Goldman Sachs Boss, Potansiyel Halka Açık İlk Çıkışından Önce FTX CEO’su ile Buluştu

Goldman Sachs Boss, Potansiyel Halka Açık İlk Çıkışından Önce FTX CEO’su ile Buluştu

u.bugün

1 saat

Okuma süresi: ~2 m


Financial Times tarafından Perşembe günü yayınlanan bir rapora göre, Goldman Sachs patronu David Solomon, Mart ayında Karayipler’de FTX kurucusu Sam Bankman-Fried ile kapalı kapılar ardında bir toplantı yaptı.

Toplantının amacı, en büyük bankalardan biri ile yeni başlayan kripto para borsası arasında daha yakın bağlar kurmaktı.

Konuya aşina olan kişilere göre, tartışma esas olarak ABD’deki düzenleyici konulara odaklandı Goldman, FTX’in Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) dahil olmak üzere Amerikan düzenleyici kurumlarıyla ilişki kurmasına yardımcı olmaya istekli.

Bunun üzerine Solomon, borsa için geleneksel bankacılık hizmetleri sunmaya istekli olduğunu da dile getirdi.

İkili ayrıca FTX’in potansiyel halka arzını ve gelecekteki bağış toplama konusunu da tartıştı. Goldman, önde gelen kripto para borsalarından birine daha fazla sermaye artırma konusunda yardım etmeye istekli.

Şubat ayında Bankman-Fried, Bloomberg’e olumsuz piyasa koşulları nedeniyle ilk halka arzı başlatmak zorunda hissetmediğini söyledi. Coinbase borsası da dahil olmak üzere halka açık kripto şirketleri, 2022’de Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinden büyük ölçüde düşük performans gösterdi.

FTX, 400 milyon dolarlık C Serisi bağış toplamayı tamamladıktan sonra Ocak ayı sonlarında 32 milyar dolarlık göz kamaştırıcı bir değerleme kaydetti.

Üç yıldan kısa bir süre önce kurulan borsa, kripto para piyasasının en büyük oyuncularından biri haline geldi.

Geçen Temmuz ayında Bankman-Fried, borsanın değeri artmaya devam ederse Goldman’ı satın almanın “söz konusu olamaz” demişti. En büyük ABD bankalarından birinin şu anda 113,77 milyar dolar değerinde olduğu göz önüne alındığında, böyle bir çaba FTX borsası için hala çok iddialı.

U.Today tarafından bildirildiği üzere Goldman, Bitcoin alım satım masasını 2018’de tanıttı ve daha sonra artan talep nedeniyle Mart 2021’de yeniden başlatmaya karar verdi.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.