Filipinler SEC, başka bir dijital varlık piramidi dolandırıcılığına karşı uyarı yayınladı

Filipinler SEC, başka bir dijital varlık piramidi dolandırıcılığına karşı uyarı yayınladı

coingeek.com

7 saat

Okuma süresi: ~2 m


Filipinler Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), başka bir dijital varlık piramidi planı hakkında yeni bir uyarı yayınladı. Sengre olarak bilinen bir şirketin, SGC Coin olarak bilinen dijital varlığı da dahil olmak üzere, halka hileli bir şekilde yatırım teklif ettiğini iddia ediyor.

SEC uyarısında, Leefire tarafından gerçekleştirilen yasadışı yatırım taleplerine Sengre adı altında benzer bir planla devam edildiğini söyledi. CoinGeek’in bir hafta önce bildirdiği gibi SEC, Leefire’ın ICO tokeninden kazançlı getiri vaatleriyle yatırımcıları cezbettiğini iddia etti.

SEC, Sengre’nin yeni kayıtların 150 peso aldığı web sitesi aracılığıyla yatırımcıları hedeflediğini iddia ediyor. Kullanıcılar, üst düzey görevleri tamamlayarak daha fazla komisyon ve ödül kazanabilir ve ayrıca altlarına yeni kullanıcılar alırlarsa bonus alabilirler.

Tıpkı Leefire’da olduğu gibi, Sengre’nin de kullanıcıları ödüllendirdiği kendi parası SGC Coin vardır. SEC danışmanlığı, şirketin yatırımcılara tokeninin bu yıl 30 Ağustos’tan önce ana akım borsalarda piyasaya çıkacağına dair söz verdiğini söylüyor.

Ödül verildikten sonra, kullanıcılar kazançlarını bir USD Coin cüzdanına veya Filipinler’deki baskın mobil ödeme çözümü olan GCash aracılığıyla çekebilirler.

Düzenleyici, Filipinli yatırımcıları Sengre’nin komisyona kayıtlı olmadığı ve halktan yatırım talep etme yetkisi olmadığı konusunda uyardı. SGC Coin ayrıca, birinin başkalarının çabalarından kar elde etme beklentisiyle ortak bir girişime para yatırdığı bir güvenlik olarak düzenleyiciyi vurur.

Yerel menkul kıymetler yasaları, “söz konusu menkul kıymetlerin tüm tekliflerinin ve satışlarının Komisyon’a ve SENGRE’ye ve/veya temsilcilerine bu tür menkul kıymetleri halka arz etmek ve/veya satmak için uygun kayıt ve/veya lisansa sahip olması gerektiği gibi usulüne uygun olarak tescil ettirilmesini” gerektirir.

SEC ayrıca, Sengre’yi satıcı, komisyoncu ve bayi olarak tanıtan herkesin yargılanabileceği ve maksimum 5 milyon PHP (247.000 $) para cezası, 21 yıl hapis cezası veya her ikisi ile cezai olarak sorumlu tutulabileceği konusunda uyardı.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.