllardır gördüğü en yüksek enflasyon baskısının ortasında yayınlanan Nisan 2022 Gallop anketi, ekonomik liderlere olan güvenin 2008’den bu yana en düşük noktasında olduğunu gösteriyor.

Amerikalılar Ekonomiyi Yöneten Mevcut Liderlere Güvenmiyor

Yakın zamanda yayınlanan bir Gallop anketine göre, ülkenin tüm yaşamı boyunca gördüğü en büyük parasal genişlemeden sonra, Amerika’nın ekonomik liderlerine olan inanç “bayrak” durumda.

Anket, 1-19 Nisan 2022’de 1.018 yetişkin ABD sakini ile telefon görüşmeleri yoluyla gerçekleştirildi. Gallop anket katılımcıları 50 eyalette ve Columbia Bölgesi’nde ikamet etti. Ayrıca anket, ABD gayri safi yurtiçi hasıla raporu ve son FED faiz artışından önce yapıldı. Gallop anketi yazarları şunları söylüyor:

40 yılı aşkın süredir görülen en yüksek enflasyon oranı ve Amerikalıların ulusal ekonomi ve kendi mali durumları hakkında giderek daha fazla karamsar değerlendirmeler yapmasıyla birlikte, kamuoyunun kilit ABD liderlerinin ulusal ekonomiyi yönetmesine olan güveni sarsılıyor.

Fed’in ve mevcut ekonomik liderlerin güvenilirliğini kaybettiğine inananlar yalnızca ortalama Amerikalılar değil. Peter Schiff, Robert Kiyosaki, Gerald Celente ve diğerleri gibi bir dizi analist, finans yazarı ve ekonomist, Fed’in günü kurtarabileceğine inanmıyor. Gallop anketi söz konusu olduğunda, raporun yazarları “tüm liderlerin güven puanlarının her biri için tarihsel ortalamaların altında olduğunu” açıklıyor.

Powell, Güvenilirlik Konusunda Endişelenmediğini Söyledi, Gallop Anketi Demokratik Liderlere İnancın Cumhuriyet Liderlerine olan Güvenden Daha Düşük Olduğunu Gösteriyor

4 Mayıs’ta, Fed başkanı Jerome Powell’a doğrudan “Fed’in Amerikan halkı nezdindeki güvenilirliği konusunda endişeli olup olmadığı” sorulduğunda, Powell öyle olmadığını söyledi.

“Numara. Yapmıyorum,” dedi Powell, Bloomberg Televizyon muhabiri Mike McKee’ye. “Bunun neden olacağına dair iyi bir örnek, geçen yılın dördüncü çeyreğinde, bu yıl oranları daha erken azaltmak ve ardından yükseltmek hakkında konuşmaya başladığımız için. Finansal piyasaların tepki verdiğini gördünüz. Bilirsin, çok uygun.” Federal Rezerv başkanı ekledi:

Belirli bir günün ölçüsünü kutsamak için değil. Ama finansal piyasaların yolu, bilirsiniz, ileriye dönük oran eğrisi, rehberliğimize ve eylemlerimize cevaben sıkılaştı ve politikamızı gerçekten güçlendiriyor. Yani para politikası şu anda büyük ölçüde beklentiler üzerinden işliyor.

Ayrıca Powell, Bloomberg muhabirine ABD merkez bankasının sadece bir hevesle “menkul kıymetlerin değer kaybetmesine izin vermeye başlamak” için 1 Haziran tarihini seçmeye karar verdiğini söyledi. Powell, McKee’ye, “Bu sadece bir tarih seçmekti, bilirsiniz ve bu bizim seçtiğimiz tarih oldu” dedi. “[There] bunda ne sihir var. Biliyorsunuz, zamanla herhangi bir makroekonomik önemi olmayacak” diye ekledi.

Gallop anketi, ABD enflasyonunun büyük ölçüde artmasından bu yana, “Amerikalıların Biden ve Powell’ın ekonomik yönetimine yönelik güven notlarının çift haneli rakamlarla düştüğünü” gösteriyor. Anket, Amerikalı yetişkinlerin yarısından azının Biden ve Powell’ın ekonomik yönetimine “çok fazla” veya “oldukça” bir güvene sahip olduklarını” söylediğini söylüyor. Powell %43, Joe Biden ise %40 daha düşük puan aldı. Ayrıca Gallop’un istatistikleri, konu ABD ekonomisini yönetmeye geldiğinde Demokrat liderlere olan inancın (%38), Cumhuriyetçi liderlere duyulan güvenden (%40) daha düşük olduğunu gösteriyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.