Folks Finance, ClimateTrade ile Ortak Oldu, ALGO Misyonuna Katıldı

Folks Finance, ClimateTrade ile Ortak Oldu, ALGO Misyonuna Katıldı

kriptoknowmics.com

5 saat

Okuma süresi: ~2 m


Folks Finance, şirketlerin karbon ayak izlerini azaltmalarına yardımcı olan blok zinciri tabanlı bir fintech olan ClimateTrade ile ortaklık kurdu. Bu ortaklıkla Folks Finance, Algorand’ın en yeşil blok zinciri ekosistemi olma misyonuna katıldı. Karbon nötr bir platform olma duyurusu, 22 Nisan Dünya Günü’nden hemen önce ortaya çıktı.

Folks Finance, İklim Ticareti ile Karbon Nötr Olmak İçin

Algorand, sürdürülebilir bir blok zinciri olma hedefine ulaşmak için Nisan 2022’den bu yana çeşitli platformlarla ortaklık kuruyor. Böyle bir platform ClimateTrade. Algorand’ın liderliğini takip eden Folks Finance, ClimateTrade ile ortaklık kurarak karbon nötr bir platform olmaya da hazırlanıyor.

ClimateTrade, şirketlere ayak izlerini azaltmalarına yardımcı olmak için yenilikçi dijital çözümler sunar. Şirketler, yeni başlatılan API ve widget entegrasyonu ile ürün ve hizmetlerine kolayca erişebilir. Folks Finance, fintech şirketiyle iş birliği yaparak karbon ayak izini dengelemeyi dört gözle bekliyor. Karbon ayak izini dengeleme sürecinin tamamı, dahili bir veri analizi ile başlar. ClimateTrade, ofis elektrik tüketimi, yazılım ve donanım sağlayıcıları vb. verileri analiz eder. Sonuç olarak, ClimateTrade Folks Finance’in toplam çevresel etkisini değerlendirir. Bir rapor hazırladıktan sonra, Folks Finance ekibinin karbon ayak izini dengelemesine yardımcı olur.

Daha Yeşil Bir Geleceğe Giden Yolda Öncülük Etmek

Algorand, karbon nötr bir blok zinciri ekosistemi olmayı taahhüt etti. 2022 Dünya günü vesilesiyle misyonunu yansıttı. Ağ, Pure Proof-of-Stake (PPoS) konsensüs mekanizması üzerinde çalıştığı için halihazırda nispeten düşük bir karbon ayak izi kaydediyor. Algorand, ClimateTrade ile ortaklık kurarak çevresel etkisini daha da azaltmayı hedefliyor.

Algorand ağı, sürdürülebilir blok zinciri gelişimini destekleyerek daha yeşil bir geleceğe giden bir yola öncülük ediyor. Bu arada Folks Finance, Algorand’ın ayak izlerini yakından takip ediyor ve ClimateTrade’in yardımıyla karbon ayak izini azaltmaya karar verdi.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.