Geliştiriciler için en hızlı büyüyen 5 blok zinciri

Geliştiriciler için en hızlı büyüyen 5 blok zinciri

Geliştiriciler için en hızlı büyüyen 5 blok zinciri

Geliştiriciler için en hızlı büyüyen 5 blok zinciri Yazılım geliştiricilerin kripto alanındaki hareketi, gelişen blok zincirlerini gösterir. Bu geliştiriciler, potansiyeli olan blok zincirleri kullanmayı severler. Şaşırtıcı bir şekilde, Bitcoin ve Ethereum’un 2021’de bazı ciddi rakipleri vardı.

2021’den önce Bitcoin, kripto denizinin büyük köpekbalığıydı. Ayrıca, piyasa değerinin yaklaşık %70’ine sahip olmakla övünüyordu. Bununla birlikte, blok zincirlerin gelişmesiyle birlikte daha fazla proje ortaya çıkıyor. Bu platformların farklı kullanımları var ve kripto alanına ciddi bir rekabet getiriyor.

Girişim şirketi Electric Capital’den Avichal Garg, bir projedeki geliştiricilerin sayısının dikkat çekici olduğunu kaydetti. Ona göre bu, on yıl içinde hangi projenin değer yaratacağının ve sektöre hakim olacağının güçlü bir işareti.

Geliştirici raporu 2021

Electric Capital, yakın zamanda Geliştirici Raporu 2021’i yayınladı. Bu rapor, kripto geliştirici ekosistemlerindeki senaryoyu değerlendirmek için endüstri standardıdır. Ayrıca Electric Capital, geliştirici raporu için yaklaşık 500.000 kod deposunu ve 160 milyon kod taahhüdünü analiz ettiğini söyledi.

Rapordan birkaç önemli detay var. Burda biraz var;

  • En büyük beş geliştirici ekosistemi Ethereum, Polkadot, Cosmos, Solana ve Bitcoin idi.
  • Aylık aktif geliştiricilerin sayısı 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 18.000’e ulaştı.
  • 2021’de kripto alanındaki aktif geliştiricilerin yüzde 65’i aynı yıl sektöre katıldı.
Ethereum ve Bitcoin için Büyüme

2021’de Ethereum ve Bitcoin geliştiricilerinin sayısı sırasıyla %42 ve %9 arttı. Diğer projelerin büyümesine rağmen, Ethereum güçlü bir platform olmaya devam ediyor. Electric Capital‘in raporunda, “Ethereum en büyük araç, uygulama ve protokol ekosistemine sahip olmaya devam ediyor ve ikinci en büyük ekosistemden 2,8 kat daha büyük. Web3’e gelen her beş yeni geliştiriciden biri Ethereum üzerinde çalışıyor.”

En hızlı büyüyen 10 kripto para ekosistemi

Bitcoin ve Ethereum‘un hakimiyetine rağmen, yeni blok zincirleri ortaya çıkmaya devam ediyor. ancakBüyüyen platformlar, Ethereum ağı için zorlu rakipler oluşturuyor. Ayrıca bu hızlı büyüyen kripto ağları, Ethereum ve Bitcoin’den farklı bir yaklaşım benimsiyor. Sonuç olarak, işlemleri daha hızlı işlerler ve daha düşük maliyetlere sahiptirler.

İşte en hızlı büyüyen on kripto ekosistemi

2021’de En Hızlı Büyüyen 10 #kripto para Ekosistemi

“Karmaşayı ortadan kaldırmanın ve endüstrinin nereye gittiğini görmenin bir yolu, #kripto ağları oluşturan ve bakımını yapan yazılım geliştiricilerini takip etmektir.”

@JeffKauflin tarafından https://t.co/d9MCUqWQVm pic.twitter.com/cjNzfYbcfs

– Forbes Crypto (@ForbesCrypto) 6 Ocak 2022

İlk 5’e bakalım.

toprak

Terra, güçlü bir topluluğa sahip, merkezi olmayan bir finansal ekosistemdir. Algoritmik stabilcoinler geliştirir. Ayrıca proje, Terraform Labs ve kurucu ortakları Do Kwon ve Daniel Shin tarafından inşa edilen 2018 yılında oluşturuldu. Ek olarak, Terra’nın Luna’sı şu anda piyasa değerine göre en iyi kripto para birimleri arasında 9. sırada yer alıyor. 24 saatlik işlem hacmi 2,234,834,313 dolar ile güncel fiyat 70,17 dolar.

solana

Solana, son birkaç ayda birçok kripto meraklısını şaşırttı. San Francisco merkezli platform, 2021’de en iyi performans gösterenlerden biriydi. Yüzlerce en iyi kripto geliştiricisini çekmekle kalmadı, aynı zamanda birkaç endüstri liderinden de destek aldı. Kripto milyarderi Sam Bankman-Fried, Solana sistemine desteğini ve güvenini dile getirenlerden biriydi.

Ayrıca Solana tabanlı hizmetler çok popüler. Kripto ticaret platformlarından kredi şirketlerine ve müzik uygulamalarına kadar çeşitlilik gösterirler. Ek olarak, Solana’nın SOL tokeninin değeri Ocak 2021’de 1,85 dolardan yıl sonunda 170 dolara yükseldi. Solana, yılı 53 milyar dolarlık güçlü bir piyasa değeriyle kapattı. Şu anda piyasa değeri açısından 5. sırada yer alıyor ve 146.72 dolarlık bir fiyatı var.

YAKINLARDA

NEAR protokolü, topluluk tarafından kontrol edilen bir bulut bilişim platformu olarak işlev gören bir katman blok zinciridir. Ek olarak, işlem hızı, aktarım hızı ve uyumluluk gibi rakip ağları rahatsız eden bazı sorunları ele alır. Sonuç olarak NEAR Protocol, DApp’ler için mükemmel bir ekosistem ve hem geliştirici hem de kullanıcı dostu bir platform oluşturur.

2021’de NEAR, geliştiricileri platformuna getiren bir dizi büyük duyuru yayınladı. NEAR, yazılım geliştiricilere kendi sistemleri için uygulamalar geliştirmeleri için hibeler vermiştir. Ekim ayında Near, 800 milyon dolarlık bir hibe programı da başlattı. Geliştiriciler için en hızlı büyüyen 5 blok zinciri

hayalet

Fantom, merkezi olmayan bir finansal akıllı sözleşme platformudur. Geliştiricilere DeFi hizmetleri sağlamak için özelleştirilmiş bir fikir birliği algoritması kullanır. Ayrıca, tAğ, akıllı sözleşme platformlarıyla ilgili sorunları çözmeye çalışıyor. Bunlardan biri işlem hızıdır. Geliştiriciler için en hızlı büyüyen 5 blok zinciri

Fantom 2021’de sağlam bir yıl geçirdi. Bir dizi programcı platforma akın etti. Sonuç olarak, Fantom günlük işlemleri Ocak 2021’de günlük 4.000’den Aralık 2021’de günlük 750.000’e yüzde 18.650 arttı.

çığ

Avalanche blok zinciri şu anda piyasa değerine göre genel olarak 11. sırada yer alıyor. Ek olarak, birkaç geliştirici benzersiz özellikleri nedeniyle Avalanche’ın üzerine çeşitli hizmetler oluşturmuştur. Kesinlik açısından Avalanche, herhangi bir blok zincirinin en hızlı akıllı sözleşme platformudur. Platform hızlı, ucuz ve çevre dostudur. Geliştiriciler, rakiplerini geride bırakmak için Avalanche’ın hızını kullanmak için akın ediyor.daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.