Facebook ve Diğer Sosyal Medya Platformları Bitcoin’e Odaklanmalı mı?

Facebook ve Diğer Sosyal Medya Platformları Bitcoin’e Odaklanmalı mı?

kriptoknowmics.com

2 saat

Okuma süresi: ~5 m


Eski Twitter CEO’su Jack Dorsey için bazı sert sözler vardı ölmek, Meta’nın kripto para projesi. Yakın tarihli bir röportajda Dorsey, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’a Meta (Sosyal Medya) CEO’su Mark Zuckerberg’in sabit para projesi yerine Bitcoin ekosistemine odaklanması gerektiğini söyledi. Amaç, Diem’in ulusal para birimleri ve emtialar gibi daha az değişken varlıklarla desteklenen bir sabit para olmasıydı. Bu, kripto para birimlerini şu anda olduğundan daha az volatil hale getirmeye yardımcı olacaktır. Ne yazık ki, kapsamlı yeniden markalama çabalarına, kongre incelemesine ve yüksek profilli personelin ayrılmasına rağmen, kripto para birimi yükselmedi ve sonunda, Diem projesi kripto para odaklı bir banka olan Silvergate’e yaklaşık 200 milyon dolara satıldı. Dorsey, Twitter’dan ayrıldığından beri ‘Engellemek‘ onun yeni girişimi. Eskiden Square olarak bilinen Block, bir ödeme işleme şirketidir. Nakit Uygulamaları, Bitcoin’i genel halk için daha erişilebilir hale getirmenin ön saflarında yer alıyor. Şirket ayrıca Bitcoin madencileri için düşük maliyetli donanımlar üretiyor. Dorsey, Bitcoin söz konusu olduğunda uzun zamandır açık sözlü bir maksimalist olmuştur. Bitcoin’in kullanımının ve erişiminin benzersiz olduğundan emin. Aynı röportajda, Meta’nın bir şeyler yapmak için yeni bir yol icat etmeye çalışmak yerine Bitcoin’e odaklanması gerektiğini belirtti. Bitcoin’in geleceği daha adil hale getirme ve insanlara iyileştirme fırsatları sağlama yeteneğini zaten gösterdiğini iddia ediyor. mikrostrateji ayrıca Bitcoin hakkında bilgi yaymaya çalıştı. Örneğin, yakın zamanda Bitcoin Madencilik Konseyi (BMC) ile Bitcoin madencilik endüstrisinin nasıl daha çevre dostu hale geldiğini gösteren bir rapor yayınladılar. Facebook ve Diğer Sosyal Medya Platformları Bitcoin'e Odaklanmalı mı?

Facebook Neden Bitcoin’e Odaklanmalı?

Röportaj sırasında Dorsey, Diem hakkındaki duygularını ifade etmekten çekinmedi. Yine de, projeyi zaman ve emek kaybı olarak nitelendirdi. Ayrıca projenin yeterince net olmadığını ve Meta’nın Bitcoin’e odaklanmış olsaydı insanlara yardım etmek için çok daha fazlasını yapabileceğini belirtti. Dorsey ayrıca Meta’nın stablecoin yaratma planını da eleştirdi ve şirketin yalnızca insanların ürünlerini kullanmalarını sağlamakla ilgilendiğini iddia etti. Dorsey, “Belki de doğru veya iyi nedenlerle Facebook’a ait bir para birimi oluşturmaya çalıştılar. Ancak, daha fazla insanı Facebook ekosistemine dahil etmek için nedenler de vardı” dedi.

Bitcoin ve Sosyal Medya Arasındaki İlişki

Her gün internete yeni kripto para birimleri giriyor. Sonuç olarak, bu para birimleri için devam eden yeni platformlar geliştirilmektedir. Bu, geliştiricilerin sosyal medyanın kripto para birimlerinin değerini nasıl etkilediğini araştırmaya başlamasına neden oldu. Peki Facebook, Twitter ve YouTube gibi sosyal medya sitelerindeki insanlar bize döviz fiyatlarındaki dalgalanmalar hakkında ne öğretti? Sosyal medyanın temel amacı insanları birbirine bağlamaktır. Aynı zamanda viral olan ve dünya çapında milyonlarca görüntüleme alan içerik oluşturmaktır. İnsanlar Instagram, Reddit ve Facebook’ta birbirleriyle iletişim kurar. İnsanlar çevrimiçi platformları ve para birimlerini tartışırken kripto para birimlerinin değeri her zaman dalgalanır. Bu her iki yönde de geçerlidir: iyi haber bir şeyin değerini artırırken kötü haber değerini düşürür. Bu nedenle, saldırı önemsiz olsa bile, bunu öğrenmek kripto para biriminin değerinin düşmesine neden olabilir. Kripto para biriminin birkaç kusuru vardır. Gayrimenkule veya borsaya yatırım yapmakla aynı riskleri ve bazıları İnternet’e özgü riskleri taşır. Parolanızı unutursanız, kripto para birimini kaybetmek kolaydır ve bilgisayar korsanları parolanızı kurcalayabilir, hatta yok edebilir. Fiat para biriminin, bir bölge veya ülke tarafından verilen paranın yerini alamaz. Bununla birlikte, daha fazla insan kullanırsa, insanların çevrimiçi ve sınır ötesi iş yapmalarını da kolaylaştırır.

Sosyal Medyanın Bitcoin Fiyatına Etkisi

Yatırımcıların çeşitli kripto para birimleri hakkında nasıl hissettiklerini ve fiyatlarının nasıl değiştiğini öğrenmek için sosyal medyayı kullanabiliriz. İnsanların bir şey hakkında nasıl hissettiklerini gösteren sosyal medya sitelerinin ve insanların konuyla ilgili yorumlarının Bitcoin’in maliyetini etkileyebileceğini anlayın. Ancak, tüm içeriklerin aynı olmadığını unutmayın. Başka bir deyişle, kripto para birimleri söz konusu olduğunda, sosyal medya gönderileri ve mesajları gibi kullanıcı tarafından oluşturulan tüm içerikler aynı öz sermaye değerine sahip değildir. Azınlıkların görüşleri, insanların belirli şeylere yatırım yapma seçimini önemli ölçüde etkiler. Artan sosyal medya varlıkları, kendi seviyelerindeki bilgileri onları takip edenlere aktararak onları takip edenleri de aynı doğrultuda yönlendiriyor. Bazı yatırımcıların bu kadar ilgi görmesinin nedeni budur. Ancak, bu eğilimler her zaman işe yaramaz. Sosyal medya fenomenlerinin ve ünlülerin genellikle bir planı vardır çünkü genellikle insanların bir şey hakkında konuşmasını sağlamak için para alırlar. Ayrıca, sosyal medya fenomenleri sıklıkla birbirlerinin hedef kitlelerine ulaşarak hayran kitlelerini artırmaya çalışırlar. Sonuç olarak, bazı yatırımlar diğerlerinden önemli ölçüde daha iyi performans gösterir. Sessiz çoğunluk, zaman zaman pazarın nasıl hissettiğine dair gerçek endişeleri yansıtan içerikler yayınlar. Bu, piyasanın nasıl hissettiğinin tam bir resmini elde etmek için daha güvenilir bir bilgi kaynağı olabilir.

Sosyal Medya Söylentileri ve Haberlerinin Kripto Para Birimi Üzerindeki Etkisi

Temel ekonomiye göre, bir ürüne yüksek talep olduğunda fiyat yükselir. Sonuç olarak, medya bunlara dikkat ettiğinde kripto para birimlerinin değeri dalgalanıyor. Bir ürün veya hizmet hakkında olumlu haberler olduğunda fiyatlar yükselebilir. Aynı şekilde olumsuz haberler geldiğinde düşebilirler. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yetişkinlerin yaklaşık %70’inin haberlerini sosyal medyadan aldığı göz önüne alındığında, Bitcoin ve diğer para birimlerinin ne kadar istendiğini ve ne kadara mal olduklarını belirlemede sosyal medyanın ne kadar önemli olduğunu görmek kolaydır. Çevrimiçi bir dergide bunu okumadan önce, çoğu insan kripto para biriminin ne olduğu hakkında hiçbir fikri yoktu veya haber akışlarında gördü. Ancak, bu yılın başlarındaki devasa Bitcoin balonu, medya kapsamı ve sosyal paylaşım olmadan gerçekleşemezdi.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.