Future FinTech Yeni Kripto Para Madenciliği sitesini Paraguay’da Barındıracak

Blockchain ve e-ticaret şirketi Future FinTech Group Inc., Güney Amerika ülkesi Paraguay'da yeni bir kripto madenciliği çiftliği kurma çalışmalarına başladığını bildirdi. Detaylarına yazımızda göz atalım..

Future FinTech Yeni Kripto Para Madenciliği sitesini Paraguay’da Barındıracak

Future FinTech Yeni Madenini Paraguay’da Barındırıyor!

Blockchain ve e-ticaret şirketi Future FinTech Group Inc., Güney Amerika ülkesi Paraguay’da yeni bir kripto madenciliği çiftliği kurma çalışmalarına başladığını bildirdi.

Future FinTech, Güney Amerika’ya Kripto Madenciliği Getiriyor

Ülkenin sosyal kalkınma bakanı ve belediye başkanı Coronel Oviedo, planların geliştirilmesi ve önerilen site hakkında birçok şirket yöneticisiyle görüştüklerini açıkladı. Buna ek olarak, eski Ulusal Enerji Bakan Yardımcısı Emilio Buongermini, Paraguay sınırları içinde kripto para madenciliğinin büyümesini desteklemek için projeye ve Future FinTech’e danışman olarak görev yapacak.

Future FinTech CEO’su Shanchun Huang bir açıklamada şunları söyledi:

Paraguay yetkilileriyle çok cesaret verici görüşmeler yaptık ve biliyoruz ki Paraguay’ın kripto para madenciliği faaliyeti, uygun iş politikaları ve rekabetçi enerji fiyatları nedeniyle 2021’de önemli ölçüde arttı. Paraguay’ın kripto para madenciliğinin önemli bir özelliği, Paraguay’ın 14 kurulu üretim kapasitesine sahip ITAIPU hidroelektrik santrali gibi bol hidroelektrik kaynaklarına sahip olması nedeniyle çevre dostu, temiz hidroelektrik ile çalıştırılabilmesidir. dünyanın en büyük hidroelektrik santrallerinden biri gigawatt’tır.

Kripto para madenciliği sektörü, son aylarda bazı tartışmaların odak noktası oldu. Örneğin, kripto para madencileri tarafından üretilen coinler ve bunların belirli ülkelerin sahip olduğu coinlerden daha yüksek olduğu konusunda birkaç rapor hazırladılar.

Bununla beraber diğer endüstri liderleri ile madencilik ile elde edilen coin miktarlarına baktı. Tesla’nın CEO’su Elon Musk, başlangıçta elektrikli araçlar için Bitcoin ödemelerine izin vermek istedi, ancak madencilerin Bitcoin ve diğer altcoinlerin madenciliği için kullandıkları enerji konusunda dikkatli olmadıklarına karar verdikten birkaç hafta sonra bu kararı geri çekti. Yani bu demek oluyor ki madencilik kısmında bu denli tutarsız enerji harcanmaya devam edildikçe Bitcoin gündemden düşmeyecek.

Latin ülkelerinde kripto para dünyası büyüyor

Huang, düzenleyicilerin ne kadar destekleyici olduğunu göz önünde bulundurarak. Paraguay yeni kripto para madenciliği projesi hakkında oldukça heyecanlı olduğuna dair güvence verdi. Belirtti:

Paraguay hükümetinin kripto para madenciliği işine verdiği desteğin yanı sıra uzaya olan bağlılığımız göz önüne alındığında, Paraguay’daki bu gelişme fırsatını dikkatlice değerlendirmeyi planlıyoruz. Paraguay’ın hidroelektrik ve temiz enerji kaynaklarını, madencilik çiftliği geliştirme konumlarını ve sermaye yatırımlarımız için alabileceğimiz tercihli politika muamelesini gözden geçirmek için yerel danışmanımızla birlikte çalışacağız. Şirket için potansiyel olarak önemli olan bu gelişme hakkında hissedarlarımıza ek bilgi vermeyi planlıyoruz.

Kripto para piyasasında, son aylarda büyük bir atılım yapan El Salvador’dan gelen açıklama;

Latin Amerika’da büyüyen bir varlığa sahip. Ülke, bitcoin’i yasal para birimi olarak belirleyen ilk ülkedir; bu para, müşterilerin varlığı. Tıpkı fiat’ta olduğu gibi, mal ve hizmet satın almak için kullanmakta özgür olduğu anlamına gelmektedir.


daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.