Ethereum, Q1 2022 Satışlarında 8,5 Milyar Dolarla NFT Pazarına Hakim Oluyor

Ethereum, Q1 2022 Satışlarında 8,5 Milyar Dolarla NFT Pazarına Hakim Oluyor

zycrypto.com

5 saat

Okuma süresi: ~2 m


  • Messari, NFT ikincil piyasa satışlarının 1. çeyrekte yeni ATH’ye ulaştığını bildirdi.
  • Ethereum, NFT satış hacminde daha iyi performans göstermeye devam etti.
  • Son zamanlarda azalan satışlara rağmen, NFT’nin benimsenmesi yeni bir çığır açıyor.

Fungible Token (NFT) piyasası geçen yıl atılan adımları 2022’ye kadar uzattı. Messari tarafından hazırlanan bir rapora göre, NFT piyasası yılın ilk çeyreğinde ikincil satış hacminde 10 milyar dolarlık yeni bir rekor seviyeye ulaştı.

Ethereum, NFT satış hacmine tamamen hakim oldu

NFT endüstri veri toplayıcı CryptoSlam’den gelen verilere atıfta bulunan Messari’nin NFT Q1’22 Market Rundown, dönem boyunca pazar liderlerini vurguladı. Rekor kıran 10 milyar dolarlık ikincil piyasa NFT satışlarından, satış hacminin 8,5 milyar doları Ethereum blok zinciri aracılığıyla kanalize edildi.

Bu rakam, öncü akıllı sözleşmeler blok zinciri Ethereum için %84’lük bir hakimiyeti temsil ediyor. İkincil piyasa satış hacmine göre blok zinciri sağlayan bir sonraki NFT, dönem boyunca ikincil piyasa NFT satışlarında 700 milyon dolar kaydeden Solana oldu.

Ronin, Avalanche, Flow ve Polygon, satış hacmine göre ilk altı blok zincirini tamamladı. Bu altı blok zinciri, Messari’nin bulduğu çeyrekte NFT ikincil piyasa satış hacminin %98’inden sorumluydu.

2/ @ethereum, 1Ç’22 boyunca NFT ikincil hacminin ~%84’ü veya 8,5 milyar dolarlık satışla hala NFT ikincil piyasasına hakim durumda.

Bir sonraki en yakın NFT platformu, ikincil satışlarda ~ 700 milyon $ ile @solana idi. pic.twitter.com/4xsyKjjAzF

— Messari (@MessariCrypto) 27 Nisan 2022

Ethereum’un hakimiyeti, hem NFT satışlarında hem de DeFi toplam değerinde uzun süredir fiili lider olduğu için sürpriz değil. CryptoPunks, BAYC, MAYC ve Art Blocks tarafından tüm zamanların satış hacmine göre sıralanan ilk beş NFT koleksiyonundan dördü, Ethereum blok zincirinde yerleşiktir.

Messari’nin raporu, aynı zamanda, 1. çeyrekte lider NFT pazarı olarak OpenSea’nin hakimiyetine de dikkat çekti. Bu arada, göreceli olarak yeni gelen pazar yeri ImmutableX, son 60 gün içinde 70 milyon dolarlık NFT hacmi bildirdi. Rapor, en popüler NFT türlerinin statik NFT’ler olarak kaldığını belirtti.

NFT’nin benimsenmesi yavaşlamıyor

Bulguların bir anlamı, dijital koleksiyonların popülaritesinin ve kabulünün yeni zirvelere ulaştığı gerçeğidir. Popülerliklerinin bir itici gücü, çeşitli endüstrilerdeki kuruluşlar tarafından dosyalanan metaverse patentleridir.

Kısa süre önce ABD Hava Kuvvetleri, gelecekteki sanal gerçeklik projesi “Spaceverse” için ticari marka olarak bir metaverse patenti başvurusunda bulundu. Dosyalama, güvenli dijital dünyanın bir gün hava kuvvetleri tarafından eğitim ve diğer faaliyetler için kullanılacağını açıkladı.

Bir Fortune raporuna göre, Çin’de kripto para birimleri konusunda genel bir yasağı olan şirketler bile, NFT’leri kullanacak metaverse patentlerini dosyalıyor. Fortune, 2021’de 1000’den fazla Çinli teknoloji şirketinin metaverse ile ilgili ticari markaları kaydetmek için 10.000 başvuruda bulunduğunu belirtti.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.