Güney Koreli Metaverse P2E ve NFT Destek Verebilir

Güney Koreli Metaverse P2E ve NFT Destek Verebilir
Güney Koreli Metaverse P2E ve NFT Destek Verebilir

Güney Koreli Metaverse P2E ve NFT Destek Verebilir

Güney Koreli Metaverse P2E ve NFT Destek Verebilir Lee Jae-myung, Güney Kore cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Demokrat Parti adayı.

Güney Koreli Metaverse P2E ve NFT Destek Verebilir Güney Kore metaverse ve kripto oyun projeleri önümüzdeki haftalarda büyük bir destek alabilir – bir sonraki genel seçimin sonuçları istedikleri gibi giderse ve politikacılar sözlerini tutarsa.

Bildirildiği gibi, Güney Koreli kumar devleri, hükümetin kripto ve karşılıksız tokenler (NFT’ler) konusundaki kısıtlayıcı duruşu nedeniyle, kazan-kazan (P2E) pazarından neredeyse dışlandı.  eksen sonsuz ülkede hazır değil ve kumar düzenleyicisi kısa süre önce uygulama pazar yerlerini P2E başlıklarını kaldırmaya teşvik edeceğini belirtti.

Çoğu durumda, bu, Güney Koreli kumar şirketlerini, yerel kumar endüstrisi pahasına, blok zinciri sürümleriyle denizaşırı pazarlara itti.

Ancak potansiyel olarak önemli bir gelişmede, ülkenin cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Demokrat Parti adayı Lee Jae-myung, Mart oylamasından önce bir Oyun ve Metaverse birimi başlattı. Lee daha önce kendisini kripto dostu bir aday olarak konumlandırdı ve ticari kazançlar üzerinden vergi getirilmesini 2023 yılına kadar başarıyla erteleyen bir parlamento hareketine öncülük etti.

O zamandan beri, Güney Kore’yi Doğu Asya’da kripto inovasyonunun ön saflarına yerleştirme ihtiyacından bahsederek daha da ileri gitti. Birçoğu, Lee’yi umutsuzca, artan sayıda hevesli kripto yatırımcısı olan genç seçmenleri çekmeye çalışmakla suçladı.

Bundan bağımsız olarak, Lee şimdi kendisi ve Halkın İktidar Partisi adayı Yoon Suk-yeol arasındaki iki atlı yarışta kendisini iş yanlısı ve Endüstri 4.0 konusunda bilgili bir aday olarak başarıyla konumlandırmış görünüyor.

Bunun ilk kanıtı, bu tutumun bir şekilde başarılı olduğunun kanıtlanmasıdır: Yoon, geçen yılın sonlarında yapılan kamuoyu yoklamalarında geride kalmasına rağmen, gerçek metre Geçen hafta yapılan kamuoyu yoklamaları, Lee’nin artık dar bir marj olduğunu ve şimdi genç seçmenlerden destek aldığını gösterdi. Lee yaklaşık %41 ve Yoon %39’un biraz üzerinde puan aldı. Şirketin bildirdiğine göre Lee, Yoon’dan önce 60 yaş üstü nüfus hariç her yaş grubunu araştırdı.

Demokrat Parti’nin Oyun ve Metaverse Özel Görev Gücü’nün lansmanını kutlayan bir etkinlikte Lee’nin şunları söylediği kaydedildi:

“Blockchain, Metaverse ve NFT’ler pek çok insanın henüz aşina olmadığı yeni teknolojiler, ancak oyunlarda birleştikçe dalgalanma etkileri daha büyük olacak. Yeni teknoloji ne kadar güçlüyse, yarattığı gölgelere o kadar dikkat etmemiz gerekiyor. Teknolojiyi ayrım yapmadan herkes kullanabilmeli. Ancak şimdi sorun şu ki, insanların gelirleri ne kadar düşükse, teknolojiye o kadar az erişilebilir.”

Hanguk Jungkyung Shinmun’un bildirdiğine göre Lee ayrıca Metaverse, NFT ve oyun endüstrilerindeki gelişmeler hakkında “olumlu” konuştu ve yerel oyun endüstrisinin önümüzdeki yıl 16.7 milyar USD’ye ulaşmasının beklendiğini belirtti.Güney Koreli Metaverse P2E ve NFT Destek Verebilir

Lee, düzenleyici değişiklik konusunda daha geniş vaatlerde bulunmamış olsa da, Görev Gücü üyeliği – olayda olduğu gibi – önemlidir. Oyun endüstrisinden çok sayıda önemli isim oradaydı ve medyanın önünde P2E oyununun geleceği hakkında parlak bir şekilde konuştu.

P2E oyunları için bir “izleme mekanizması” oluşturmayı da tartışırken, “oyunları geleceğin endüstrisi olarak ele almanın” gerekliliğini de belirttiler ve “P2E’nin oyun şirketleri için bir iş modeli olarak ele alınması gerektiğini” belirttiler.

Bu arada Donga, Metaverse projesindeki “Güney Koreli” gayrimenkulün değerinin Dünya 2 hem ulusal hem de uluslararası platformlarda patlamaya başlıyor.Güney Koreli Metaverse P2E ve NFT Destek Verebilir

Medya şirketi, Güney Koreli sanal “arazi” karolarının bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce sadece 0.10 dolar değerinde olduğunu, “bir yıldan biraz daha uzun bir süre sonra, Jongno Bölgesi’ndeki bir karonun fiyatının” olduğunu kaydetti.  12.207 dolara “-” 120.000 x “den fazla bir artışa ulaştı

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.