GCEX, CFTC, Saxo Markets ve Daha Fazlası: Haftanın Yönetici Hareketleri

GCEX, CFTC, Saxo Markets ve Daha Fazlası: Haftanın Yönetici Hareketleri

www.financemagnates.com

1 saat

Okuma süresi: ~3 m


Mayıs 2022’ye Forex, Crypto ve Fintech evreninde başlarken, haftanın yönetici özetinde yeni roller ve zorluklar üstlenen yöneticileri gözden geçirelim.

GCEX, Danimarka Operasyonlarını Güçlendirmek İçin Michael Aagaard’ı MD Olarak İşe Aldı

Merkezi Londra’da bulunan GCEX, Michael Aagaard’ın Danimarka’daki operasyonlardan sorumlu yeni Genel Müdürü olarak atandığını duyurdu.

Aagaard, şirketin tüm faaliyetlerini Danimarka üssünden denetlemek istiyor. Ek olarak, Kopenhag’daki takımı büyütmeye odaklanacak. Ayrıca, şirketin stratejik büyümesinin planlanması için çalışacak.

Jon Squires, Capital.com ve Currency.com’un CEO’su Olarak Görevden Ayrılıyor

Capital.com ve Currency.com’un CEO’su John Squires, her iki platformda da apeks rolünden istifa ettiğini duyurdu. Bu ayın sonuna kadar her iki şirkete de başkanlık etmeye devam edecek.

Squires, Capital.com’a 2019 yılında COO olarak katıldı. Kısa bir süre içinde hem Capital.com’un hem de Currency.com’un CEO’su olarak atandı. Orada bulunduğu süre boyunca, her iki platform da performans ölçümlerinde büyük bir büyüme gördü. Ancak, Squires bir sonraki kariyer hamlesini açıklamadı.

CFTC, Üç Yönetici Kadro Atandığını Açıkladı

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu, yönetim kadrosu için üç yeni atama duyurdu. CFTC Komiseri Kristin N. Johnson’a göre, Bruce Fekrat Baş Danışman olarak görev yapacak ve Natasha C. Robinson Coates ve Lillian A. Cardona geçici Kıdemli Danışman olarak görev yapacak.

Fekrat, 1 Haziran’dan itibaren Baş Hukuk Müşavirliği görevine başlayacak. Fekrat, daha önce CME Group’ta İcra Direktörü ve Baş Hukuk Müşaviri Yardımcısı olarak çalıştı.

Geçici kıdemli avukat Robinson Coates, komisyon üyesi Johnson’a yardımcı olacak. CFTC’ye, Yasama ve Hükümetler Arası İşlerden Sorumlu Genel Danışman Yardımcısı olduğu Hukuk Bölümünden katıldı.

Cardona’nın önceki görevi Motorlu Araçlar Departmanında Baş Hukuk Müşavir Yardımcısıydı.

Saxo Markets, Sean Ma’yı Hong Kong’daki Saxo Kurumsal Başkanı Olarak Atadı

Saxo Capital Markets HK Limited (Saxo Markets), mevcut erişimini genişletmek için Sean Ma’yı Saxo Kurumsal Başkanı olarak atadığını duyurdu. Ma, Büyük Çin bölgesinin büyüyen pazarındaki genişlemesinin sorumluluklarını üstlenecek.

Ayrıca, hem Saxo Corporate, APAC Bölge Başkanı Ivan Chang’a hem de Hong Kong’un Saxo Markets CEO’su Richard Douglas’a rapor verecek.

Ma, finansal hizmetler sektöründe güçlü bir varlığa sahiptir. Ma, geniş deneyiminde Asya’nın finans sektörünün önde gelen isimlerinden bazılarında üst düzey görevlerde bulunmuştur.

FCA Kıdemli Liderlik Ekibini Genişletiyor

Son zamanlarda, FCA kıdemli liderlik ekibini önemli atamalarla genişletti ve Mel Gunewardena’yı Kıdemli Danışman olarak atadı.

FCA, dönüşümünü hızlandırmak için Simon Walls’ı Geçici Toptan Satış Direktörü olarak işe aldığını duyurdu. Ek olarak, Graeme Reynolds da organizasyona Rekabet Direktörü olarak katıldı.

Daniela Egli, Kıbrıs Ofisi ve Grup COO’sunun başına geçmek üzere Skilling’e Katıldı

Fxview’in eski Genel Müdürü olan Daniela Egli, Skilling’e katıldı. Egli, Kıbrıs Beceri Ofisi’nin yeni CEO’su ve Grup COO’su.

Egli, 12 yılı aşkın bir süredir finansal hizmetlerde çalışmaktadır ve CFA Seviye I, CySEC ve CISI Risk in Investments sertifikalarına sahiptir.

Skilling, son zamanlarda kripto para birimi CFD’leri ekleyerek teklifini genişletti. Michael Kamerman’ın (CEO) liderliğinde, şirket içinde şimdiden birçok değişiklik yapıldı.

Invast Global, Prime Services Ekibini Güçlendirdi, Harry Fry’ı Direktör Olarak İşe Aldı

Invast Global, Harry Fry’ın Prime Services Direktörü olarak atandığını duyurdu. Bu, Matt Harris’i aynı role aldığı için, komisyoncunun birinci sınıf hizmetler ekibine yakın zamanda işe aldığı ikinci kişidir.

Fry, yaklaşık beş buçuk yılını geçirdiği ve kurumsal satış ekibinde çalıştığı Londra merkezli Finalto’dan Invast Global’e katıldı.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.