Fidelity, Yeni ETF’lerle Tandem’de Metaverse Deneyimini Başlattı

Fidelity, Yeni ETF’lerle Tandem’de Metaverse Deneyimini Başlattı

Blockworks.com

5 saat

Okuma süresi: ~2 m


Aracı kurum Fidelity Investments, yeni nesil müşterilerin ilgisini çekme umuduyla finansal eğitim deneyimini metaverse’de başlattı.

Decentraland kullanıcıları, lobi, dans pisti ve çatı katı gökyüzü bahçesi içeren çok katlı bir bina olan Fidelity Stack’i keşfederken ETF yatırımının temellerini öğrenmeye teşvik ediliyor.

Fidelity’nin pazarlamadan sorumlu başkanı ve gelişmekte olan müşteriler başkanı David Dintenfass yaptığı açıklamada, “Gençler mali durumlarını yeni yollarla kontrol altına aldıkça dinamik bir değişimin parçasıyız” dedi. “Gelecek nesil, ister fiziksel ister sanal olsun, vakit geçirdikleri her yerde finansal eğitim arıyor.”

Citi’deki banka analistleri yakın zamanda Web3 ekonomisinin 2030 yılına kadar 8 trilyon ila 13 trilyon dolar arasında olacağını tahmin ediyorlardı.

JPMorgan, Şubat ayında Decentraland’da bir sanal salonun açılışını yaptı ve finansal hizmetler sağlayıcısı HSBC, geçen ay The Sandbox metaverse’de sanal gayrimenkul alacağını açıkladı.

Genç yatırımcılara eğitim kaynakları sunmaya çalışan sadakat, bu ayın başlarında yayınlanan bir anketin, çocukların kriptoya ebeveynlerinden daha aşina olduğunu bulmasının ardından geldi. T. Rowe Price tarafından yürütülen araştırma, ankete katılan çocukların %40’ının kriptonun yatırımın geleceği olduğuna inandığını buldu.

Investopedia’nın 2022 Finansal Okuryazarlık Anketi, kripto yatırımlarının Z kuşağı, bin yıllık ve X kuşağı yatırımcıları arasında popüler olmasına rağmen, Amerikalıların %49’unun dijital para birimi hakkında yalnızca ilkel bir anlayışa sahip olduğunu buldu.

Fidelity’nin metaverse deneyimi lansmanı, şirketin Ocak ayında fon başvurusunda bulunduktan sonra Kripto Endüstrisi ve Dijital Ödemeler ETF’sini (FDIG) ve Metaverse ETF’sini (FMET) listelediği gün geldi.

Fidelity endekslerini takip eden FDIG ve FMET, 39 baz puanlık gider oranlarına sahip.

Fidelity’nin ETF yönetimi ve stratejisi başkanı Greg Friedman, Miami’de geçen haftaki Exchange ETF konferansında Blockworks’e verdiği demeçte, “Bunlar açıkçası müşterilerimiz için sıcak ve ilgi çekici iki konu ve ihtiyaçlarını çözebilmek istiyoruz” dedi. “Kripto sadece başka bir varlık sınıfıdır.” 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.