Ethereum Rekor Yüksek Dalgalanmalar – Olası Nedenler Nelerdir?

Ethereum Rekor Yüksek Dalgalanmalar – Olası Nedenler Nelerdir?

kriptoknowmics.com

4 saat

Okuma süresi: ~4 m


Kripto para ticareti için bir web sitesi olan eToro, Ethereum’un türünün tek kripto para birimi olduğunu iddia ediyor. Ethereum, geliştiricilerin madeni paralar ve diğer dijital uygulamalar oluşturmasını sağlayan açık kaynaklı bir yazılım platformu olarak tanıtıldı. Ethereum, tüm işlemleri kaydeden merkezi olmayan, dağıtılmış bir elektronik defteri ifade eder. Defterler, kriptografik parasal işlemlerin bel kemiğidir. Ethereum blok zinciri tarafından üretilen bir token olan Ether, Ethereum kripto para birimidir. Bir blok zinciri kullanmak, üzerinde depolanan herhangi bir şeyi tahrif etmeyi neredeyse imkansız hale getirir. Şu anda, bu jetonlar, Bitcoin’in nasıl çıkarıldığına benzer şekilde, matematiksel bulmacaları çözen bilgisayarlar tarafından “çıkarılmaktadır”. Geçen yıl hem perakende hem de kurumsal yatırımcılar Ethereum’u benimsedi. Ethereum Sıklıkla Yüksek Dalgalanma Rekoru Yaşıyor - Olası Nedenler?

Bir yatırımcı neden Ethereum satın almalı?

eToro Ethereum’u diğer kripto para birimleriyle takas etmenin veya takas etmenin basit olduğunu savunuyor. Komisyoncuya göre, artan sayıda çevrimiçi ve çevrimdışı firma bitcoin alacak. Bitcoin ile karşılaştırıldığında, önemli ölçüde daha düşük işlem süresi vardır ve dApp’ler (merkezi olmayan uygulamalar), geliştiricilerin yeni çevrimiçi hizmetler oluşturmasını mümkün kılar. Mart 2021’de Christie’s, bir Beeple sanat eseri için ödeme olarak Ether alan türünün ilk müzayede evi oldu. ‘Gündelik: İlk 5000 Gün’ kitabı 69.3 milyon dolara satıldı. Avrupa Yatırım Bankası (EIB), Nisan 2021’in sonunda Ethereum blok zincirinde 100 milyon Euro’luk iki yıllık bir dijital tahvil duyurdu ve bu da finans sektörünün kripto para birimlerine artan ilgisini gösterdi. Ayın başında, S&P Dow Jones, Ethereum için yeni bir kripto para endeksi ve diğer birçok kripto para endeksi oluşturdu.

Ethereum’u nereden satın alabilirsiniz?

Coinbase gibi bir kripto para borsasından ve aşağıdakiler gibi çevrimiçi platformlardan satın alabilirsiniz. ahtapotlar, İkizler veya eToro. Döviz satın almak için öncelikle tercih edilen kripto borsasında bir hesap oluşturmalısınız. Ardından, adresinizi ve kimliğinizi doğruladığınızdan emin olun ve ardından bu hesabı kişisel banka hesabınıza bağlayın. Yatırmayı, çekmeyi ve işlem yapmayı düşündüğünüz para miktarına bağlı olarak, ücretler bir hizmet sağlayıcıdan diğerine farklılık gösterebilir. PayPal, banka havaleleri ve banka/kredi kartları uygun ödeme seçenekleridir. Yeni yatırımcılar, daha deneyimli yatırımcılara göre müşteri hizmetlerinden daha fazla yardıma ihtiyaç duyabilir.

Ethereum’un Fiyatı Artmaya Devam Edebilir mi?

Kripto para birimleri dünyasında çok az şey kesindir ve uygulanabilir hiçbir garanti yoktur. Bununla birlikte, birçok seçkin finans uzmanının, kavramın güvenliği ve uygulanabilirliği hakkında ciddi soruları olduğunu da belirtmek önemlidir. Örneğin, finansal danışmanlık firması deVere Group’un CEO’su ve kurucusu Nigel Green, Ethereum’un fiyatının yakında 5.000 doların üzerine çıkabileceğini tahmin ediyor. Devasa kurumsal yatırımcıların artan ilgisi ve sınırsız dijital para birimlerinin paranın geleceği olduğuna dair artan fikir birliği, mevcut yükselişi hızlandırdı. Uzmanlar, Ethereum’un bu yıl ve sonrasında Bitcoin’in pazar hakimiyetini önemli ölçüde aşındıracağını tahmin ediyor. Ethereum, çeşitli işletmelerde akıllı sözleşmelerin kullanılması nedeniyle tanınmış rakibinden daha ölçeklenebilir. Bununla ilgili ilginç bir şey, blockchain teknolojisinin akıllı sözleşmeleri desteklemesidir.

Ethereum’un Fiyat Artışı

Blockchain teknolojisi, Web2’den Web3’e geçiş yapan az ama artan sayıda kuruluş ve BT uzmanı nedeniyle daha popüler hale geliyor. Göre Ethereum Ad Hizmeti (ENS), Web3’ün benimsenmesi, DApp kullanıcılarının Ethereum ağı ile etkileşime girmesini kolaylaştırabilir. Bu, insanların okuyabileceği ve ardından bilgisayarların yorumlayabileceği alfasayısal kodlara dönüştürebileceği Ethereum adresleri oluşturarak mümkündür. Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan verilere göre ENS’nin fiyatı yüzde 91,75 arttı. Bu, 24 saatlik işlem hacmi arttıkça 2 Mayıs’ta günlük 27.65$’lık bir tahminle gerçekleşti.

Ethereum Fiyat Artışının Nedenleri

Ethereum fiyatındaki sık artışın nedenleri arasında şunlar yer alıyor:

  • 3 ve 4 basamaklı ENS alan adları için talep artışı
  • ENS alan kaydı sayısında artış
  • Protokol gelirinde artış, böylece ENS merkezi olmayan özerk organizasyon için ek fonlar sağlar

Bu nedenle, DeFi’nin artan popülaritesi, Ethereum’un fiyat artışını etkileyen kilit faktörlerden biridir. Ethereum, blok zinciri ağındaki birçok DeFi girişimini destekler ve çoğu DeFi ile ilgili etkinlik üzerinde gerçekleşir. Bu, Ethereum’un kripto para birimi piyasasındaki fiyat artışını yönlendirdi ve sürdürmeye devam ediyor. Ayrıca, Ethereum birkaç yazılım yükseltmesi oluşturuyor. ETH 2.0, Aralık 2020’de piyasaya sürüldü ve biz konuşurken daha fazla güncelleme devam ediyor. Bu yeni gelişme, insanların büyüme potansiyeline olan ilgisini artırdı. Ethereum’un değerindeki büyüme de kısmen artan kurumsal kullanıma bağlanabilir. Coindesk’in Yıllık İncelemesine göre, giderek artan sayıda kurumsal yatırımcı ETH’yi bir servet deposu olarak görüyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.