FTX US, New York Trust Charter Başvurusunu Açıkladı

FTX US, New York Trust Charter Başvurusunu Açıkladı

www.coindesk.com

4 saat

Okuma süresi: ~2 m


FTX US, New York’ta faaliyet göstermesine ve ürünlerini yerel sakinlere sunmasına izin verme çabasının bir parçası olarak New York finansal hizmetler düzenleyicisine bir güven sözleşmesi için başvurdu.

New York Finansal Hizmetler Departmanından bir güven sözleşmesi, dijital varlık şirketlerinin Empire State’de kripto ticareti ve saklama hizmetleri sunmasına olanak tanır. BitGo ve Coinbase, geçmişte böyle bir tüzük verilen firmalar arasında yer alıyor.

Güven tüzükleri, alıcılara müşterilerinin varlıklarını yönetmelerini ve diğer düzenlenmiş finansal kurumlara bir hizmet olarak kripto ürünleri sunmalarını sağlayan mütevelli yetkileri verir.

New York’ta düzenleyici onaya giden diğer yol, bir BitLicense başvurusunda bulunmaktır. BitLicense çerçevesi, zamanı ve sermaye yoğun uygulama ve uyumluluk önlemleri nedeniyle yeniliği boğucu olduğu için eleştiriler aldı.

FTX başvurusunu, Marissa MacDonald’ı FTX Trust Company için uyumdan sorumlu baş görevli olarak atayarak açıkladı. MacDonald daha önce Fidelity Digital Assets’te eşdeğer pozisyondaydı.

Sam Bankman-Fried’in kripto borsasının eyalet kanadı olan FTX US, bu yılın başlarında 8 milyar dolarlık bir değerlemeyle 400 milyon dolarlık fon topladı. Ocak sonu itibariyle 1,2 milyondan fazla kullanıcısı vardı.

daha fazla oku: ABD Temsilciler Meclisi, Müşterilerin Takas İşlemlerini Takas Etme Konusunda FTX Önerisini Tartacak


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.