Güney Kore Mahkemesi, İflas Davalarına Kriptoyu Dahil Etme Teklifindeki Borsalardan Destek Aldı

Güney Kore Mahkemesi, İflas Davalarına Kriptoyu Dahil Etme Teklifindeki Borsalardan Destek Aldı

kriptonews.com

44 m

Okuma süresi: ~2 m


Güney Kore yargısı, iflas davalarında borçluların varlık listelerine kripto varlıklarını dahil etmeye hazırlanıyor ve ülkenin önde gelen kripto borsaları bu konuda mahkemelerle işbirliği yapmayı kabul etti.

Seul Kyungjae’ye göre, kripto-fiat ticareti sunan beş lisanslı borsa – yani pazar lideri biraz yukarıbirlikte bithumb, madeni para, Gopaxve korbit – ile resmi bir işbirliği anlaşması üzerinde anlaşmaya varmışlardır. Seul İflas Mahkemesi bu onların iflasla ilgili yasal işlemlerde savcılar ve icra memurlarıyla birlikte çalıştıklarını görecektir.

Daha önce mahkemeler, ilgili davalarda kriptoyu iyi niyetli bir varlık sınıfı olarak tanıma girişimleriyle mücadele etmişti. Bununla birlikte, geçen yıl Kasım ayında bir yargıç, icra memurlarının bir bireyin bitcoin’inin (BTC) bir “mülk” biçimi olarak değere sahip olduğunu düşünebileceğine karar verdiğinde yasal olarak emsal belirlendi.

Anlaşma, Güney Kore kripto sektöründe bir dönüm noktası olacak – kripto ile ilgili hiçbir firma, yerel bir yasal kurumla bir işbirliği anlaşması imzalamadı.

Mahkemeler, iflas başvurusunda bulunan bireylerin ve firmaların, geç kripto varlıkları satın alarak finansal varlıklarını giderek daha fazla “gizlemeye veya kamulaştırmaya” çalıştıklarına dair endişelerini dile getirdiler.

Ancak yeni anlaşma mahkemelere, iflas mütevelli heyetine borçluların kripto varlıklarını araştırma ve “onu elden çıkarıp alacaklılara dağıtma” yetkisi verme yeteneği verecek.

Borsalar ayrıca mahkemelerin belirli bir zamanda veya belirli bir tarihte kripto varlıkların fiyatını belirlemesine ve kanunun gerekli gördüğü durumlarda fiat KRW değerlerini belirlemesine yardımcı olacak.

Medya kuruluşu, resmi bir duyurunun bu hafta Cuma günü yapılacağını belirtti, ancak borsaların anlaşma üzerinde birkaç haftadır mahkemeyle birlikte çalıştığını kaydetti. Hukuk yetkilileri, kripto varlıkların nerede olduğunu ve değerini belirlemek için resmi bir çerçevenin iflas davalarındaki “karışıklığı” azaltmaya yardımcı olacağını iddia ediyor.

Rapor, bunun sonucunda daha fazla kripto sektörü-mahkeme anlaşmalarının yapılabileceğini iddia etti ve hareketin kripto borsalarının “yasal ve kurumsal konumunu” güçlendireceğini, platformların kamu imajını güçlendirmesine ve kamuoyunda daha fazla meşruiyet kazanmasına yardımcı olacağını belirtti.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.