FTX Sam Bankman-Fried, Terra’nın Kurucusunu Savunuyor, ‘En Kötü Yatırımlar Ponzi Planları Değil’ Diyor

FTX Sam Bankman-Fried, Terra’nın Kurucusunu Savunuyor, ‘En Kötü Yatırımlar Ponzi Planları Değil’ Diyor

beincrypto.com

2 saat

Okuma süresi: ~2 m


FTX kurucusu Sam Bankman-Fried, Terra ekosistemini ve CEO’su ve kurucu ortağı Do Kwon’u savunmak için tweet attı.

Do Kwon’u kriptonun Elizabeth Holmes’u olarak tanımlayan bir Coindesk makalesine yanıt olarak Bankman-Fried, “Bütün kötü şeyler aynı kötü şey değildir” diyerek aynı fikirde değildi.

Holmes ve Kwon arasındaki karşılaştırma, her ikisinin de sonunda başarısız olan ve milyarlarca kaybeden bir projeye öncülük etmesidir. Ancak SBF, LUNA/UST’nin kötü olmasına ve kötü bitmesine rağmen Holmes’un Theranos başarısızlığıyla aynı şey olmadığını belirtti.

Onun mantığı basittir; Kimse Holmes’u Theranos’un başarısızlığıyla suçlamıyor. Şarkı söylediği için yargılanıyor. Holmes, geliştirdiği teknolojinin kapasitesi hakkında yatırımcılara yalan söylemişti, ancak Do Kwon böyle bir yanlış beyanda bulunmadı.

SBF’ye göre, LUNA/UST çok şeffaftı ve Do Kwon çökebileceğine dair işaretlere rağmen onun yanındaydı. Kwon, UST’nin değişken varlıklar tarafından desteklendiği ve çökebileceği konusunda asla yalan söylemedi.

Ona göre, SBF, çökeceğine dair açık kanıtlara rağmen, LUNA’nın büyümesini ateşleyen şeyin kitlesel coşku ve pazarlama olduğuna inanıyordu. “Pazarlama muhtemelen kötüydü. Theranos ile *aynı* türden kötü değildi.”

FTX CEO’su ayrıca insanların bir projede para kaybetmesinin onu bir Ponzi planı yapmadığına dikkat çekti. Cathie Wood’un ARKK Investment, AMC Entertainment, Netflix ve LUNA dahil olmak üzere bu yıl değerinin %50’sinden fazlasını kaybeden diğer yatırımlardan örnekler verdi.

“Çoğu kötü yatırım Ponzi planları değildir. Kimisi dolandırıcılık, kimisi uğursuzluk, kimisi de arada bir yerde” dedi.

LUNA, Binance CZ’nin Öfkesini Çekiyor

Terra’nın en büyük eleştirmenlerinden biri, UST’yi “aşırı kaldıraçlı bir ‘istikrarlı’ madeni para” olarak tanımlayan ve ekosisteminin tasarım kusurunu eleştiren Binance Changpeng Zhao’dur.

Ona göre, Terra ekibinin durumu nasıl ele aldığı konusunda hayal kırıklığına uğradı. Ekibin, ağın listeden çıkarılması, fazladan basılmış LUNA’nın yakılması ve UST sabitleyicisinin kurtarılması dahil olmak üzere herhangi bir Binance talebini yerine getirmediğini sürdürdü.

LUNA için yeni bir hard fork oluşturarak Terra’yı kurtarma planından bahseden CZ, bunun işe yaramayacağını düşünüyor.

çatallama, yeni çatala herhangi bir değer vermez. Bu bir temenni. hem zincir içi hem de zincir dışı (değişimler) eski bir anlık görüntüden sonra tüm işlemler geçersiz kılınamaz.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.