Flared Gas Bitcoin Madenciliği Öncüsü Crusoe Energy, 505 Milyon Dolar Artırdı

Flared Gas Bitcoin Madenciliği Öncüsü Crusoe Energy, 505 Milyon Dolar Artırdı

bitcoinmagazine.com

4 saat

Okuma süresi: ~2 m


  • Crusoe Energy, şirketin büyük ölçekli bitcoin madenciliğine odaklanmasını sağlamak için temiz enerji odaklı bir yatırım turunda 505 milyon dolar topladı.
  • G2 Venture Partners liderliğindeki tur, 350 milyon dolar öz kaynak ve 155 milyon dolar kurumsal kredi kapasitesi sağladı.
  • G2 Venture Partners, Crusoe’daki yönetim kuruluna katılacak ve finansmanın madencinin “sektör lideri teknolojisini yenilemeye devam etmesine” izin vereceğini söyledi.

Bir basın açıklamasına göre, bitcoin madenciliği yapmak için karaya oturmuş doğal gaz kullanmanın öncülerinden biri olan Crusoe Energy, öz sermaye ve kurumsal kredi kapasitesi arasında 505 milyon dolarlık sermaye paylaştırdı.

Yatırım turu, iklim teknolojisi yatırım grubu G2 Venture Partners tarafından yönetildi ve Crusoe’nun büyük ölçekli bitcoin madenciliği yapmasına izin verecek.

Crusoe’nun kurucu ortağı ve CEO’su Chase Lochmiller, “Bu C Serisi finansmanda sağlanan sermaye, Crusoe’nun vizyonumuzun temel unsurlarını uygulama becerisinin kilidini açıyor, özellikle enerji kaynaklarımızı, bilgi işlem iş yüklerimizi ve dikey entegrasyonu genişletmemizi ve çeşitlendirmemizi sağlıyor” dedi. sürüm başına.

Tur, Crusoe’ya 350 milyon dolarlık öz sermaye ve 155 milyon dolarlık kurumsal kredi kapasitesi getirdi. Madenci, büyük ölçekli madencilik operasyonları geliştirmenin yanı sıra, ekibini yıl sonuna kadar 157’den 250 kişiye çıkarmak, bulut bilişim altyapısını güçlendirmek ve metan önleyici Dijital Flare Azaltma veri merkezlerini genişletmek için yetenekler alacağını söyledi.

Bitcoin madenciliği, petrol üreticilerinin petrol için sondaj yaparken tesadüfen buldukları gazı satmalarını sağlayarak sadece bu şirketlere daha fazla kar getirmekle kalmaz, aynı zamanda çevreye de katkıda bulunur, çünkü bu tür enerji kaynakları genellikle yakındaki boru hatlarının olmaması nedeniyle boşa harcanır.

Denver merkezli Crusoe, bu şirketlerin enerji üretimlerinden boşa harcanan fazla gazı yakalamalarına, elektriğe dönüştürmelerine ve veri merkezlerine ve bitcoin madenciliği operasyonlarına güç sağlamak için kullanmalarına yardımcı oluyor. Firma, bitcoin madenciliğinin, karbon dioksit eşdeğeri emisyonların rutin alevlenmeye kıyasla %60’ın üzerinde azaltılmasına izin verdiğini tahmin ediyor.

G2 Venture Partners’ın ortağı Ben Kortlang, “Flare azaltma ve modüler veri merkezi teknolojilerine derin bir dalış yaptıktan sonra, Crusoe’nun ölçek, operasyonel mükemmellik, yetenek, vizyon ve çevre standartlarına kanıtlanmış taahhütte açık ara lider olduğu sonucuna vardık” dedi.

Yatırım turunun ardından G2 Venture Partners, Valor Equity Partners, Bain Capital Ventures, KCK Group ve kurucu ortaklar Chase Lochmiller ve Cully Cavness ile Crusoe yönetim kuruluna katılacak.

Kortlang, “Bu sermaye, Crusoe’nun Digital Flare Mitigation’ı daha büyük ölçekte dağıtmasını, çözümünü yenilenebilir enerji dağıtımını hızlandırmak için kullanmasını ve endüstri lideri teknolojisini yenilemeye devam etmesini sağlayacak.”


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.