Fon Yöneticisi ve Yatırımcı Peter Schiff, Bitcoin ve Kripto Para Piyasası için “Katliam Göstergesi” Adlandırdı

Fon Yöneticisi ve Yatırımcı Peter Schiff, Bitcoin ve Kripto Para Piyasası için “Katliam Göstergesi” Adlandırdı

u.bugün

5 saat

Okuma süresi: ~2 m


Ünlü fon yöneticisi ve yatırımcı Peter Schiff, kripto para piyasası için bir katliam göstergesi açıkladı ve yakında gerçekleşmesini bekliyor.

Bitcoin için katliam göstergesi nedir?

Ekonomistlere göre, Coinbase gibi kripto ile ilgili hisse senetlerinin performansı, çok sayıda perakende ve kurumsal yatırımcının kripto piyasasına kripto ile ilgili hisse senetleri aracılığıyla maruz kalması nedeniyle gelecekte performans gösteren dijital varlıklara işaret edebilir.

Hisse senetleri ne zaman değer kaybederse, yatırımcılar kripto para piyasasında benzer hareketler beklerler çünkü kripto para piyasasında fonların dağılımı genellikle borsadaki performansı takip eder. Daha önce U.Today, Bitcoin’in teknoloji hisseleri ile ilişkisinin yüksek kaldığını vurgulamıştı.

Evet #altın hisseleri bugün altın fiyatında sadece 6$’lık bir düşüşle GDX’in %5 düşmesiyle tıkandı. Ancak 10 Şubat’tan bu yana GDX %25 arttı. Buna karşılık, The Valkyrie #Bitcoin Miners ETF %35 düştü. Altın madencilerine 10 bin dolar yatırıldı = 12,5 bin dolar. Aptal altın madencilerine 10 bin dolar yatırıldı = 6,5 bin dolar!

— Peter Schiff (@PeterSchiff) 21 Nisan 2022

Schiff, Bitcoin’in performansının aksine, altın fiyatındaki 6 dolarlık düşüşe ek olarak 21 Nisan’da güçlü bir düzeltmeden geçen altınla ilgili hisse senetlerinin hareketini gösterdi, ancak geleneksel varlıklar Bitcoin’e kıyasla daha iyi performans gösterdi. Örneğin, Valkyrie Miners ETF Şubat ayından bu yana %35 düşerken, altın madeni ile ilgili yatırım ürünleri %25 arttı.

Schiff, Bitcoin karşıtı ve altın yanlısı olmaya devam ediyor

Peter Schiff, Bitcoin’e sürekli saldırıları ve daha iyi bir yatırım aracı olarak altını desteklemesiyle ünlüdür. Son 10 yılda altının zayıf performansına rağmen Schiff, Bitcoin’in uzun vadede “değersiz” olduğuna ve güvenli liman varlığı veya enflasyon riskinden korunma olarak görülmemesi gerektiğine inanıyor.

Enflasyona karşı altın

Altın, aslında son 50 yıldır Tüketici Fiyat Endeksi’ne karşı son derece olumlu bir performans sergileyerek dünyanın en popüler enflasyon risklerinden biri olmaya devam ediyor ve altının fiyatı enflasyonun 6.8’ine karşı 36 kat artış gösteriyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.