Federal Rezerv, yeni finansal istikrar raporunda stablecoin’lerin “çalışmaya meyilli” olduğunu söyledi

Federal Rezerv, yeni finansal istikrar raporunda stablecoin’lerin “çalışmaya meyilli” olduğunu söyledi

www.theblockcrypto.com

3 saat

Okuma süresi: ~2 m


ABD Federal Rezervi, yeni yayınlanan bir raporda piyasanın stablecoin’lerde işlem görme riskini belirledi.

9 Mayıs’ta finansal istikrarla ilgili bir raporda, Fed, belirli para piyasası fonları ve tahvillerinin yanı sıra, mevcut finansal sistemdeki risk alanları, özellikle de fonlama olarak stablecoin’leri vurguladı.

Fed’in raporunda, “Bazı para piyasası fonları (MMF’ler) ve stablecoin’ler kaçmaya eğilimli olmaya devam ediyor” deniyor. “Yerel bankalardaki fonlama riskleri düşük, ancak bazı para piyasası fonlarında, tahvil fonlarında ve istikrarlı paralarda yapısal kırılganlıklar devam ediyor.”

Toplam arza göre en büyük sabit paralardan biri ve en büyük algoritmik sabit paralardan biri olan TerraUSD (UST), kripto pazarlarında ve küresel hisse senetlerinde geniş bir satış sırasında ABD doları karşısında sabit kalmasını sağlamak için mücadele ettiğinden, raporun zamanlaması dikkate değer.

Federal Rezerv araştırmacıları, Ocak ayında stablecoin riskleri ve faydaları üzerine bir çalışma yayınladı. Özellikle Başkan’ın Çalışma Grubu, stabilcoin risklerini sınırlamak için yeni mevzuat çağrısında bulunan raporunu Kasım ayında yayınladığından beri, konu politika oluşturma dünyasında önem kazanıyor.

Bu raporda, Kongre sektöre yönelik yeni bir yasa yapmazsa, Finansal İstikrar Gözetim Kurulu, stablecoin’leri denetlemek için devreye girebilir.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.