Filipinler: Elektrik piyasası operatörü, P2P enerji ticareti için blockchain teknolojisini araştırıyor

Filipinler: Elektrik piyasası operatörü, P2P enerji ticareti için blockchain teknolojisini araştırıyor

coingeek.com

31 m

Okuma süresi: ~2 m


Ülkenin piyasa operatörü, Filipinler’deki yerel elektrik spot piyasasının geleceğinin blockchain teknolojisinde yatabileceğini belirterek, teknolojinin geniş pazarda entegrasyonunu araştırdığını doğruladı.

Filipinler Bağımsız Elektrik Piyasası İşletmecisi (IEMOP) şu anda ülkenin 2018’den beri faaliyet gösterdiği Toptan Elektrik Spot Piyasası (WESM) için bir vadeli işlem teklifi üzerinde çalışıyor.

Yerel medya kuruluşu Manila Bulletin, IEMOP’un teklifle ilgili olarak Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) kesin düzenleme istediğini bildirdi.

“Şu anda, Filipinler’de bir vadeli piyasa işletmesinin yasallıkları konusunda SEC ile görüşme halindeyiz. SEC ile yaptığımız son görüşmeye göre, Filipinler’de CFD ticareti için henüz kurallara sahip değiller, bu nedenle şu anda ileriye dönük piyasayı zorlamak bizim için bir ön koşul,” dedi organizasyon haber kaynağına.

Bu vadeli işlem piyasası, SEC tarafından onaylanırsa, blok zincir teknolojisi ile desteklenebilir. IEMOP Operasyon Direktörü Robinson P. Descanzo, organizasyonun “yerel spot piyasanın nihai özelliği olarak blok zinciri elektrik ticareti üzerinde çalıştığını” açıkladı.

“Blockchain özellikli veya dijital olarak devrim yaratan eşler arası (P2P) enerji ticareti yoluyla, kendi güç kaynaklarını üreten sözde tüketiciler veya son kullanıcılar artık elektrik üretimlerini diğer tüketicilere satabilirler” dedi.

Son zamanlarda, daha fazla insan fosil yakıtlardan uzaklaşıyor ve yenilenebilir enerjiyi benimsiyor, bu da fazla enerjilerini satan enerji tüketenlerin artmasına neden oluyor. Tüketiciler ve üreticiler kendi içlerinde yerel bir şebekede ticaret yaptıklarından, bu sistem büyük ölçüde merkezi değildir ve blok zinciri, onu desteklemek için ideal teknoloji haline getirir.

Şimdiye kadar, bu pazarı keşfetmeyi amaçlayan birkaç pilot proje olmuştur. Mitsubishi Electric ve Tokyo Teknoloji Enstitüsü, 2021’de böyle bir blockchain ticaret enerji çözümü geliştirdi; birincisi P2P ticaret sistemini tasarlarken, ikincisi blockchain teknolojisi araştırma ve geliştirmesini üstlendi.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.