FCA İlk CryptoSprint’ini Tutuyor: İşte Dijital Varlık Topluluğunun Ondan İstedikleri

FCA İlk CryptoSprint’ini Tutuyor: İşte Dijital Varlık Topluluğunun Ondan İstedikleri

www.coindesk.com

2 saat

Okuma süresi: ~5 m


İngiltere’nin Mali Davranış Otoritesi (FCA), finans düzenleyicisinin endüstrinin gözetimini uzmanlar ve katılımcılarla tartışmak için bir forum olan iki günlük bir CryptoSprint düzenliyor.

Kripto topluluğundaki birçok kişi, Salı ve Çarşamba günleri gerçekleşecek olan etkinliğin, hükümetin finans kolu olan Hazine’nin ilan edilen politikası doğrultusunda Birleşik Krallık’ın daha kripto dostu olmasına yardımcı olacağını umuyor. FCA geçen ay, geçmişte kripto için daha kritik olduğunu söyledi.

FCA sprintleri, finansal düzenleyicinin belirli bir konuya odaklanmasını sağlar. Kripto saklama sağlayıcısı Zodia’nın uyum sorumlusu Christopher Kyiv-Smith, ilgili endüstriden uzmanları belirli bir şekilde düzenlemenin sonuçları hakkındaki soruları yanıtlamaya davet ettiğini söyledi. Kyiv-Smith, LinkedIn profiline göre 2015’ten 2017’ye kadar FCA’da kıdemli ortak olarak çalıştı.

İngiltere merkezli Zumo CEO’su Nick Jones, “CryptoSprint’ten umudumuz, düzenleyiciyi hükümetin ve endüstrinin hareket etmeye çalıştığı hıza kadar hızlandırma sürecinin başlangıcı olmasıdır” dedi. tabanlı kripto cüzdan sağlayıcısı.

FCA, 2020’de İngiltere’nin kara para aklamayı önleme ve terörizmin finansmanına karşı koyma yetkisi haline geldi ve kripto şirketlerinin kaydolmasını gerektirdi. Geçici bir kayıt rejimi (TRR), başvuruları değerlendirilirken faaliyetlerine devam etmelerine izin verdi. Şu ana kadar 34 şirketin tam kaydı var ve TRR’de beş şirket kaldı.

Uluslararası kripto şirketleri

CEO Michael Sonnenshein bir röportajda, ABD merkezli bir kripto varlık yönetimi şirketi olan Grayscale’in İngiltere’de iş yapmayı düşündüğünü söyledi. Grayscale, bir ana şirket olan Digital Currency Group’u CoinDesk ile paylaşıyor.

“İstihdamın büyümesini desteklemek için arka rüzgar görevi görebilecek yeni bir dizi kural ve düzenlemeye ihtiyacınız var. [plus] ürün ve hizmet geliştirme,” dedi Sonnenshein, İngiltere hakkında konuşurken

Gate.io’nun risk sermayesi kolu olan Gate Ventures’ın yönetici ortağı Kevin Yang, CoinDesk’e İngiltere’de “kripto düzenlemelerinin ilerlemesine dikkat ettiğini” söyledi.

“Yeniliği teşvik etmemiz gerekiyor, değil mi? Öte yandan, yatırımcıları korumamız gerekiyor, bu yüzden daha çok bu iki tarafı nasıl dengeleyebilirsiniz” dedi Yang.

Yeni politikalar?

Endüstri için bir ticaret birliği olan CryptoUK’un genel müdürü Ian Taylor, kripto topluluğu, “dijital çağ için amaca uygun yeni düzenlemeler yazmak için işbirliğine dayalı bir yaklaşım ve daha fazla devlet dairesi çağrısında bulunuyor” dedi. görüşme.

İngiltere, yeni bir kripto düzenleyici paketi üzerinde çalışacağını ve stablecoin’leri düzenlemeyi planladığını duyurdu. İngiltere’de hükümetin vergi kolu olan HM Revenue and Customs’ın kriptoyu nasıl vergilendireceğine dair bir el kitabı zaten var.

daha fazla oku: Birleşik Krallık Kripto Endüstrisi Planlanan Stabilcoin Kurallarından Daha Fazla Açıklık Bekliyor

velayet

CryptoSprint’te ele alınacak kilit bir soru şu olacaktır: Tüketicileri korumak için mevcut saklama düzenleyici çerçevesinde hangi boşlukların ele alınması gerekiyor?

TRR listesindeki bir saklama çözümü sağlayıcısı olan Copper’ın operasyon direktörü Sabrina Wilson yaptığı açıklamada, “Bu kritik bir konu, çünkü gerekli süreçler ve prosedürler finansal ürünleri veya fiziksel varlıkları saklamak için kullanılanlardan temelde farklı” dedi. .

Saklama sağlayıcıları, kripto para birimleri için depolama ve güvenlik hizmetleri sunar.

FCA ayrıca müşterilerin kripto varlıklarının mülkiyet haklarının nasıl kanıtlandığını ve korunduğunu araştırmak istiyor.

Zumo’dan Jones, işsiz kalan kripto firmalarının müşterilerini tazmin etmek için Finansal Hizmetler Tazminat Planı gibi bir şeye sahip olmanın insanlara daha fazla güvenlik sağlayabileceğini söyledi.

İdeal bir durumda, “mali suç yok, kara para aklama yok, şirketin bir yıl içinde hala var olması muhtemeldir çünkü düzenleyici, işte devam etmek için yeterli nakit olup olmadığını ve yeterli nakit olup olmadığını kontrol ediyor. İnsanlara geri ödeyin” dedi.

İngiltere merkezli bir stablecoin sağlayıcısı olan Millicent’in kurucu ortağı Kene Ezeji-Okoye, tüketici ve kara para aklamayı önleme korumaları hakkında yaptığı açıklamada, “Sektör bu korumalar olmadan gerçekten ana akım haline gelemeyecek” dedi.

Kripto varlıkları hakkında bilgi

FCA’nın dikkate alacağı bir diğer soru, kripto varlıklarının ihracı ile ilgili bilgilerin yatırımcılara nasıl açıklanması gerektiğidir. Finansal tavsiyeye erişimi olmayan perakende yatırımcıların, kurumsal yatırımcılara göre riskler konusunda daha net mesajlara ihtiyacı olması muhtemeldir.

Kripto endeksi ticareti yapan Fransa merkezli Trakx’te kripto ekonomisti Ryan Shea, “İhraç aşaması, kullanıcılara katılıp katılmama konusunda bilgi vermeye yardımcı olacağından, varlıklarla ilgili bilgilerin kullanıcılara açıklanması için en uygun aşamadır” dedi. İngiltere’de mevcudiyeti olan bir platform yaptığı açıklamada.

Shea, tokeni etkileyen belirli olaylar meydana geldiğinde güncellemelerin sağlanması gerektiğini söyledi.

düzenleyici yükümlülükler

FCA ayrıca kripto varlık modellerine ilişkin düzenleyici yükümlülüklerin nereye yerleştirilmesi gerektiğini de tartışacak.

FCA web sitesinde, düzenleyicilerin tüketiciler için risk oluşturan ilgili faaliyetleri yakalamayı ve aynı zamanda inovasyonu mümkün kılmayı dengelemeleri gerektiğini söyledi.

Jones, sorumluluğun çoğunun kolayca tanımlanabilen merkezi kuruluşlara düşeceğini söyledi. Ama dengelenmesi gerekiyor. Jones, kripto sektörünün aşırı gözetiminin şirketlerin diğer yargı bölgelerine taşınmasına neden olabileceğini söyledi.

FCA ayrıca merkezi bir oyuncuya sahip olmayan merkezi olmayan sistemleri düzenlemenin yollarını bulmak istiyor.

Shea yaptığı açıklamada, “Merkezi olmayan bir kripto varlık modelini düzenlemek, merkezileştirilmiş varlık modellerinden çok daha zordur, çünkü bunlar ulusal düzenleyicilerin coğrafi sınırlarıyla kolayca örtüşmezler.” Dedi.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.