Ethereum’un Planlanan Birleştirme Maliyeti Geliştiriciler mi?

Ethereum’un Planlanan Birleştirme Maliyeti Geliştiriciler mi?

coinape.com

4 saat

Okuma süresi: ~2 m


Ethereum (ETH) Ağı kısa süre önce, çok beklenen “Birleştirme” veya bir hisse kanıtı (PoS) modeline geçişin tahmini tarihini açıkladı. Deklarasyonun kısa vadede ETH tokeninin fiyatı için iyi olduğu kanıtlandı.

Bununla birlikte, ağın ücret mekanizmasını bir hisse kanıtı modeline yaklaştırmak için değiştiren Ethereum’un EIP-1559 önerisi, ikinci en büyük blok zincirinde geliştiricileri yabancılaştırmış gibi görünüyor.

Ana ağda dağıtılan ETH sözleşmeleri 200 binin altına düşüyor

Nansen CEO’su Alex Svanevik tarafından paylaşılan verilere göre, EIP-1559’un piyasaya sürülmesinden bu yana ana ağdaki akıllı sözleşmeler büyük ölçüde azaldı. Sayı, Nisan 2022 ayı için 200 bin işaretinin altına düştü. Bu arada Nisan 2021, sözleşmelerin 1,4 milyonu ihlal ettiğini gördü. Bu, mekanizmanın faydası hakkında büyük bir soruyu gündeme getirdi.

EIP-1559 ayrıca ağın gaz ücretlerini düşürürken madencileri teşvik etmeyi de önerdi. Glassnode’a göre, Ethereum’un madencilik geliri de ortalama 23,587,17 $’a düştü. Son 5 yılın en düşük seviyesi olarak kaydedildi. Son 5 yılın en düşük seviyesi 24 Aralık 2019’da bildirildi. Bu arada, ETH madencilik zorluğunun tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı bildirildi.

Bu neden ETH için düşüş değil?

Yeni mekanizmayı dağıtmanın ağ için maliyetli olduğu görülüyor. Ancak Svanevik, kalan sözleşmelerin çoğunun gaza odaklandığını ve teklifle alakasız hale getirildiğini kaydetti. Bu yüzden rakamlarda büyük bir fark görülebilir. Aynı durum GasToken, ChiToken ve boş sözleşmeler için de geçerlidir. Rapor edilen rakamlar, ağ ve token için bir ayı hareketi önermiyor. Azalan sözleşme sayısı, büyük ölçüde şu anda çalışmayan gaz jetonlarıyla ilgilidir.

Bu hamle, geliştiricilerin artık sözleşmeleri dağıtmak için daha az fonun gerekli olduğu L2’ye geçtiğini gösteriyor. Geliştiriciler, yeni bir şey üzerinde çalışıyorlarsa kesinlikle ana ağdan kaçınacaktır. Piyasa tarafında, ETH token fiyatları son 30 günde %26’nın üzerinde düştü ve bu, daha büyük akranı Bitcoin’de görülen kayıpları yansıtıyor. Ethereum tokeni ortalama 2.382 $ fiyatla işlem görüyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.