Flared-Gas Bitcoin Madenci Crusoe Energy, 350 Milyon Dolarlık C Serisini Artırdı

Flared-Gas Bitcoin Madenci Crusoe Energy, 350 Milyon Dolarlık C Serisini Artırdı

www.coindesk.com

3 saat

Okuma süresi: ~4 m


Güç kaynağı olarak boşa harcanan doğal gazı kullanarak bitcoin madenciliğine öncülük eden Crusoe Energy, faaliyetlerini ABD genelinde ve uluslararası alanda genişletmek için yeni bir finansman turunda 505 milyon dolar topladı.

Denver, Colorado merkezli madenci, bir açıklamaya göre iklim teknolojisi risk sermayesi şirketi G2 Venture Partners liderliğindeki bir C Serisi hisse senedi teklifinde 350 milyon dolar topladı. Crusoe ayrıca SVB Capital, Sparkfund ve Generate Capital ile 155 milyon dolara kadar genişletilebilen kredi tesislerini de kapattı.

CEO’su ve kurucu ortağı Chase Lochmiller, “Bu C Serisi finansmanda sağlanan sermaye, Crusoe’nun vizyonumuzun temel unsurlarını uygulama becerisinin kilidini açıyor, özellikle enerji kaynaklarımızı, bilgi işlem iş yüklerimizi ve dikey entegrasyonu genişletmemizi ve çeşitlendirmemizi sağlıyor” dedi. Crusoe Enerji.

Şirket, yeni fonları “Dijital Flare Azaltma” teknolojisini ABD genelinde ve uluslararası alanda genişletmek için kullanacak ve ayrıca enerji yoğun Yüksek Performanslı Bilgi İşlem (HPC) sistemlerinin güçlendirileceği CrusoeCloud adlı yeni bir bulut bilişim platformunu piyasaya sürecek. parlama gazı ve yenilenebilir enerji kaynakları ile. Lochmiller, CrusoeCloud’un bu yıl içinde halka açılacağını söyledi.

Yakın zamanda Dünya Bankası’nın Küresel Gaz Flaring Azaltma Girişimi raporu tarafından enerji üretmeye yönelik “yenilikçi” çözümüyle tanınan Crusoe’nun ABD genelinde birkaç mobil sitesi var.

Crusoe’nun müşterileri arasında Devon Energy (DVN), Kraken Oil & Gas, Kanadalı petrol şirketi Enerplus (ERF) ve diğerleri yer alıyor. Özellikle, Crusoe’nun Exxon (XOM) ile enerji devinin Kuzey Dakota petrol kuyularında bitcoin madenciliği operasyonlarına güç sağlamak için alevli gaz kullanmak için bir pilot proje üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

Yakma işleminde, petrol sondaj operasyonlarının bir parçası olarak fazla doğal gaz atmosfere yakılır; ulaşım altyapısının olmaması nedeniyle standart endüstri uygulaması haline geldi. Ancak süreç çevresel inceleme altında ve ABD Başkanı Joe Biden, petrol ve gaz operasyonlarından kaynaklanan metan emisyonlarını kesme sözü verdi.

ESG itme

Dijital varlıkları çıkarmak için alevli gaz kullanmak, hem kripto madenciliği hem de enerji endüstrileri arasında popüler bir trend olarak ortaya çıktı.

Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) tarafından ortaya konan 2050 yılına kadar net sıfır emisyona ulaşma planı, 2030 yılına kadar acil olmayan tüm alevlenmelerin küresel olarak ortadan kaldırılmasını gerektireceğinden, süreç enerji şirketlerinin parlayan ayak izlerini azaltmalarına yardımcı oluyor. Bu arada, kripto madencileri ve Muazzam miktarda enerji kullanan veri merkezleri, operasyonları için ucuz ve sürdürülebilir enerji sağlayabilmektedir.

Valkyrie Baş Yatırım Sorumlusu Steven McClurg CoinDesk’e “Zaten boşa gidecek enerjiyi kullanıyorsanız, kullanabilirsiniz” dedi. Bu enerji kaynağının madenciler tarafından kullanılan en iyi sürdürülebilir enerji arasında olup olmadığı sorulduğunda, alevlenmiş doğal gaz kullanmanın “büyük bir hayranı” olduğunu da sözlerine ekledi.

Valkyrie, bu yılın başlarında, net varlıklarının %80’ini, kârlarının en az %50’sini bitcoin madenciliğinden elde eden ve esas olarak yenilenebilir enerji kullanan madencilere yatıran bir bitcoin madencileri borsa yatırım fonu başlattı.

‘Açık liderler’

Finansman, kripto madencileri için sermaye piyasalarının bir şekilde kuruduğu ve madencilerin, borcu güvence altına almak için mevcut madencilik teçhizatlarını ve madencilik bitcoinlerini kullanmak da dahil olmak üzere büyümeleri için sermaye artırma konusunda yaratıcı oldukları bir zamanda geliyor.

G2 Venture ortağı Ben Kortlang, “Bu sermaye, Crusoe’nun Digital Flare Mitigation’ı daha büyük ölçekte dağıtmasına, çözümünü yenilenebilir enerji dağıtımını hızlandırmak için kullanmasına ve sektör lideri teknolojisini yenilemeye devam etmesine olanak sağlayacak” dedi. Parlama azaltma ve modüler veri merkezi teknolojilerinde, Crusoe’nun ölçek, operasyonel mükemmellik, yetenek, vizyon ve çevre standartlarına kanıtlanmış taahhütte açık ara lider olduğu sonucuna vardık.”

Crusoe, geçen yıl Nisan ayında Valor Equity Partners tarafından yönetilen B Serisi finansmanda 128 milyon dolar topladı.

Yeni zam, özel bir kripto madenciliği şirketi için en büyük finansman turlarından biri olacak. Şubat ayında, kripto para madenciliği için sürdürülebilir bir altyapı sağlayıcısı olan Compute North, 85 milyon dolarlık C Serisi bağış toplama ve 300 milyon dolarlık borç finansmanı içeren 385 milyon dolarlık bir turu kapattı. Bir diğer özel madenci olan GEM Madencilik, Aralık ayında 200 milyon dolarlık kurumsal sermaye topladı.

Bu arada, halka açık madenciler arasında Riot Blockchain (RIOT), Nisan ayında, “piyasada” (ATM) teklifi olarak da bilinen 500 milyon dolara kadar devam eden hisse satışı için bir izahname sundu.

Crusoe’s Series C’ye bir dizi yatırımcı katıldı.

Geri dönen yatırımcılar arasında Valor Equity Partners, Polychain Capital, Bain Capital Ventures, Winklevoss Capital ve daha fazlası yer alıyor.

Bu arada, yeni yatırımcılar arasında Inclusive Capital Partners, Tao Capital, Castle Island Ventures ve aktör Robert Downey Jr.’ın FootPrint Coalition Ventures ve diğerleri yer alıyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.